جمعه 9 اسفند 1398 |

زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا، وظیفه ای همگانی است

13:39:0    1398/11/17 در مراسم بزرگداشت شهید مقیمی مطرح شد:

زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا، وظیفه ای همگانی است

نخستین یادواره شهید حسن مقیمی امروز با حضور جمعی از مدیران کل و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همت پایگاه مقاومت بسیج شهید مقیمی، روز چهارشنبه، 16 بهمن 1398،در موزه شهدا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات ،در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، سرهنگ خزائی؛ فرمانده مرکز بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تبریک فرا رسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، رسالت اصلی بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای گرانقدر دانست و افزود: زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدا یک وظیفه عمومی است و در این میان بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران که معتقد است حفظ و زنده نگاه داشتن یاد شهدا ، که به تعبیر مقام معظم رهبری کمتر از خود شهادت نیست وظیفه خود می داند که به این مهم جامه عمل بپوشاند.ما برای تحقق این امر مقرر کردیم که با برگزاری یک یادواره و رونمایی از اثر یا آثاری مکتوب  درباره شهید گرانقدر در همان مراسم، یاد این شهدان را زنده و ماندگار نگاه داریم.
در ادامه این مراسم سید منصور میر مرادی ، معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید نیز با تبریک فرارسیدن دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اظهار داشت: حفظ یاد ، نام و خاطره شهدا و تکریم خانواده های معظم ایشان یک وظیفه اساسی در بنیاد شهید و امور ایثارگران است ، چرا که ما هر چه داریم از برکت نام این بزرگان است. همچنین خانواده های ایشان که تا به امروز با تمامی درد ها و آلام موجود ایستاده و در تمامی عرصه ها درخشیده اند. 
میر مرادی با اشاره به 128 شهیدی که بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیم انقلاب کرده است، گفت: امروز افتخار این نهاد انقلابی است که در کنار خانواده شهدا به عنوان خادم آنها  مشغول به خدمت گذاری است و با وجود ناملایماتی که این روز ها کریبان گیر کشور است و از سوی دشمنان ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی به ما تحمیل شده است، این عزیزان تمام قد در کنار نظام ایستاده اند.
وی همچنین با اشاره به زور گویی و استبداد تاریخی که دشمنان و استعمار گران با نظام جمهوری اسلامی داشته اند افزود: از ابتدای خلقت انسان استبداد و زور گویی وجود داشته است و موضوع تازه ای نیست.ملت ایران نیز از همان ابتدای انقلاب و پس از آن با وقوع جنگ تحمیلی پیوسته با زورگویی مقابله کرده است.
معاون توسعه و  مدیریت منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اشاره به کاستی های موجود در خدمت رسانی به مردم تاکید کرد: اگر انتقاد یا ناراحتی ای وجود دارد از سوی دلسوزان است و ما نباید از آن دلخور باشیم. مردم ما در همین ایام نشان دادند که چگونه صحنه جهاد را ترک نمی کنند و این در مراسم تشیع پیکر شهید سلیمانی نمود بارز یافت، ما باید در رفع موانع و کاستی های انسانی کوشا باشیم و مشکلات معیشتی مردم فهیم ایران را مرتفع کنیم، چرا که این مردم در مقاطع حساس و تعیین کننده همواره پشتوانه نظام بوده اند.
وی در پایان تأکید کرد: تکریم شهدا با یاد کردن از آنان محقق می‌شود و این کار باید به صورت مستمر انجام شود تا جلوی فراموشی حماسه‌های شهدا گرفته شود. یاد کردن از شهدا علاوه بر زنده نگاه داشتن نام آن‌ها برای همه ما راهگشا خواهد بود.
درادامه این مراسم از کتاب « مقیم ملکوت» در حضور محمود پاکدل، معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، سرهنگ خزائی فرمانده مرکز بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران ،حمید رنجبر فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید مقیمی و همسر شهید حسن مقیمی رونمایی شد و از خانواده محترم این شهید بزرگوار تقدیر به عمل آمد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :