پنجشنبه 23 مرداد 1399 |

ارائه ویلچر رایگان به جانبازان معزز کشور

22:44:0    1398/09/12 در افتتاحیه نمایشگا ه رها تک، مطرح شد؛

ارائه ویلچر رایگان به جانبازان معزز کشور

نمایشگاه دائمی ویلچیر جانبازان ظهر با حضور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و محمدرضا پور حاج رضائی مدیر عامل موسسه موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار، ظهر سه شنبه ، 12 آذرماه 98، در مرکز فرهنگی سید الشهدای شهرک والفجر تهران برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات ، افتتاح نمایشگاه دائمی ویلچر جانبازان که به منظور حمایت و یاری رسانی به جانبازان معزز قطع نخاعی و جانبازان نیازمند به بهره گیری از ویلچر با همراهی بیش از 13 تولید کننده داخلی در زمینه تولید ویلچر و تجهیزات توانبخشی، گام موثر است در جهت مرتفع ساختن یکی از مهمترین نیازمندی های جانبازان عزیز کشور. در این نمایشگاه که امروز (سه شنبه) در شهرک والفجر استان تهران برگزار شد، تولید کنندگان محصولات خود را در معرض دید عموم قرار دادند.
عبدالرضا عباس پور، در رابطه با افتتاح این نمایشگاه اظهار کرد: ازبرنامه های بلند مدت بنیاد برگزاری نمایشگاه دائمی تجهیزات پزشکی برای جانبازان است و این نمایشگاه گام اول در جهت ارائه خدمات به جانبازان عزیز کشور است.

وی ادامه داد: این نمایشگاه بصورت دائمی برای تمام جانبازان فعالیت می کند و این عزیزان می توانند با مراجعه به این مکان و انتخاب ویلچر مورد نظر خود آن را سفارش داده و بصورت رایگان دریافت کنند. 
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه جانبازان می توانند بر اساس سهمیه ا ی که دارند، هر چند سال یک بار آن را تعویض کنند، بیان کرد: بنیاد با توجه به تحقیقاتی که داشته و مشاوره هایی که از انجمن جانبازان نخاعی گرفته بود، تصمیم گرفت که این نمایشگاه را بصورت سیار در استان هایی که تعداد زیادی جانباز نخاعی در آن ساکن هستند دایر کند. در حال حاضر استان های خوزستان و اصفهان از جمله شهر هایی هستند که نمایشگاه در آنها برگزار می شود و در آینده با تحقیقات بیشتری که انجام می دهیم شهر های دیگری نیز به آنها اضافه خواهد شد. 
وی در پایان به اهمیت ارائه محصول ایرانی اشاره کرد و گفت: اولویت ما ارائه محصول داخلی به جانبازان است که گامی در جهت کمک به تولید کننده داخلی و رونق تولید در کشور است.

 جانبازان مبلغی را برای خرید محصولات پرداخت نمی کنند

همچنین داوود حیدری مشاور موسسه ایثار در رابطه با این نمایشگاه گفت: این نخستین شعبه نمایشگاه رها تک است و ما امیدورایم در آینده ای نه چندان دور، بیشتر بخش های کشور را پوشش دهیم.  
حیدری درادامه افزود: جانبازان از طریق سامانه و یا  با مراجعه حضوری به محل نمایشگاه می توانند تجهیزات مورد نیاز خود را سفارش دهند.

وی همچنین درباره رایگان بودن ویلچر ها تصریح کرد: جانبازان برای خرید محصولات مورد نظر خود مبلغی پرداخت نخواهند کرد و این وجه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران پرداخت خواهد شد. به این صورت که جانباز ویلچر را انتخاب کرده و بنیاد هزینه آن را به تولید کننده داخلی پرداخت می کند. 
این نمایشگاه قرار است در روز های آتی در استان های اصفهان و فارس نیز برگزار شود. 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران