یکشنبه 22 تیر 1399 |

قائم مقام لشکر 27 محمد رسول الله، پدری برای کودکان بی سرپرست

14:26:0    1398/08/28 به مناسبت سالروز شهادت سردار شهید عباس (محمد) ورامینی

قائم مقام لشکر 27 محمد رسول الله، پدری برای کودکان بی سرپرست

عباس بعد از دیپلم به سربازی رفت و پس از گذرانیدن دوره ی سربازی، در کنکور شرکت کرد و در دانشگاه در رشته تربیت کودک پذیرفته شد. همزمان با تحصیل به پرورشگاه می رفت و همچون پدری به کودکان بی سرپرست خدمت می کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، عباس ورامینی پنجم بهمن ماه 1333 دیده به جهان گشود،در دوران نوجوانی، در ایام محرم، دوستان و همسالان خود را در محل جمع کرده و هیئت تشکیل می داد. عباس پس از گرفتن مدرک دیپلم به سربازی رفت و پس از گذراندن دوره ی سربازی، در کنکور شرکت کرد و در دانشگاه در رشته " تربیت کودک " پذیرفته شد. همزمان با تحصیل به پرورشگاه می رفت و همچون پدری به کودکان بی سرپرست خدمت می کرد و با اوج گیری انقلاب، حضور مستمری در راهپیمایی ها و تظاهرات انقلابی داشت . 

تسخیر لانه جاسوسی
در کتاب «هیاهوی سکوت» به نوشته جواد کلاته عربی از قول علی زحمتکش که مسئول بخش عملیات لانه بود آمده است: بعد از تسخیر لانه خیلی ها می خواستند وارد جمع دانشجویان پیرو خط امام شوند اما ما خیلی بسته عمل می کردیم و کسی را راه نمی دادیم. اما قضیه عباس فرق داشت. محمد رحمتی (وزیر راه دولت اصلاحات) معرف او بود. با معرفی رحمتی و ویژگی هایی که خودم ازعباس دیدم، او را به عنوان معاونم در بخش عملیات انتخاب کردم. عباس در همان روز با تعیین مکان های پست و نگهبانی و سفارش وسایلی که برای مواضع امنیتی لانه می خواست کارش را شروع کرد.عباس از آن روز، نفر دوم عملیات لانه و مسئول آموزش دانشجویان پیرو خط امام شد. جابه جایی گروگان ها ( بعد از شکست آمریکا در طبس) به نقاط مختلف کشور در زمان مسئولیت عباس انجام شد. حضور و فعالیت عباس ورامینی در لانه جاسوسی یکی از فصل های مهم زندگی اوست و بیشتر اتفاق هایی که بعد ها در زندگی او افتاد، از آن تاثیر پذیرفته است. عباس در لانه با سمیه جهانگیری آشنا شد و ازدواج کرد.
حضور تاثیر گذار شهید ورامینی در دوران دفاع مقدس
استعداد  وی در امور نظامی باعث شد که بعد از پایان یافتن ماجرای لانه جاسوسی به ستاد مرکزی بسیج مستضعفین رفته و تجربیات خود را در واحد آموزش به کار گیرد. آن روزها جنگ رژیم بعث عراق علیه ایران اسلامی شروع شده بود. اما عباس آدمی نبود که پشت میز اتاقش بنشیند. او مرد عملیات بود و از هر فرصتی برای حضور در منطقه جنگی استفاده می کرد. دفاع از آبادان، حضور فعال در عملیات های فتح المبین، بیت المقدس و... از جمله فعالیت های عباس در خط مقدم نبرد با دشمن بود. او هم در جنگ حضور فعال داشت و هم تمام تلاشش را در تهران برای کامل کردن کتب آموزش نظامی معطوف کرده بود.
آبان ماه 1361 بود که دیگر عباس طاقت ماندن در تهران را نداشت و به همران یار دیرینش مجید رمضان برای همیشه به منطقه عملیاتی رفت. آنجا بود که پس از گذراندن یک دوره کوتاه در اطلاعات و عملیات قرارگاه ظفر، به درخواست سردار شهید محمد ابراهیم همت، مسئولیت ستاد تیپ محمد رسول الله(ص) را پذیرفت و تحولی شگرف در آنجا بوجود آورد.
تا اینکه سردار حاج عباس ورامینی در 28 آبان1362 در حین عملیات والفجر چهار به اصرار خود به نقطه رهایی نیروهای اسلام برای بازدید رفته بود که بر اثر اصابت گلوله خمپاره به درجه رفیع شهادت نائل گردید. یادش گرامی و راهش پر رهرو باد.

بخشی از وصیت نامه شهید
شهید ورامینی در بخشی از وصیت نامه ی خود گفته است: باری تا این پیوند عمیق بین امام و امت وجود دارد شکست محال است ولی پیروزی روزبه روز روشن تر می باشد و امام تمام اینها حول یک محور و برای یک محور دور میزند و آن خداست و آن نیز عشق به لقاء است که هر کس به اندازه برای این مطلب سهم می گذارد و یکی مال و ثروت یکی زن و بچه و یکی بهترین چیز خود آنهم نه یک بار بلکه حاضر است صد بار برای رسیدن به لقاءالله عطا نماید و آن جان ناقابل خودش می باشد تا بدینوسیله خونی که از هابیل تا حسین ( ع ) و از حسین تا کربلای ایران بر زمین ریخته شده است تداوم دهد و در این ارتباط آیندگان نیز راهشان و خطشان روشن میباشد. یعنی اینکه این خط سرخ باید همچنان ادامه پیدا کند تا ظهور امام زمان ( ع ) که خط مبارزاتی ما روشن است و آن این است که مبارزه آنقدر ادامه دارد تا دیگر کسی روی زمین نباشد که لااله الاالله نگوید.
گفتنی است: کتاب «در هیاهوی سکوت»،  با ارائه مستندات حقیقی توسط جواد کلاته عربی به رشته تحریر در آمده است و در عین حال بیانگر زندگی شهید عباس ورامینی در طول هشت سال دفاع مقدس و وقایع تسخیر لانه جاسوسی است، این کتاب از سوی انتشارات ۲۷ بعثت و در بهمن 97 منتشر شده است.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران