جمعه 9 اسفند 1398 |

بیانیه رهبرمعظم انقلاب، مسیر راه ما برای آینده را روشن می کند

15:41:0    1398/07/17

بیانیه رهبرمعظم انقلاب، مسیر راه ما برای آینده را روشن می کند

حیات: حجت الاسلام کاویانی راد با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری به اهمیت و جایگاه بسیار والای ایثار و شهادت در بیانیه رهبر انقلاب اشاره کرد و اظهار داشت: از محتوای این بیانیه می توان 14 کلید واژه را به عنوان رئوس سیاست ها و دغدغه های مهم در عرصه فرهنگ مورد توجه قرار داد که بنیاد شهید و امور ایثار گران می تواند با در دستور کار قرار دادن این موارد،در عرصه فرهنگی تحولی بزرگ ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری حیات ،حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد در همایش مدیران کل استانی و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران که صبح امروز چهارشنبه ۱۷ مهرماه در سالن جانباز شهید رسول زاده برگزار شد،با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به تشریح مهمترین سیاست های بنیادشهید در عرصه فرهنگ پرداخت.
معاون فرهنگی آموزشی بنیادشهید و امور ایثارگران افزود: « وفاداری به آرمان های انقلاب اسلامی و مقاومت کردن در برابر وسوسه های نفسانی و شیطانی». «خود سازی، جامعه پردازی و تمدن اسلامی». «پایبندی به اصول» .»«حساسیت به مرز بندی های خود و دشمن » . «مدیریت جهادی» »، « مشارکت مردمی در مسائل سیاسی» « استکبار ستیزی، فعالیت‌های نیکوکاری و مسابقه خدمت رسانی در حوادث طبیعی و کمبودهای اجتماعی»، «افزایش چشمگیر معنویت و اخلاق در فضای عمومی از جمله این کلیدواژه‌ها و راهبردها است
وی با اشاره به راهکارهای دیگر این بیانیه در راستای ارتقای فرهنگ در جامعه اسلامی گفت: «زمینه سازی برای حضور مسئولانه جوانان فرهیخته در عرصه‌های دینی، اخلاق، معنویت و عدالت»، «توسعه امید و نگاه خوش بینانه به آینده»، «زمینه سازی جهاد و جهش علمی»، «ارتقای شعور معنوی و وجدان اخلاقی در جامعه در برابر تهاجم روز افزون دشمنان به دل‌های پاک جوانان و نوجوانان»، «توسعه گفتمان و مطالبه عدالت و مبارزه با فساد و جهاد همه جانبه در برابر تلاش غرب در ترویج سبک زندگی غربی» از جمله راهکارهای دیگر این بیانیه است که بنیاد می‌تواند در دستور کار قرار دهد.
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اهمیت سخنان رهبر معظم انقلاب درباره گرد آوری خاطرات و نامه  های ایثارگران بیان داشت که این خاطرات گنجینه های دوران دفاع هستند و همین موضوع راهبرد و تکلیف برای بنیاد شهید وامور ایثارگران است که تا کنون اقدامات خوبی انجام شده است و خوشبختانه تا سال 1398 اقدامات موثری صدر این زمینه صورت خواهد گرفت. 
نکته مهم دیگری که حجت الاسلام کاویانی راد بر آن دست گذاشت . حساسیت نسبت به رویداد های فرهنگی کشور چه در سطح دانشگاه ها، دستگاه ها و مردم عادی بود. برای مثال کمرنگ شدن حضور نام  شهدا در برخی از کوی برزن،.و بیان داشت:  بنیاد شهید و امور ایثارگران باید آمادگی برخی مسائل و تهدیدها و مقابله با آن را داشته باشد، تاکنون در زمینه نامگذاری اماکن به نام شهدا و حذف نام آنها، تصور بر غفلت قرارگرفته است ولی این مسئله را باید در سطح استان‌ها پیمایش و کنترل کرد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با بیان اینکه مراکز علمی و کاربردی وابسته به بنیاد فعالیتشان به اتمام رسیده است گفت: تمام تلاش بنیاد بر حفظ این مراکز بود ولی متأسفانه این اتفاق نیفتاد و از نظر بنیاد شهید و امور ایثارگران این مراکز فعالیتشان به اتمام رسیده و تمامی آنها باید منحل شوند.
وی در ادامه سخنان خود بر «جذب و ساماندهی مشارکت‌ها در استان‌ها برای برگزاری برنامه‌ها»، «آسیب شناسی در ارائه تسهیلات به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی»، «استفاده از ظرفیت حسینیه‌ها و پیام‌آوران ایثار»، «توجه به گلزارها و حفظ فضای معنوی آنها»، «مطالبه گری و پاسخگویی» و «توجه به فضای مجازی» تأکید کرد.
وی در ادامه سخنان خود بر «جذب و ساماندهی مشارکت‌ها در استان‌ها برای برگزاری برنامه‌ها»، «آسیب شناسی در ارائه تسهیلات به منظور جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی»، «استفاده از ظرفیت حسینیه‌ها و پیام‌آوران ایثار»، «توجه به گلزارها و حفظ فضای معنوی آنها»، «مطالبه گری و پاسخگویی» و «توجه به فضای مجازی» تأکید کرد. 
در پایان وی با اشاره به «طرح سیرت » نتیجه آن را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت که آمار ارتقای تحصبلی دانش آموزان و دانشجویان شاهد نشان دهنده اثر بخشی این طرح بوده است. بنا به گفته وی : طرح سیرت آثار بسیار خوبی در ارتقای تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر داشته است، همچنین هر ساله در جشنواره آموزشی، تحصیلی جایزه ملی ایثار حدود ۷۰ نفر نخبه شناسایی و معرفی می‌شوند که رویداد بسیار مهمی است

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :