جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  یک ضرورت است

01:19:0    1400/01/18

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک ضرورت است

حیات- نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در جمع خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان کوار گفت: نهادینه شدن فرهنگ ایثار، شهادت، مقاومت و ایستادگی یک ضرورت است که تامین امنیت جامعه را با خود به همراه دارد.

به گزارش «حیات» به نقل از ایثار فارس، حجت الاسلام والمسلمین یوسفعلی شکری نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در سومین روز از سفر خود به استان فارس با جمعی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران شهرستان کوار دیدار و گفتگو کرد.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدار با بیان اینکه تامین امنیت یکی از ضرورت های جامعه محسوب می شود، گفت: جامعه در بستر امنیت به رشد، تعالی و پیشرفت می رسد.

حجت الاسلام و المسلمین شکری اظهار داشت: رشد علمی، سیاسی و اقتصادی جامعه در پرتو حفظ کرامت و عزت مردم آن جامعه حاصل می شود و همگی این موارد در صورت تامین امنیت جلوه گر می شود چرا که جامعه بدون امنیت یک جامعه از هم گسیخته، متلاشی و پر هرج و مرج است که هیچ گاه به رشد و تعالی نمی رسد.

وی افزود: افرادی که برای تامین امنیت جامعه اسلامی تلاش و مجاهدت می‌کنند مجاهدین در راه حق نام دارند و خداوند برای این افراد فضیلتی بی انتها قرار داده و اگر در این راه جان خود را از دست بدهند نیز برای ایشان اجر و مغفرتی عظیم در درگاه پروردگار در نظر گرفته می شود آن چنان که در قرآن مجید نیز آمده است "شهدا در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقون هستند".

وی تصریح کرد: نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم شان و منزلت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و جایگاه رفیع شهیدان در جامعه یکی از ضروریات اساسی جامعه است چرا که در پرتو این فرهنگ غنی و ارزشمند فضائلی چون شجاعت، ایستادگی، مقاومت و ایثارگری در جامعه جلوه گر شده و امنیت جامعه را تضمین می‌کند.

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران