جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

ما در برابر فرزندان شهدا مسئولیم/ نقش تأثیرگذار زنان در تاریخ انقلاب

10:2:0    1399/12/17 حجت الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری:

ما در برابر فرزندان شهدا مسئولیم/ نقش تأثیرگذار زنان در تاریخ انقلاب

حیات- نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه ما در قبال فرزندان شهدا مسئول هستیم، گفت: نقش زنان را در تاریخ انقلاب نادیده نگیریم.

به گزارش «حیات» به نقل از ماژین نیوز، حجت الاسلام و المسلمین یوسفعلی شکری روز شنبه 16 اسفندماه در آیین یادواره کنگره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز با بیان اینکه زنان عاشقانه برای انقلاب اسلامی زحمت کشید‌ه‌اند، اظهار کرد: ممنونم از امام عزیز و مقام معظم رهبری که جایگاه شهید را برای ما آن‌چنان که باید، تعریف کردند و گفته‌اند که مزار شهدا را باید دارالشفا نامید و عاشقان باید شفا بگیرند.

وی با بیان اینکه تکریم از خانواده شهدا و ایثارگران همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری است چراکه می‌دانند چه کار بزرگی کرده‌اند، افزود: خانواده شهدا بنیان رفیعی برای انقلاب اسلامی بنا نهاده‌اند به طوری که دشمنان این آب و خاک بعد از ۴۲ سال عمق پایداری زنان را می‌بینند.

این مسئول در ادامه با بیان اینکه همسران جانباز عاشقانه پای زندگی‌شان ایستاده‌اند و در تربیت فرزندانی چون پدر نهایت تلاش خود را به‌کار می‌گیرند، ادامه داد: دشمن باید از مادر شهید بترسد چرا که مردانه پای این انقلاب ایستاده است.

شکری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به این نکته که دشمن بهتر از ما، ما را شناخته است، بیان کرد: عمق دین در عمق وجود مردم است و این عمق اعتقادی مردم بوده که آنها را پایبند انقلاب قرار داده است.

نماینده مقام معظم رهبری در بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین با بیان اینکه نباید نقش زنان را در تاریخ انقلاب نادیده گرفت، گفت: زنان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی نقش بسیار تاثیرگذاری داشتند و مردانه در برابر دشمن ایستادند.

حجت‌الاسلام و المسلمین شکری با اشاره به اینکه روز تنهایی انقلاب، زنان کنار مردان بودند و حضرت امام را تنها نگذاشتند، افزود: همان اندازه که مردان در تمدن انسانی نقش داشتند به همان اندازه بانوان هم موثر بوده و هستند.

وی همچنین با بیان اینکه با توجه به اینکه همسران شهدا و جانباز خود به تنهایی بار تربیت فرزندان و ادامه زندگی را به دوش می‌کشند باید مورد حمایت قرار بگیرند، بیان کرد:  قدر خانواده شهدا را بدانیم و بفهمیم که چطور باید آنها را حمایت کرد.

این مسئول در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ما در برابر فرزندان شهدا مسئول هستیم، ابراز داشت: یک حرکت جمعی برای ترویج فرهنگ شهادت لازم است.

انتهای پیام/ 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران