جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

جشنواره ملی فیلم ایثار در تراز جشنواره‌های بین‌المللی است

14:54:0    1399/12/16

جشنواره ملی فیلم ایثار در تراز جشنواره‌های بین‌المللی است

حیات- مهدی فرجی از اعضای هیأت داوران چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثارگفت: با توجه به آثار رسیده به چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار می‌توانیم بگوییم این جشنواره شایستگی قرار گرفتن در رتبه‌های جهانی را دارد و در تراز بین المللی است.

به گزارش «حیات»، مهدی فرجی تهیه کننده، کارشناس و مدیر رسانه و عضو هیأت داوران چهارمین جشنواره ملی فیلم ایثار، شامگاه جمعه 15 اسفند ماه در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره فیلم ایثار در تالار وحدت گفت: نگرانی ما این بود که با توجه به شرایط کرونایی موجود جشنواره فیلم ایثار استمرار پیدا نکند اما با حسن نظر مسئولین معاونت فرهنگی و توجه ویژه‌ای که به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است، این جشنواره برگزار و آثار ارزشمندی به دست ما رسید.

وی افزود: این جشنواره از لحاظ کمی و کیفی دارای ارزش بسیار بالایی است. باید اذعان کنم که بسیاری از آثاری که در این جشنواره برگزیده شدند شایستگی حضور در جشنواره‌های بزرگ بین‌المللی را دارند و با حضور در این جشنواره‌ها می‌توانند رتبه‌های حائز اهمیتی را کسب کنند.

او در ادامه بیان داشت: امروز مفهوم ایثار و شهادت تبدیل به یک مفهوم جهانی شده است و در بسیاری از نقاط دنیا این مفهوم را درک می‌کنند و برای آن ارزش قائل هستند. خوشبختانه ما در بخش مستند بلند مثل نماهنگ و بخش‌های جنبی آثاری را دیدیم که نمونه‌ی آن‌ها را در جشنواره‌های دیگر دیده نشده است. به نظر من موضوع ایثار و مقاومت و فداکاری در این سال‌ها از جایگاه خوبی برخوردار شده است که یکی از دلایل آن برگزاری اینچنین جشنواره‌هایی است.

انتهای پیام/ 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران