جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

بنیاد شهید و امور ایثارگران ثمره بصیرت و آینده‌نگری امام خمینی (ره) است

15:36:0    1399/12/12

بنیاد شهید و امور ایثارگران ثمره بصیرت و آینده‌نگری امام خمینی (ره) است

حیات- حجت الاسلام و المسلمین شکری گفت: جایگاه و عظمت خانواده‌ی شهدا و ایثارگران و دور اندیشی امام(ره) باعث شد ایشان دستور تأسیس بنیاد شهید را در 22 اسفند 1358 صادر کنند و این مسئله بخشی از آینده نگری برای نظام اسلامی بود که در سیره ایشان متبلورشد.

به گزارش «حیات»، حجت الاسلام و المسلمین شکری نماینده ولی فقیه دربنیاد شهید و امور ایثارگران در حاشیه نشست خبری رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در آستانه روز شهید گفت: امام(ره) در سال 58 طی بیانیه‌ای دستور رسیدگی به وضع شهدا و آسیب‌دیدگان انقلاب را دادند. اگر با دیدگاه سیاسی بررسی دقیقی از تعداد شهدا و آسیب‌دیدگان انقلاب داشته باشیم می‌بینیم که تعداد این شهدا و آسیب دیدگان به قدری نیست که احتیاج به تأسیس بنیاد داشته باشد. اما اهتمام امام به این شهدا، آسیب‌دیدگان و خانواده‌های آن‌ها سبب تأسیس این بنیاد در 22 اسفند 58 شد.

وی افزود: توجه امام(ره) به زجر و زحمت زندانیان سیاسی دوران انقلاب و عظمت و بزرگی شهدا و خانواده‌های آن‌ها در این دوران سبب شد که امام(ره)، هفت ماه قبل از شروع جنگ تحمیلی دستور تأسیس بنیاد شهید را صادر کند.

حجت الاسلام شکری در پایان بیان داشت: عمق نگاه امام(ره) و دقت نظر ایشان نسبت به گذشته و بینش او نسبت به آینده، نشان‌دهنده‌ی بصیرت و دوراندیشی امام(ره) است همچنین گویای آگاهی امام نسبت به دشمنی مستمر متکبرین و مخالفان نظام از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز است.

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران