چهارشنبه 5 آذر 1399 |

مشکلات بیمه درمانی خانواده شهدا و ایثارگران کشور مرتفع شد

14:50:0    1399/09/01

مشکلات بیمه درمانی خانواده شهدا و ایثارگران مرتفع شد/ افزایش دو برابری مراکز طرف قرارداد بیمه دی

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با پرداخت مطالبات بیمه دی به عنوان بیمه طرف قرارداد بنیاد، پرونده درمانی افراد تحت پوشش ظرف دو روز کاری بررسی و پرداخت می‌شود.

به گزارش حیات، محمود پاکدل در گفتگو با خبرنگاران در سمنان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان‌ها به دلیل معوقات بیمه دی، لغو قرارداد کرده بودند و عزیزان ما در جامعه ایثارگری که به این مراکز مراجعه می‌کردند، با پاسخ منفی مواجه می‌شدند و اگر خود ایثارگر هم هزینه را پرداخت می کرد، به فرایند طولانی دو یا سه ماهه می‌کشید، اما با تلاش و پیگیری‌های اخیر بنیاد شهید و امور ایثارگران و موافقت سازمان برنامه و بودجه، تقریبا همه مطالبات بیمه دی که طرف قرارداد بنیاد است، پرداخت و مشکلات بیمه درمانی خانواده شهدا و ایثارگران کشور مرتفع شد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با اقدامات اخیر، بحمدلله مراکز طرف قرارداد ما به دو برابر چند ماه گذشته افزایش پیدا کرده اند و عزیزانی هم که به مراکز غیر طرف قرارداد مراجعه کرده بودند و اسنادی در اختیار داشتند، ظرف دو روزکاری توسط بیمه دی مبالغ هزینه درمانشان پرداخت می شود.


پاکدل درباره آخرین وضعیت پرونده شهدای سلامت اظهار داشت: طی دو هفتة گذشته، با تشکیل کمیته ملی احراز شهدای سلامت با مدیریت وزیر محترم بهداشت و درمان، 40 پرونده رسیدگی شد و ان‌شاءالله خدمات‌رسانی به این شهدا همانند سایر شهدا در بنیاد انجام می شود و هر خدمتی که برای شهدا تعریف شده همان خدمت به شهدای سلامت نیز هم تعلق می‌گیرد.

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: حسب تصمیم اعضای کمیته ملی شهدای سلامت، مقرر شده هر هفته این جلسات برگزار شود و ان‌شاءالله ظرف سه تا چهار هفته آینده همه پرونده‌ها بررسی و تحت پوشش قرار بگیرند.


انتهای پیامفایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران