پنجشنبه 29 شهریور 1397 |

قوانین ایثارگری

احراز شهادت ، اسارت و جانبازی در چه صورت تایید میشود ؟

احراز شهادت و جانبازی برابر آئین نامه تعیین و احراز مصادیق شهید و ایثارگر درخصوص احراز شهادت با اعلام گواهی یگان مربوطه به همراه رای کمیسیون تعیین وضعیت توسط یگان و درصورت انطباق با آئین مصادیق به عنوان شهید و درخصوص مجروحین به عنوان جانباز تصمیم گیری می شود.

جزئیات اجرای قانون جدید کسر خدمت ایثارگری

جانشین سازمان وظیفه عمومی گفت: به ازای یک ماه جبهه، یک درصد جانبازی و یک ماه اسارت والدین، ۱۲ روز کسر خدمت به مشمولان تعلق می گیرد.

دیوان عدالت اداری، کمیسیون ماده‌۱۶ و ایثارگران(۱)

برابر اصل یکصد و هفتاد و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، به منظور رسیدگی به شکایات، تظل مات و اعتراضات مردم نسبت به مأموران یا واحدها یا آیین‌نامه‌های دولتی و احقاق حقوق آنها، دیوانی به نام دیوان عدالت اداری زیر نظر رئیس قوه قضاییه تأسیس می‌گردد.

اصلاحیه قانون واگذاری خودرو به جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر

اصلاح قانون تحویل خودرو به جانبازان ۵۰ درصد وبالاتر به تاریخ ۸۷/۱۰/۱۳ و آیین نامه اجرایی قانون اصلاح قانون تحویل خودرو به جانبازان به شماره ۱۰۱۳۱ ت ۲۲۸۹۳ هـ مورخ ۷۹/۳/۱۶ و دستورالعمل نحوه واگذاری خودرو به همسر و فرزندان جانبازان ۵۰ درصد و بالاتر متوفی به شماره ۵۴۴۰۵/۴۰۰ مورخ ۸۵/۵/۲۳ رییس بنیاد شهید وامورایثارگران

آیین‌نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شهدا

هیأت وزیران در تاریخ ۸۵/۱/۷ آیین‌نامه ساماندهی اشتغال فرزندان شهدا را ابلاغ کرد. این آیین‌نامه که در ۸ ماده تهیه شده بود تسهیلاتی در زمینه ساماندهی اشتغال فرزندان شهدا را به تصویب رسانده بود.

خبر-ضبط 20 ساعت خاطرات شهدای انقلاب خراسان جنوبی

ضبط 20 ساعت خاطرات شهدای انقلاب خراسان جنوبی

معاون فرهنگی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی گفت: تاکنون ۲۰ ساعت از خاطرات شهدای انقلاب استان ثبت و ضبط شده است.

خبر-مشاور معاونت حقوقی رییس جمهور در امور ایثارگران در گفتگو با حیات:

ابهامات در قوانین مهمترین مشکل حقوقی ایثارگران است

مشاور معاونت حقوقی رییس جمهور در امور ایثارگران در گفتگو با حیات: ابهامات در قوانین مهمترین مشکل حقوقی ایثارگران است

مشاور معاونت حقوقی رییس جمهور در امور ایثارگران گفت : بخش عمده ای از این مسائل به مباحث حقوقی در خصوص ایثارگران مربوط است و به لحاظ حقوقی یک سری ابهامات ، نارسایی یا ناهماهنگی بین قوانین و مقررات مربوط به حوزه ایثارگری وجود دارد. همچنانکه حجم بالای استعلامات در نهاد ریاست جمهوری و در خصوص قوانین این حوزه نیز نشان گر همین مساله است.