چهارشنبه 13 فروردین 1399 |

قوانین و مقررات
[آرشیو]
پاسخ به سوالات-امکان حذف کسری ایثارگری پس از ثبت

امکان حذف کسری ایثارگری پس از ثبت 1399/01/11

اگر من کسری ایثارگری پدرم را در سیستم سخا ثبت کرده ولی برگه را تحویل یگان نداده باشم می توانم کسری را غیرفعال کنم؟...من به خاطر طرح پزشکی منصرف شدم از استفاده از کسری، میتوانم ان را کنسل کنم؟

پاسخ به سوالات-تجمیع ایثارگری پدر و مادر برای کسری خدمت

تجمیع ایثارگری پدر و مادر برای کسری خدمت 1399/01/11

پدرم ۱۵ماه در جبهه حضور داشته است و مادرم هم١٥ درصد جانبازی دارد، آیا میتوانم از کسری ایثارگری هر دو برای خدمت استفاده کنم؟"

پاسخ به سوالات-نحوه پرداخت وام صندوق توسعه ملی

نحوه پرداخت وام صندوق توسعه ملی 1399/01/11

وام از صندوق توسعه ملی به چه صورت به ایثارگران اعطا می شود؟ وام را چطور می توان گرفت، ما باغ داریم مشمول آن هستیم؟

پاسخ به سوالات-صدورکارت ایثارگری برای جانبازان فاقد کارت

صدورکارت ایثارگری برای جانبازان فاقد کارت 1399/01/10

وقتی در سایت بنیاد کد ملی پدرم را وارد می کنم می نویسد جانباز ۵درصد ولی ایشان هنوز کارت ایثارگری ندارد. چند بار برای گرفتن کارت ایثارگری به بنیاد شهرمان در اذربایجان غربی رجوع کرده اما جوابی نگرفته است. پرونده اش از ۱۵سال قبل باز بوده ولی پدرم اطلاع نداشته است . من یک روز اتفاقی به سایت بنیاد با کد ملی پدرم وارد شدم دیدم ایشان جانباز ۵درصد است . حال برای گرفتن کارت ایثارگری چه کنیم؟

پاسخ به سوالات-عدم تعلق سنوات ارفاقی به جانبازان حالت اشتغال

عدم تعلق سنوات ارفاقی به جانبازان حالت اشتغال 1399/01/10

من جانباز ۵۰ درصد بنیاد هستم سرباز ارتش بودم و درسال ۶۳ مجروح شدم و از کار افتاده دایم هستم الان ما وضعیت بازنشستگی هستیم یا حالت اشتغال؟ الان با گذشت تقریبا ۳۶ سال از مجروحیت بنده می گذرد، آیا سنوات به ما تعلق می گیرد؟

پاسخ به سوالات-تقاضای بررسی حالت اشتغال جانباز مستمری بگیر

تقاضای بررسی حالت اشتغال جانباز مستمری بگیر 1399/01/10

پدرم جانباز 25% و مستمری بگیر بنیاد است، در حال حاضر به بیماری صعب العلاج مبتلا شده که به کل بدنش متاستاز کرده است، ایا امکان دارد کمیسیون حالت اشتغال بنیاد تقاضا بدهد تا برایش حکم حالت اشتغال صادر شود؟

پاسخ به سوالات-عدم پوشش بیمه ای فرزند جانباز پس از ازدواج

عدم پوشش بیمه ای فرزند جانباز پس از ازدواج 1398/12/28

من فرزند جانباز ۳۰ درصد و دارای بیماری خاص هستم. می خواهم ازدواج کنم و با ازدواج از بیمه پدرم خارج می شوم طرف مقابل من بیمه هست اما نه بیمه تکمیلی، به من گفته امد می توانم هزینه ام را بپردازم و تحت پوشش بیمه تکمیلی بنیاد درایم چون بیماری خاص دارم. آیا این واقعیت دارد؟

پاسخ به سوالات-نحوه اعتراض به رای کمیسیون ماده١٦

نحوه اعتراض به رای کمیسیون ماده١٦ 1398/12/28

بنده ۱۸ ماه قبل شکایتی از شهرداری کاشان تقدیم کمیسیون ماده ۱۶ کردم به خاطر مسئله ای که بین من و شهرداری پیش امد و منجر به اخراج من شد. رایی که صادر شد تعجب من را برانگیخت، من برای اعتراض به رای کمیسیون ماده ١٦ باید چکار کنم؟

پاسخ به سوالات-تفاوت سابقه خدمت آزادگان و رزمندگان برای تامین اجتماعی

تفاوت سابقه خدمت آزادگان و رزمندگان برای تامین اجتماعی 1398/12/28

من رزمنده ٣٦ ماه خدمت با ١ سال اسارت هستم که به عنوان سخت و زیان اور محسوب شده است ماههای رزمندگی من ١/٥ برابر محاسبه می شود، ایا برای اسارت هم ١/٥ برابر است؟

پاسخ به سوالات-تعویق کنکور ارشد و دکترا

تعویق کنکور ارشد و دکترا 1398/12/27

سازمان سنجش آموزش کشور: به منظور مساعدت و همراهی با داوطلبان، کنکور کارشناسی ارشد روزهای ۲۲ و ۲۳ خردادماه ۹۹ و کنکور دکتری روز جمعه ۹ خردادماه برگزار می شود.

پاسخ به سوالات-علت شارژ نشدن بعضی حکمت کارت ها

علت شارژ نشدن بعضی حکمت کارت ها 1398/12/27

بنده شنبه مراجعه کردم فروشگاه اتکا صندوق دار گفت کارتهای حکمت که بنیاد بهمن ماه تحویل داده شارژ نشده است و اردیبهشت ماه 99 شارژ می‌شود آیا واقعیت دارد؟حکمت کارت ها کی عملیاتی می شود؟

پاسخ به سوالات-قطع حق پرستاری پس از فوت جانباز

قطع حق پرستاری پس از فوت جانباز 1398/12/26

من فرزند جانباز ٧٠ درصد شهید هستم که باشهادت پدرم( که حالت اشتغال بود) حقوق بنیاد را قطع کردند از فروردین ٩٧ تاکنون حقوق ندادند و از بنیاد برای هرکداممان فقط کارت ایثارگری دادند.کی حقوق پدرم برقرار می شود؟