جمعه 28 تیر 1398 |

گفتگو
[آرشیو]
تک عکس-در سه سال گذشته حرکت شتابانی در ارائه خدمات الکترونیک داشته ایم

در سه سال گذشته حرکت شتابانی در ارائه خدمات الکترونیک داشته ایم 1398/04/26

حیات:نمایشگاه الکامپ تهران، جزومعتبرترین و مهمترین رویداد فناوری اطلاعات آی تی، در ایران است که هر ساله با حضور پرشور شرکت های داخلی و خارجی فعال در این حوزه برگزار می شود. پایگاه اطلاع رسانی حیات، بمناسبت افتتاح بیست و پنجمین دوره این نمایشگاه گفت وگویی با مدیرکل آماروفناوری اطلاعات بنیاد شهید وامور ایثارگران در خصوص برنامه های این اداره کل در الکامپ امسال کرده است که می خوانید:

تک عکس-قول دادیم هر کدام شهید شدیم شفاعت یکدیگر را کنیم

قول دادیم هر کدام شهید شدیم شفاعت یکدیگر را کنیم 1398/04/26

حیات:شهید حسین امینیان فرزند محمد در 20بهمن ماه43در شاهرود بدنیا آمد و در سن 16 سالگی در یگان سپاه شاهرود-تیپ 17 علی بن ابی طالب(ع) به عنوان بسیجی به جبهه اعزام شد. وی که یک ماه و23 روز در جبهه حضور داشت، در تاریخ26 تیرماه 61در عملیات رمضان در منطقه شلمچه به شهادت رسید اما پیکر مطهراین دانش آموز شهید 37 سال بعد در روز9تیرماه 98 در شلمچه بعد از تفحص پیدا شده است ودر تاریخ 11تیرماه 98 در شاهرود تشیع ودر گلزار شهدای این شهر به خاک سپرده شد.پایگاه اطلاع رسانی حیات به مناسبت سالگرد این شهید عزیز، گفت و گویی با یکی از همرزمانش پرداخته است که می خوانیم:

تک عکس-توصیفی از مادر سه شهید خانواده اعتصامی فرد، یکی از مادران اسطوره ای تاریخ دفاع مقدس

توصیفی از مادر سه شهید خانواده اعتصامی فرد، یکی از مادران اسطوره ای تاریخ دفاع مقدس 1398/04/24

حیات: نبرد رهایی بخش ما مادرانی را به چشم دید که از دامانشان پاکترین و وفادارترین فرزندان برای انقلاب و میهن برخاستند. مادرانی که به گفته بزرگان انقلاب، اگر نبودند اساساً چنان حماسه هایی در تاریخ این مرز و بوم رقم نمی خورد. از این روست که برگ های طلایی و غرورانگیز خاطرات دفاع مقدس ما به مادران رزمندگان اختصاص یافته است. یعنی همان هایی که با ایمان و امید 200 هزار شهید و 700 هزار جانباز و 40 هزار آزاده و یک میلیون رزمنده را راهی میدان جهاد کردند

تک عکس-نقش های چشم نواز خانواده یک جانباز بر قالی های ایرانی

نقش های چشم نواز خانواده یک جانباز بر قالی های ایرانی 1398/04/24

حیات: جانباز و رزمنده لشگر عاشورا بعد از گذشت قریب 3 دهه از جنگ تحمیلی، خانواده خویش را در یکی از قله های موفقیت هنری و صنعتی می بیند. اعضای این محفل صمیمی اکنون در شهر تبریز شناخته شده اند. آنها در ابتکاری ستودنی در یکی از مناطق روستایی آذربایجان شرقی چند رشته از فعالیت و اشتغال در حوزه هنرهای دستی را ببار نشانده اند.

خبر-برگزاری مسابقات قرآنی در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری

برگزاری مسابقات قرآنی در سه سطح شهرستانی، استانی و کشوری 1398/04/23

حیات: بهروز زارعی کارشناس فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان از برگزاری مسابقات قرآنی در سه سطح شهرستانی،استانی و کشوری در استان سمنان خبرداد.

تک عکس-گفت وگوی "حیات" با برادر شهیدحجت الاسلام عبداللهی سروی

گفت وگوی «حیات» با برادر شهید حجت الاسلام عبداللهی سروی 1398/04/22

حیات:عملیات رمضان در شب ۲۱ رمضان و سالروز شهادت امام علی (ع) در ساعات ۲۱ و ۳۰ دقیقه شامگاه ۲2 تیر ماه ۱۳۶۱ با رمز یا صاحب الزمان ادرکنی در منطقه عملیاتی شلمچه و شرق بصره در چهار محور و پنج مرحله از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارتش ایران طراحی و اجرا شد تا با عبور از خط مرز بین المللی، یک زمین مثلث شکل به وسعت ۱۶۰۰ کیلومتر مربع تصرف شود. این منطقه از شمال به کوشک و طلاییه و پاسگاه های مرزی در جنوب هویزه و حاشیه جنوبی هور الهویزه و از غرب به رودخانه اروند (در نقطه تلاقی دجله و فرات به نام القرنه) تا شلمچه در غرب خرمشهر و از شرق به خط مرزی شمالی – جنوبی و از کوشک تا شلمچه منتهی می شد.

تک عکس-ایثارگر یزدی برنده جایزه جهانی گوهرشاد شد

ایثارگر یزدی برنده جایزه جهانی گوهرشاد شد 1398/04/22

حیات:بی‌بی فاطمه حقیرالسادات همسر آزاده و جانباز یزدی در چهارمین مراسم جایزه جهانی گوهرشاد، عنوان برگزیده را به خود اختصاص داد.

تک عکس-آموزش همسران جانبازان اعصاب و روان در اولویت های برنامه های بنیاد شهید است

آموزش همسران جانبازان اعصاب و روان در اولویت های برنامه های بنیاد شهید است 1398/04/21

حیات: مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن بیان اینکه همسر جانبازان اعصاب وروان، به عنوان رکن وپایه خانواده هستند گفت: بحث آموزش همسران جانبازان اعصاب و روان در اولویت های برنامه های ماست که درسال های گذشته خیلی فعال بوده و بیش از ۶۰ هزار همسر جانباز اعصاب و روان را درزمینه های مختلف آموزش دادیم.

خبر-کارکردهای فرهنگی حجاب ارائه شود

کارکردهای فرهنگی حجاب ارائه شود 1398/04/18

حیات:مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران البرز با بیان اینکه ‌انقلاب اسلامی ایران، انقلاب ارزش‌هاست و برای صیانت از این ارزش‌ها نیز باید مجاهدت کرد، گفت: در هفته عفاف و حجاب باید تلاش کرد تا با بیان کارکردهای فرهنگی حجاب، جامعه را به مسیر رشد و تعالی هدایت کرده تا شهدا از ما راضی باشند.

خبر-لزوم ارائه خدمات شایسته به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران

لزوم ارائه خدمات شایسته به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران 1398/04/18

حیات:محمدجوادفدایی، استاندار کرمان گفت: دستگاه‌های اداری موظفند در ارائه خدمات به خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران به هر طریق ممکن آن‌ها را راضی و قانع کنند و باید به طریقی عمل شود که اقدامات مادی برای این عزیزان، اثرات معنوی خدمت را از بین نبرد.

تک عکس- مفهوم ایثار را نباید فقط منحصر به رزمندگان، جانبازان و شهدای دفاع مقدس دانست

مفهوم ایثار را نباید فقط منحصر به رزمندگان، جانبازان و شهدای دفاع مقدس دانست 1398/04/18

حیات مدیرعامل خانه هنرمندان بااشاره برپایی نمایشگاه عکس با موضوع ایثار اجتماعی در خصوص رابطه بین ایثار وهنر گفت: اگر الان شهدا زنده بودند بازهم نخستین کسانی بودند که هنگام سیل و زلزله به داد مردم می‌رسیدند و در مناطق محروم حضور می‌یافتند.

تک عکس-جایگاه برتر بنیاد شهید در امور پاسخگویی و ارباب رجوع

جایگاه برتر بنیاد شهید در امور پاسخگویی و ارباب رجوع 1398/04/17

حیات: مدیر کل دفتر ارزیابی عملکرد، رسیدگی وپاسخگویی به شکایات بنیاد شهید وامور ایثارگران در خصوص ارزیابی عملکرد بنیاد شهید وامور ایثارگران گفت: مواد81 و82 فصل یازدهم قانون مدیریت خدمات کشوری درحالی به ارزیابی عملکرد اشاره دارد و به صراحت اعلام می کند که دستگاه های اجرایی هرساله باید در بعد شاخص های عمومی و اختصاصی مورد ارزیابی قرار گیرند که شاخص های عمومی، شاخص هایی هستند که براساس قوانین و اسناد بالا دستی تنظیم می شود و از سوی دولت، مجلس، برنامه ششم توسعه و غیره تامین و اجرا می شود.

تک عکس-حجاب زن ضامن سلامت خانواده است

حجاب زن، ضامن سلامت خانواده است 1398/04/17

حیات: حجاب مایه تشخص زن است؛ بر خلاف تبلیغات ظاهر بینانه مادی گرایان، حجاب مایه اسارت زن نیست؛ مایه ی آزادی زن است.حجاب وقار است، متانت است، ارزش گذاری زن است، سنگین شدن کفه ی آبرو و احترام اوست، اینها را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید تشکر کرد بخاطر مسئله ی حجاب، این جزء نعمت های الهی است.

خبر-تقاضای شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم از جامعه، حفظ حجاب و عفاف است

تقاضای شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم از جامعه، حفظ حجاب و عفاف است 1398/04/17

حیات:تقاضای شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و نیز خانواده بزرگوارشان از جامعه، حفظ حریم حجاب و عفاف است، برای همین است که شهید حمید رستمی، بانوان را به پهلوی شکسته خانم حضرت زهرا (س) قسم داده و فرموده است: به پهلوی شکسته حضرت فاطمه زهرا (س) قسم‌تان می‌دهم که حجابتان را رعایت کنید.