چهارشنبه 27 شهریور 1398 |

گفتگو
[آرشیو]
گفتگو-مادرم مهمترین مشاور تحصیلی ام بود

مادرم مهمترین مشاور تحصیلی ام بود 1398/06/26

حیات:کنکور سراسری ۹۸ برای داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی در صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر در بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی در صبح جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی در بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار شد.آنچه به این آزمون جلوه ی تحسین برانگیز تر داده بود درخشش 17 نفر از فرزندان ایثارگر بود که بدون استفاده از سهمیه ایثارگری موفق شده بودند رتبه دورقمی کسب کردند.

گفتگو-پرداخت4میلیاردو400میلیون ریال وام خوداشتغالی و ایجاد 220 شغل در استان

پرداخت4میلیاردو400میلیون ریال وام خوداشتغالی و ایجاد 220 شغل در استان 1398/06/26

حیات: ازابتدای سال 1397 تاکنون میزان وام خوداشتغالی بنیاد شهید به ایثارگران واجد شرایط ، 4 میلیاردو400میلیون ریال بوده است.

گفتگو-قرآن، نسخه شفا بخش همه آلام بشر است

قرآن، نسخه شفا بخش همه آلام بشر است 1398/06/24

حیات: علیرضا حسنی از چهره هایی تقدیر شده در کنگره ملی و همایش سراسری لماس های درخشان است که به مناسبت فراسیدن سالگرد بازگشت آزادگان به کشور برگزار شد. وی که خود از اسرا و آزاده گان سر فراز این مرز و بوم است، انس و نزدیکی با قرآن را از کودکی تا به امروز حفظ کرده. حفظ، قرائت و ترجمه قرآن از فعالیت هایی است که او در طی این چند دهه از عمرش و در هر جا که بوده انجام داده است از میدان جنگ گرفته تا اسارت و دوران بیماری و سختی. در زیر مشروحی از گفت وگوی صمیمانه حیات را با او می خوانید.

گفتگو-مادری که با یاد زینب و کربلا فراق 2 فرزند شهیدش را تحمل کرد

مادری که با یاد زینب و کربلا فراق 2 فرزند شهیدش را تحمل کرد 1398/06/23

حیات:در لیست بلند جوانان ایران اسلامی که در چنین روزهایی جان عزیز را تقدیم آزادی و سربلندی سرزمین اسلامی کردند نام دو برادر شهید جوان به چشم می خورد؛ شهیدان عبدالمهدی و محمدکریم پیرحیاتی که واقعه شهادت آنها با ایام عاشورای امام حسین(ع) همزمان شد.

گفتگو-امام حسین به دستور قرآن بود که قیام کرد

امام حسین به دستور قرآن بود که قیام کرد 1398/06/16

حیات: «مهدی لطفی» از چهره هایی تقدیر شده در کنگره ملی و همایش سراسری « الماس های درخشان»است که به مناسبت فراسیدن سالگرد بازگشت آزادگان به کشور برگزار شد . وی از قاریان شناخته شده قرآن و کسانی است که به 3 شیوه از خطوط قرآنی ( نسخ، ثلث، نستعلیق) تسلط دارد. جالب اینکه لطفی تحصلات معمول نیز ندارد و تنها با خواندن دروس حزوی به این مرحله رسیده است. به مناسبت فرا رسیدن ایام سوگواری محرم با این چهره آزاده ، کاتب و حافظ قرآن گفتگویی داشته ایم که وی پس از مرور خاطرات خود؛ از دوران مبارزه ،جنگ و اسارت، درباره پیام امام حسین و نهضت کربلا می گوید.

تک عکس- کربلا، هنوز هم منتظر ماست

کربلا، هنوز هم منتظر ماست 1398/06/13

حیات: ابوالقاسم حسینجانی، نویسنده ، شاعر و مترجم نا آشنایی است که تا به حال از او بیش 30 جلد کتاب در حوزه های گوناگون شعر و داستان تا مهندسی به چاپ رسیده است. همگان حسینجانی را با سرود معروف «خونخواهی آب» که برای رزمندگان جنگ سروده می شناسد، اما در حقیقت او بیش از اینها بر هنر و شعر جنگ و ادبیات دینی ما اثر گذاشته است

نخبگان-ماجرای قاپیدن دفتروقلم از دستان نماینده صلیب سرخ

ماجرای قاپیدن دفتروقلم از دستان نماینده صلیب سرخ 1398/06/12

حیات:محمدرضا شایق چهره نام آشنای عرصه فرهنگ در یزد است گرچه وی دستی بر آتش سیاست دارد اما در قبای پر کبکبه سیاست هم بر اخلاق تاکید دارد. شایق از حافظان، کاتبان، مفسران وپژوهشگران نام آشنای قرآنی کشور نیز است وامروزه بیشتر وقتش را ردای معلمی می پوشد و در دانشگاه به جوانان اخلاق ومعرفت درس می دهد. تفسیر وتلاوت قرآن در مساجد وجلسات مختلف مذهبی از دیگر فعالیت های این استاد دانشگاه است. شایق از نزدیکترین یاران شادروان حجت الاسلام ابوترابی در دوران اسارت محسوب می شود و نقش حساسی را در مقاومت آزادگان و رهبری ایشان در زندان ها و سیاه چال های رژیم بعث عراق ایفا کرد. وی در سال 1374 نشان ایثار را از دست رییس جمهور وقت دریافت کرده است. شایق در تاریخ 23 مرداد 1398 به عنوان نخبه آزاده در همایش الماس های درخشان از وی تقدیر شد.

نخبگان- آتشی که سیدالشهدا در قلب شیعه روشن کرده خاموش نمی شود / محرمی نبود که ما عزاداری نکنیم

آتشی که سیدالشهدا در قلب شیعه روشن کرده خاموش نمی شود / محرمی نبود که ما عزاداری نکنیم 1398/06/12

حیات: محمود حمزه از آزادگان سرافرازی که پس از یک دهه اسارت به وطن بازگشت با اشاره به عزاداری هایی که با وجود برخورد شدید عراقی ها در ایام محرم انجام می دادند، گفت: محرمی نبود که ما عزاداری انجام ندهیم و بگذاریم به عراقی ها خوش بگذرد. چرا که در دوران اسارت قلب ها همه حسینی و ایمان ها همگی قوی تر بود

نخبگان-شیوه بانکداری اسلامی پاسخگوی نیازهای بشری است

شیوه بانکداری اسلامی پاسخگوی نیازهای بشری است 1398/06/11

حیات: مهرداد صناعی، فرزند شهید امیر سرتیپ حاج حجت اله صناعی است وی که از فعالین تشکل های مرکز دانش پژوهان شاهد و ایثارگر است، دارای 2 مدرک کارشناسی از امور بانکی و حقوق کارشناسی ارشد حقوق عمومی است، روز گذشته بمناسبت روز بانکداری اسلامی با این نخبه ی ایثارگر به گفت وگوی نشستیم که مشروح آن تقدیم می شود:

نخبگان-پایین آوردن اختلاف طبقاتی و جلو گیری از انباشت سرمایه 2 هدف ایجاد بانکداری اسلامی بود

پایین آوردن اختلاف طبقاتی و جلو گیری از انباشت سرمایه 2 هدف ایجاد بانکداری اسلامی بود 1398/06/11

حیات:یکشنبه 10 شهریور مصادف بود با روز بانکداری اسلامی بود، به همین مناسبت پایگاه خبری حیات گفت و گویی با یکی از نخبه گان کشور کرده است، کامبیز پارتازیان که فرزند جانباز امیر محمد حسین پارتازیان است دارای دکتری جامعه شناسی با گرایش توسعه اقتصاد شهری است مشروح گفت وگوی حیات را با این استاد دانشگاه و عضو مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر می خوانید

خبر-دستور حجت الاسلام و المسلمین شهیدی برای پیگیری علت درگذشت یک فرزند شهید

دستور حجت الاسلام و المسلمین شهیدی برای پیگیری علت درگذشت یک فرزند شهید 1398/06/03

حیات: نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور پیگیری درگذشت یک فرزند شهید در قم را صادر کرد.

گفتگو-بسیاری از حقایق دوران اسارت ناگشوده مانده

بسیاری از حقایق دوران اسارت ناگشوده مانده 1398/06/03

حیات: هنوز بسیاری از حقایق مربوط به 8 سال مقاومت آزادگان ما در سیاهچال های رژیم بعث ناگفته مانده است. وقتی پای سخن این اسطوره های مقاومت و ایثار می نشینید، درمی یابید میان آنچه در سلولهای سرد و نمور می گذشته است با آنچه در فیلم ها و کتابها آمده، فاصله بسیار است.

تک عکس-شهید حبیب جریری؛ الگوی یک دولتمرد در مبارزه با بی سوادی و فقر و محرومیت

شهید حبیب جریری؛ الگوی یک دولتمرد در مبارزه با بی سوادی و فقر و محرومیت 1398/06/03

حیات: شهیدحبیب جریری پس از پیروزی انقلاب اسلامی در نخستین کابینه دولت جمهوری اسلامی به سرپرستی نهضت سواد آموزی و به سمت دبیرکل کمیته جهانی پیکار با بی‌سوادی انتخاب و مشغول به کار شد و بعد از چند ماه در شهریور ماه 1358 به عنوان نخستین استاندار سیستان و بلوچستان انتخاب شدو طی ماه ها درگیری با مسایلی که در منطقه بود با تلاش و عشق و ایمان به خدا سپری کرد.

تک عکس-آخرین قرار جنگی سه برادر

آخرین قرار جنگی سه برادر 1398/06/02

حیات: شهید احمد هوبخت فرزند محمود متولد ۱۳۱۸ در محله دخانیات تهران به دنیا آمد. لیسانس کشاورزی و فوق لیسانس کامپیوتر گرفت و استادی دانشگاه صنعتی شریف و کارمندی ارشد وزارت کشاورزی قبل از انقلاب و قائم مقامی وزیر کشاورزی بعد از پیروزی انقلاب را تجربه کرد.