یکشنبه 29 مهر 1397 |

گفتگو
[آرشیو]
تک عکس-چاپ کتاب «مردان بی‌ادعا» با محوریت شهدای ورزشکار ایران

چاپ کتاب «مردان بی‌ادعا» با محوریت شهدای ورزشکار ایران 1397/07/29

حیات: مشاور وزیر ورزش و جوانان در امور ایثارگران گفت: کتاب «مردان بی‌ادعا» با محوریت معرفی شهدای ورزشکار کشور در آینده نزدیک به چاپ می رسد.

تک عکس-بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته دستگاه ها بر عهده دستگاه است

بیمه تکمیلی ایثارگران شاغل و بازنشسته بر عهده دستگاه است 1397/07/29

حیات: بر اساس قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، تأمین صددرصد (100%) هزینه بهداشتی درمانی به صورت بیمه سلامت، بیمه همگانی، بیمه مکمل و بیمه خاص خانواده شاهد، جانبازان، آزادگان و افراد تحت تکفل آنان بر عهده دستگاه هایی است که در ان شاغل هستند یا از ان بازنشسته شده اند.

تک عکس-افتخارآفرینی جانبازان ورزشکار در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا

افتخارآفرینی جانبازان ورزشکار در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا 1397/07/22

حیات: مدیرکل امور ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ورزشکاران جانباز حاضر در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا با درخشش و کسب مدال های رنگارنگ باعث افتخار کشور اسلامی ایران شدند.

تک عکس-انعقاد تفاهم نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با کانون وکلای دادگستری

انعقاد تفاهم نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با کانون وکلای دادگستری 1397/07/23

حیات: معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: برای حل مشکلات کیفری و قضایی خانواده ایثارگران تفاهم نامه همکاری با کانون وکلای دادگستری منعقد می شود.

خبر-فضای شهری ما عامل انزوای جانبازان نابینا

فضای شهری ما عامل انزوای جانبازان نابینا 1397/07/23

حیات: علاوه بر نبود شغل و درامد مناسب، عدم تناسب فضاهای شهری با نیاز نابینایان باعث گوشه نشینی ایشان شده است.

خبر-از خانه سازی برای خانواده شهدا تا نقش آفرینی در صنعت خودرو

از خانه سازی برای خانواده شهدا تا نقش آفرینی در صنعت خودرو 1397/07/23

جوان خطه خراسان جنوبی بعد از شهادت برادرش شهید ابراهیم یوسفی مدتی را در بنیاد شهید همین منطقه مشغول به کار شد اما از آنجا که کار اداری و کارمندی مورد علاقه اش نبود در پی فعالیتی رفت که در آن خلاقیت و نوآوری باشد. بعد از جست و جو و مشورت با فعالان اقتصادی اولین حرکت خود در صحنه اقتصادی را در قالب پیمانکاریِ ساخت و ساز آغاز می کند. این رشته از فعالیتش با استقبال و تشویق دوستانش بویژه طیف ایثارگران منطقه روبرو می شود. عبدا... یوسفی می گوید حلاوت این رشته فعالیت اقتصادی را زمانی چشیدم که توانستم ساختمان هایی برای خانواده بنیاد شهید احداث کنم. وی با افتخار می گوید بسیار خوشحالم که شماری از خانواده شهدا در منازلی ساکن هستند که گروه ما آنها را ساختند. از جمله یادگاری های این عضو خانواده ایثارگران، مزار باشکوهی است که برای شهدای گرانقدر خراسان جنوبی ساخته است.

خبر-تیمسار آزاده با کوله باری از خاطره ایستادگی در ایام اسارت

تیمسار آزاده با کوله باری از خاطره ایستادگی در ایام اسارت 1397/07/23

از جمله چهره های ایثارگر که خاطراتش از دوران اسارت، مجلس دیدار رهبر معظم انقلاب با مردان دفاع مقدس را تحت تأثیر قرار داده است تیمسار اسدا... میرمحمدی است. او با بیانی رسا، گوشه هایی از رشادت ها و حماسه های رزمندگان در زندانهای رژیم بعث را بازگو کرد. داستان دوران اسارت میرمحمدی و هم بندهایش در نهایت، دستمایه کتاب ها و ویدیوهای دیدنی شد. یکی از نویسندگان ادبیات دفاع مقدس که خاطرات او را به صورت کتاب تدوین کرد می گوید: میرمحمدی جزو 57 نفری است که هیچ‌گاه عراق به اسارت‌شان اعتراف نکرد و قصد مبادله آن‌ها را نداشت، تا زمانی که ناچار شد. بُعد دیگر شخصیت ایشان مربوط به ارتباط و دلبستگی اش به همسرش است که نکات مهمی را درباره «خانواده» برای ما یادآوری می کند.

خبر-چهره درخشان ایثارگران در میدان ورزش

چهره درخشان ایثارگران در میدان ورزش 1397/07/23

دنیای ورزش همواره نام قهرمانان بزرگی را در خاطره ملت ایران ثبت کرده است. نسلی از قهرمانان بعد از هشت سال دفاع مقدس ظهور کردند که با اراده و استعداد شگرف خود سکوهای رقابت های جهانی را تسخیر کرده و با حرکت های خارق العاده خود تصویر جدید از توانایی جوان ایرانی به نمایش گذاشتند. بی شک جانباز شهید رحیم درخشیده از این جمله بود قهرمانی از خطه ارومیه که رکوردهای فراموش نشدنی به یادگار گذاشته است. کسی که در دهه 50 زندگی خویش برای رساندن پیام جانبازان ایران عرض دریاچه ارومیه را درنوردید و برای زنده نگه داشتن خاطره غواصان دست بسته شهید ساعت ها با دستان بسته شنا کرد به بهانه روز ورزش، کارنامه پرافتخار این چهره نام آور دفاع مقدس را ورق زدیم و با فرزند گرامی او که همراه همیشگی پدر در میادین ورزش بودند به گفت و گو نشستیم.

خبر-مشکلات و مسایل ایثارگران بانک تجارت بررسی شد

مشکلات و مسایل ایثارگران بانک تجارت بررسی شد 1397/07/23

حیات: جلسه بررسی مسایل، مشکلات و مطالبات ایثارگران بانک تجارت با حضور رئیس هیات مدیره بانک تجارت، دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران و برخی از معاونین بانک برگزار شد.

خبر-جانبازان نخاعی نیاز بسیاری به تجهیزات پزشکی دارند

جانبازان نخاعی نیاز بسیاری به تجهیزات پزشکی دارند 1397/07/23

حیات: جانبازان نخاعی امروز نیاز مبرمی به تجهیزات پزشکی دارند که بنیاد شهید با هماهنگی هایی که با بیمه دی دارد باید این مشکلات را برطرف کند.

تک عکس-تشریح فعالیت های شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران

تشریح فعالیت های شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران 1397/07/24

حیات:دبیر شورای مشاوران وزرا در امور ایثارگران گفت: طرحی را در این شورا به تصویب رساندیم که طی آن ورزشکاران شهید، جانباز و آزاده کشور از اعطای یک جایگاه ورزشی بالاتر برخوردار شوند.

خبر-تا اربعین حکم احراز شهدای حمله تروریستی اهواز داده خواهد شد

تا اربعین حکم احراز شهدای حمله تروریستی اهواز داده خواهد شد 1397/07/24

حیات: تمام تلاش ما این است که نتیجه نهایی کمیسیون های مربوطه در خصوص شهدا و مجروحان تا اربعین اعلام شود. به همین خاطر تا کنون پرونده مجروحان و شهدای حمله تروریستی اهواز در شهرستان های استان خوزستان تشکیل شده است و در مراحل پایانی صدور حکم قرار دارد.

خبر-پسر و همسرم مربیان من هستند

پسر و همسرم مربیان من هستند 1397/07/24

حیات: در شهر خودمان در گوشه یک زمین ورزشی تمرین می کنم. مربی در مرکز استان ساکن است و من ماهی 2 یا 3 بار برای رفع مشکلات ورزشی ام به او مراجعه می کنم، در اصل مربیان من همسرم و پسرم هستند.