جمعه 15 فروردین 1399 |

خبر
[آرشیو]
مقاله-نقش دفاع مقدس در ادبیات کودک ونوجوان

نقش دفاع مقدس در ادبیات کودک ونوجوان 1399/01/14

امروز پنج شبه 14 فروردین ماه مصادف است با روز جهانی کتاب کودک ، پایگاه خبری حیات ، به بهانه این روز، نگاهی انداخته به مجموعه آثار منتخب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان که از یک سو با استقبال منتقدین و اهل فن مواجه بوده و از سوی دیگر در میان مخاطبان کودک و نوجوان به عنوان آثاری جذاب و خواندنی مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که تعداد این آثار زیاد بوده و مجال معرفی همه آنها فراهم نیست، لذا تلاش می کنیم که از میان آنها چند اثر شاخص را برگزیده و به خوانندگان و دوست داران شعر و ادبیات دفاع مقدس معرفی کنیم.

خبر-اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد

اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد 1399/01/13

هیات وزیران در جلسه هیات دولت، اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را با استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح کرد.

خبر-ارائه ۱۱۰۰ بسته بهداشتی ضدعفونی به ایثارگران لرستان

ارائه ۱۱۰۰ بسته بهداشتی ضدعفونی به ایثارگران لرستان 1399/01/13

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: از ابتدای شیوع بیماری ویروسی کرونا تاکنون ۱۱۰۰ بسته ضدعفونی و بهداشتی به ایثارگران اهدا شده است.

خبر-پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده 1399/01/13

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت «حاج محمدتقی فهمیده» پدر شهیدان سرافراز «محمدحسین و داوود فهمیده» را تسلیت گفت.

خبر-پدر شهیدان فهمیده به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان فهمیده به فرزندان شهیدش پیوست 1399/01/13

حاج محمدتقی فهمیده پدر گرامی شهیدان والامقام داود و محمد حسین فهمیده پس از سال‌ها فراق از فرزندانش ساعاتی پیش دعوت حق را لبیک گفته و به فرزندان شهیدش پیوست.

گفتگو-امروز می توانیم با قلم و کلام  ایثار کنیم

امروز می توانیم با قلم و کلام ایثار کنیم 1399/01/13

شهید رسول کچوئیان جوادی، فرزند محمد در 9 خرداد سال 1341، در خانواده ای مذهبی در جوادآباد ورامین استان تهران متولد شد. وی به همراه 25 نفر در دوران قبل از پیروزی انقلاب در ورامین فعالیت انقلابی بسیاری داشت و اعلامیه پخش می کرد. شهید کچوئیان در راهپیمایی 15 خرداد جزو کفن پوشان بود و در راهپیمایی ها حضور فعالی داشت. وی هنوز دیپلم نگرفته بود که به محض تشکیل سپاه به عضویت آن در آمد و به جبهه رفت و در 13 فروردین سال 61 در دشت عباس دزفول در عملیات فتح المبین به شهادت رسید.

مقاله-نتیجه به ثمر رسیدن خون پاک جوانان ایران

نتیجه به ثمر رسیدن خون پاک جوانان ایران 1399/01/12

همزمانی طلوع بهار طبیعت با بهار انقلاب پیام‌آور پشتوانه مردمی انقلاب اسلامی است، دوازدهمین روز فروردین هر سال یادآور اعلام نتایج حماسه پرشکوه رفراندوم ملت بزرگ ایران برای تاسیس نظام "جمهوری اسلامی ایران " است، نهال ریشه‌داری که مردم در این سرزمین کاشتند و اکنون به قدری تنومند و قدرتمند شده که در برابر تندبادهای روزگار به خوبی ایستاده و به کمک دو بال جمهوریت و اسلامیت موفقیت در عرصه های جهانی را به نظاره نشسته است.

خبر-12 فروردین روز جمهوری اسلامی گرامی باد

12 فروردین روز جمهوری اسلامی گرامی باد 1399/01/12

12فروردین روز جمهوری اسلامی نام گذاری شده است؛ روزی که نماد اراده، نقش و تأثیرگذاری مردم در نظام جمهوری اسلامی است. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، برخی معتقد بودند که به دلیل علنی و صریح بودن همراهی مردم با جمهوری اسلامی نیازی به رفراندوم و به رأی گذاشتن نیست اما حضرت امام به عنوان مخالف جدی این طرح، معتقد بود که ادامه انقلاب اسلامی و شکل گیری نظام جمهوری اسلامی تنها با اراده و نظر مردم ممکن است و بر همین اساس بود که رأی بیش از 98 درصد به جمهوری اسلامی، این روز را به یکی از روزهای ماندگار در تقویم ایران اسلامی تبدیل کرده است.

خبر-۳۹ هزار مورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد

۳۹ هزار مورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد 1399/01/12

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: در جهت مقابله با شیوع کروناویروس، ۳۹ هزار مورد اقلام بهداشتی میان ایثارگران و جانبازان قم توزیع شد.

خبر-اقدامات مستمر بنیاد برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سردشت

اقدامات مستمر بنیاد برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سردشت 1399/01/12

نشست مقابله با شیوع ویروس کرونا به منظور پیشگیری از شیوع این بیماری در شهرستان سردشت با حضور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی در محل فرمانداری سردشت برگزار شد.

خبر-توزیع بسته های بهداشتی میان خانواده های ایثارگران سی سخت

توزیع بسته های بهداشتی میان خانواده های ایثارگران سی سخت 1399/01/11

سپاه فتح استان کهگلویه وبویراحمد اقدام به تهیه بسته‌های بهداشتی و توزیع در بین خانواده‌های ایثارگران این شهرستان کرد.

خبر-تعویق ۳ ماهه پرداخت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال ایثارگران

تعویق ۳ ماهه پرداخت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال ایثارگران 1399/01/11

صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای از تعویق ۳ ماهه پرداخت اقساط وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال ایثارگران خبر داد.