یکشنبه 1 اردیبهشت 1398 |

خبر
[آرشیو]
تک عکس-رونمایی از طرح معرق زیارت عاشورا در مسجد مقدس جمکران

رونمایی از طرح معرق زیارت عاشورا در مسجد مقدس جمکران 1398/02/01

حیات: دبیر کل انجمن کارآفرینان برتر شاهد و ایثارگر از رونمایی طرح معرق کاری شده زیارت عاشورا در مسجد مقدس جمکران خبر داد.

خبر-ولادت حضرت قائم(عج) و روز جهانی مستضعفان

ولادت حضرت قائم(عج) و روز جهانی مستضعفان 1398/02/01

نیمه شعبان زادروز وارث انبیا و اوصیا و احیاگر آیین محمّدی(ص)، دوازدهمین پیشوای شیعیان حضرت مهدی(عج) است. آن حضرت در سال 255 هجری در شهر سامرا دیده به جهان گشودند. از القاب ایشان می توان به مهدى، خاتم، منتظر، حجت، صاحب الامر، صاحب الزمان، قائم و خلف صالح اشاره کرد. حکومت جهانی آن حضرت، درخشش دوباره ایمان و تجلّی قدرت الهی در پهنه گیتی خواهد بود. آن حضرت ظهور خواهد کرد و «پرچم هدایت» را که پیامبر اسلام(ص) برافراشت در مقطعی دیگر از تاریخ، دوباره برخواهد افراشت؛ تا جهان را به ساحل امن و به وادی ایمن برساند و پایان بخش ظلمت و نوید نور برای مؤمنان باشد.

خبر-آنچه من از رویارویی مردم با هیولای سیل به خاطر سپردم

آنچه من از رویارویی مردم با هیولای سیل به خاطر سپردم 1398/02/01

با وجود همه اطلاعات و تصاویر پرشمار که از شهر و روستاهای سیل زده در این مدت منتشر شده، اما هنوز تصویر ذهنی ما از عمق فاجعه کامل نیست. برای آنکه بدانیم سیل با مناطق زرخیز شمال، جنوب و جنوب غرب ایران چه کرد، باید نگاه خود را فراتر ببریم. روی این عددها تأمل کنیم اگرچه آمار دقیقی از میزان تلفات و خسارت ناشی از وقوع سیل اخیر در دسترس نیست، اما برآورد‌های اولیه و اظهار نظر مسئولان حاکی از آن است که تا کنون ۶۷۰۰ میلیارد تومان خسارت به کشاورزان و تولیدکنندگان وارد شده است. ۱۸ هزار رأس دام در سیل اخیر تلف شده است.وزیر کشور میزان خسارات سیل اخیر را بین 30 تا 35 هزار میلیارد تومان برآورد کرده است. در کل 25 استان و بیش از چهار هزار و 400 روستا در کشور درگیر سیل شدند. ۴۴۰۰ روستا درگیر سیل شد. برای آنکه به تصویری روشنتر از آثار و عوارض سیل اخیر دست یابیم با یکی از جانبازان عزیز در شهر سیل زده شوشتر به گفت و گو نشستیم جناب آقای علی عنافچه نکات مفید و شنیدنی از این فاجعه دارد.

خبر-مسافران شهید فصل بهار

مسافران شهید فصل بهار 1398/02/01

روزهای بهار، خاطره بسیار از شهیدان بزرگ را در یادها زنده می کند؛ از شهیدان نامدار روحانیت و شاگردان امام راحل(مثل شهید شاه آبادی) تا قهرمانان انقلابی ارتش همچون سپهبد قرنی. از مسافران قافله شهادت در این ماه خاطره سرسلسله خانواده شهیدان سجادیان در یادها مانده است. حاج حمزه سجادیان چهره اسطوره ای دفاع مقدس که همزمان با تقدیم کردن 4 فرزند خویش در راه میهن اسلامی، خود نیز به صف شهدا می پیوندد. رشته رویدادهای پایان فروردین و آغاز اردیبهشت ماه را دنبال کنید به نام یکی دیگر از مبارزان اقلیم مبارزه می رسید؛ شهید مرتضی بروجردی کسی وارث یکی از خاندان های بزرگ فقاهت در ایران اسلامی است.

تک عکس-با دست خالی کارم را شروع کردم

با دست خالی کارم را شروع کردم 1398/02/01

حیات: روزی که ایده هایم را با دست خالی روی پارچه ها پیاده کردم فکر نمی کردم این اقدام روزی نجات دهنده زندگی خودم و اطرافیانم باشد.

خبر-​کتاب الکترونیک «فرهنگ اعلام شهدای سراسر کشور» منتشر شد

​کتاب الکترونیک «فرهنگ اعلام شهدای سراسر کشور» منتشر شد 1398/01/31

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از انتشار کتاب الکترونیک فرهنگ اعلام شهدا «جامع کل استان‌ها»، برای نخستین بار توسط نشر شاهد در نمایشگاه بین‌المللی کتاب خبر داد.

تک عکس-ارسال پیامک های اموزشی و بهداشتی به ایثارگران مناطق سیل زده

ارسال پیامک های اموزشی و بهداشتی به ایثارگران مناطق سیل زده 1398/01/31

حیات: بنیاد شهید و امور ایثارگران برای اموزش ایثارگران مناطق سیل زده اقدام به ارسال پیامک های اموزشی و بهداشتی به خانواده های تحت پوشش کرده است.

خبر-دیدار معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با ایثارگران مناطق سیل‌زده خوزستان

دیدار معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد با ایثارگران مناطق سیل‌زده خوزستان 1398/01/31

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران با سفر به استان خوزستان با ایثارگران آسیب‌دیده در سیل این استان دیدار و گفت‌وگو کرد.

گفتگو-ایثار اجتماعی در بحران سیل دوباره احیا شد

ایثار اجتماعی در بحران سیل دوباره احیا شد 1398/01/31

حیات: نصراللهی گفت: اهالی رسانه ضمن انعکاس اخبار بحران، باید به انتشار نکات مثبت نیز بپردازند، احیای دوباره ارزش های دفاع مقدس در این سیل از نکات مثبت این بحران بود که کمتر مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

تک عکس-ایثار فرزندان شاهد در قالب امدادرسانی به مناطق سیل زده

ایثار فرزندان شاهد در قالب امدادرسانی به مناطق سیل زده 1398/01/31

حیات: عضو هیئت مدیره کانون همبستگی فرزندان شاهد از امداد رسانی تیم 20 نفره فرزندان شاهد در مناطق سیل زده خبر داد.

تک عکس-افزایش ازکارافتادگی 800 جانباز به بالای 50 درصد در سال 97

در سال 97 ازکارافتادگی 800 جانباز به بالای 50 درصد افزایش یافت 1398/01/31

حیات: یکی از وظایف شورای عالی کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بررسی پرونده های ارجاعی از شعبه های تخصصی و کمیسیون های استانی می باشد که در سال ۹۷ با بررسی این شورا، در مجموع ۸۰۴ نفر از جانبازان زیر 50 درصد، میزان ازکارافتادگی شان افزایش یافت و به بالای ۵۰ درصد رسید .