در حال بارگذاری ...
در حاشیه اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی سرزمین نور؛

خانواده شهدای ناجا مورد تقدیر قرار گرفتند


آخرین شب مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی سرزمین نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد که خانواده شهدای ناجا نیز مورد قدردانی قرار گرفتند.

به گزارش حیات و به نقل از تسنیم, آخرین شب مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره ملی سرزمین نور جمعه ( 27 اسفند ماه)، به همت نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و با حضور سردار «بهمن کارگر»، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور, سردار «حسین اشتری»، فرمانده نیروی انتظامی, سردار «نادر ادیبی»، دبیر ستاد مرکزی راهیان نور کشور, سردار «محسن فتحی زاده»، فرمانده قرارگاه راهیان نور ناجا, سردار «یعقوب سلیمانی»، دبیر قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج و سپاه, سردار «صادق معینی»، دبیر قرارگاه راهیان نور ناجا و جمعی از زائران راهیان نور در اردوگاه شهید باکری خرمشهر برگزار شد. 

در این مراسم سردار بهمن کارگر، رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و رئیس ستاد مرکزی راهیان نور کشور در سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار دست اندرکاران راهیان نور و خادمان شهدا, اظهار کرد: مقام معظم رهبری استفاده از گنجینه دفاع مقدس را تنها ابزاری برای مقابله با طرح‌های فرهنگی بدخواهان در تمامی عرصه‌ها بیان فرمودند و همچنین راهیان نور را فناوری استفاده از فرهنگ غنی دفاع مقدس عنوان کردند. 

وی در ادامه، ضمن تقدیر از تمامی دست اندارکاران متولی برگزاری راهیان نور، بیان کرد: طی یک سال گذشته 6 میلیون نفر از مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در 7 استان کشور بازدید کردند که 80 درصد آن جوانان بین 15 تا 30 ساله بودند. 

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس با بیان اینکه، دغدغه مقام معظم رهبری بر تامین امنیت کاروان‌های راهیان نوراست تا حادثه‌ای در طول مسیر برای آن‌ها رخ ندهد، گفت: از سال 92 تاکنون حادثه‌ای که منجر به فوت شود، اتفاق نیافتاده است و این را مدیون زحمات کارکنان نیروی انتظامی هستیم. 

سپس سردار حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در سخنانی با بیان اینکه دفاع مقدس برای کشور ما و سایر کشورهای اسلامی برکاتی داشته است, خاطرنشان کرد: زمانی که جنگ بر ما تحمیل شد، اوایل پیروزی انقلاب اسلامی بود و نیروهای نظامی و انتظامی آمادگی لازم را نداشتند، چرا که درگیر موضوعات داخلی بودند. 

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه ایمان و توکل بر خدا بالاترین سلاح و قدرت رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس بود، تصریح کرد: رزمندگانی که در قالب بسیج به جبهه اعزام می‌شدند، کمترین آموزش نظامی را دیده بودند، ولی چنان مردانه جنگیدند که فرماندهان صدام را متحیر ساختند. 

وی گفت: ایران در دوران دفاع مقدس کمترین امکانات دفاعی را داشت؛ اما در حال حاضر مهمترین کشور در برخورداری از تجهیزات دفاعی است و قدرت دفاعی ایران به برکت دوران دفاع مقدس به قدرت برتر تبدیل شده است. 

سردار اشتری با اشاره به اینکه امنیت کشورمان به برکت شهداست، بیان داشت: امروزه کشورمان در حوزه‌های صنعتی، دفاعی، پزشکی و دیگر حوزه ها پیشرفت چشمگیری داشته است که این پیشرفت به برکت دوران دفاع مقدس حاصل شده است. 

در این مراسم از خانواده‌های شهیدان «رضا دامرودی»، «محمدرضا سبحانی» و «سیدعلی موسوی» از شهدای نیروی انتظامی تقدیر و تجلیل به عمل آمد. 

همچنین، از طرح پژوهشی نیروی انتظامی استان خوزستان با موضوع «نقش و عملکرد نیروی انتظامی در هشت سال دفاع مقدس» که در 286 صفحه به نگارش در آمده بود توسط سردار کارگر و سردار اشتری رونمایی شد. 

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگراممطالب مرتبط

نظرات کاربران