فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
شماره 290 هفته‌نامه «حیات …
شماره 289 نشریه حیات طیبه …
شماره 288 نشریه حیات طیبه …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 13:34 شماره: 133452
  نسخه چاپی RSS
جای خالی یک نفر پای سفره هفت‌سین

جای خالی یک نفر پای سفره هفت‌سین

امروز در حالی روزهای آخر سال را سپری می‌کنیم که سال‌ها است فرزندانی از سفره هفت‌سین خانواده‌های خود دور هستند، فرزندانی که رفتند تا امروز سفره‌های هفت‌سین در سایه امنیت چیده شود.

به گزارش حیات و به نقل از خبرگزاری مهر، در زمان هشت سال دفاع مقدس که رژیم بعثی عراق، ایران اسلامی را مورد تهاجم خود قرار داد، رزمندگان زیادی از نقاط مختلف میهن اسلامی برای دفاع از مرز و بوم راهی جبهه‌های حق علیه باطل شدند. 

در حالی که انقلاب اسلامی نوپا بود، دشمنان به خیال خود فکر می‌کردند می‌توانند انقلابی که برای آن خون‌های زیادی ریخته شده را به راحتی تجزیه یا تسخیر کنند، اما پس از هشت سال دفاع جانانه حتی یک وجب از خاک این کشور تجزیه نشد. 

در مقاومت هشت ساله ایران برابر رژیم بعثی عراق، شهدای زیادی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد تا از پس آن، شاهد وجود امنیت، استقلال و آزادی در ایران اسلامی باشیم؛ قطعاً امنیت امروز ایران در منطقه‌ای آتشین مدیون ایثارگری رزمندگان در جنگ هشت ساله است. 

بر همین اساس، باید همواره به یاد داشته باشیم که اگر ایران اسلامی شاهد امنیت و اقتداری در منطقه خاورمیانه و جهان است، از چه ایثار و از خودگذشتگی نشأت گرفته و همیشه قدردان آن باشیم و در این راستا باید با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و همچنین تکریم ایثارگران، جانبازان و آزادگان راه شهدا و انقلاب تداوم بخشیده شود. 

امروز در حالی روزهای آخر سال را سپری می‌کنیم که سال‌هاست فرزندانی از سفره هفت‌سین خانواده‌های خود دور هستند؛ فرزندانی که رفتند تا امروز سفره‌های هفت‌سین در سایه امنیت پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران چیده شود. 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

پنج‌شنبه 10 فروردین 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

10 یادمان دفاع مقدس در سال جدید ثبت ملی می‌شود

روزشمار دفاع مقدس (6 فروردین)

تخفیف ویژه بازدید از موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در ایام نوروز

مرکز فرهنگی دفاع مقدس همدان آماده استقبال از میهمانان نوروزی

روزشمار دفاع مقدس (28 اسفند)

نظر شما