فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 12:23 شماره: 133447
  نسخه چاپی RSS
کارگاه آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور (منطقه5) برگزار شد

کارگاه آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور (منطقه5) برگزار شد

کارگاه آموزشی، تخصصی، دیداری و شنیداری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور (منطقه5) با حضور مدیرکل حوزه هنری و مدیر تلویزیون شاهد، معاونین فرهنگی و امور اجتماعی منطقه 5 کشوری، روسا و کارشناسان فرهنگی شهرستان های استان بوشهر برگزار شد.

به گزارش حیات و به نقل از دفاع پرس، حسین علی بیات مدیرکل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و مدیر تلویزیون شاهد ضمن گرامیداشت سالروز بزرگداشت شهید، اظهار داشت: نیروهای بنیاد بسیار خالصانه و با قناعت در امر برنامه ها خدمت کردند. 

وی افزود: گروه تلویزیونی شاهد به دلیل مسائل و مشکلات مالی مدتی دچار افت شده بود که به حمدالله با همکاری حجت الاسلام شهیدی و سردار انصاری اکنون در شرایط بهتری قرار داد. 

بیات ادامه داد: برنامه های مختلفی در حال ساخت و پخش می باشد که می توان به برنامه قاصدک که هفته‌ای 40 دقیقه از سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود اشاره نمود. 

وی افزود: برنامه خط ویژه عشق نیز در حال ضبط می باشد که قرار است به زودی در تایم ثابت به پخش در آید. 

مدیر گروه تلویزیون شاهد اظهار داشت: برای عید امسال نیز 15 برنامه متنوع در نظر گرفته ایم که از جمله آن می توان به خاطرات طنز شهدا اشاره کرد. 

وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم بهترین سوژه ها در استان ها شناسایی شده و به اداره هنری معرفی شود تا ما بتوانیم در جهت ترویج و اشاعه هر چه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت اثری را تولید کنیم. 

سید محسن موسوی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر نیز طی سخنانی اظهار داشت: آمار جامعه ایثارگر استان بوشهر 2121 شهید، 6000 جانباز و 435 آزاده می باشد که با اجرای برنامه های مختلف و با توجه به منویات مقام معظم رهبری و با اولویت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه سعی در ترویج و اشاعه این فرهنگ ناب و غنی داریم. 

وی افزود: سالانه بیش از 450 یادبود و مراسم با مشارکت سایر نهادهای فرهنگی با اعتباری بیشتر از اعتبار تخصیص یافته از مرکز برگزار می شود. 

موسوی تصریح کرد: در معاونت فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر فعالیت های فرهنگی متعددی طی سالیان گذشته صورت پذیرفته که می توان به انجام برنامه های فرهنگی در 30 حسینیه شهید استان، چاپ بیش از 250 کتاب در حوزه ایثار و شهادت، بیش از 800 اثر فرهنگی شهدا، ساخت بیش از 1000 مجموعه مستند تلویزیونی، چاپ اولین کتاب فرهنگ اعلام شهدا و ... اشاره نمود. 

وی خاطر نشان کرد: بنابراین نباید فراموش کرد که فرهنگ ایثار و شهادت دربردارنده آثار و برکات عظیمی است که به شکل مستقیم و غیرمستقیم جامعه‌ی ما را شامل می شود چرا که ایثار و شهادت یکی از غنی ترین گنجینه های فرهنگ اسلامی و شیعی است که جلوه های اعجاب انگیز آن در طول سال های انقلاب و دفاع مقدس به روشنی آشکار گردید و شگرف ترین و عظیم ترین صحنه های از خود گذشتگی انسان ها در آن تبلور یافت. 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

ارائه‌ خدمات مطلوب به ایثارگران نیازمند آموزش و مهارت است

دیدار مدیر کل بنیاد خراسان رضوی با خانواده‌های زلزله زده شاهد و ایثارگر فریمان

برپایی پایگاه انتخاب رشته ویژه داوطلبان شاهد و ایثارگر آزمون دکتری

مدیرکل مدد کاری بنیاد به‌عنوان مدیر برتر حوزه اجتماعی معرفی شد

فرهنگ ایثار و شهادت از اصولی ترین فرهنگ ها است

نظر شما