فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر چهارشنبه 25 اسفند 1395 ساعت 11:28 شماره: 133441
  نسخه چاپی RSS
قبور شهدا، مراکز علمی را با فرهنگ حماسه و ایثار پیوند داده است

قبور شهدا، مراکز علمی را با فرهنگ حماسه و ایثار پیوند داده است

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم گفت: قبور مطهر شهدا، مراکز علمی را با فرهنگ حماسه و ایثار و تفکر اسلام ناب محمدی (ص) پیوند داده و با فرهنگ اهل بیت (ع) و ولایت آشنا می سازند.

به گزارش حیات، داود محبی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم در حاشیه اعزام کاروان دانشجویی به اردوی راهیان نور اظهار داشت: عطر حضور شهدا و همچنین زیارت مناطق یادمانی شهیدان در اردوهای راهیان نور، موجب احیای ارزش های اسلام و انقلاب در بین آحاد افراد جامعه می شود. 

وی افزود: اینکه شهدای مدافع حرم و شهدای بی نشان در فواصل زمانی در شهر تشییع و خاکسپاری می شوند، خود بیدارکننده جامعه از خواب غفلت است. 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم همچنین با اشاره مراسم اخیر تشییع و تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه حضرت معصومه (س) گفت: برکت حضور شهیدان بیش از پیش مشهود و ملموس است زیرا نفس حضور شهید در یک مکان، برکت آفرین است. 

وی حضور مخلصانه دانشجویان بسیجی در جلسات ستاد تشییع و تدفین و آماده سازی فضای محیطی مراسم تشییع در دانشگاه حضرت معصومه (س) را یادآور شد و افزود: مزار شهدای بی نشان همچون شمعی است که دانشجویان و اساتید ولایی دانشگاه در مراسمات مختلف پروانه‌وار گرد آن جمع می شوند و با آرمان های شهدا تجدید میثاق می کنند. 

محبی عنوان کرد: قبور مطهر شهدا مراکز علمی را با فرهنگ حماسه و ایثار و تفکر اسلام ناب محمدی (ص) پیوند داده و با فرهنگ اهل بیت (ع) و ولایت آشنا می سازند. 

وی در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به اعزام کاروان های راهیان نور دانشجویی یادآور شد: اولین اعزام خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه های قم از همین دانشگاه حضرت معصومه(س) صورت گرفت. 

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان قم اضافه کرد: در سال گذشته یک دستگاه اتوبوس از این دانشگاه اعزام داشتیم اما به برکت حضور شهدا امسال این تعداد به سه دستگاه افزایش یافت. 

وی با اشاره به همکاری خوب و روحیه جهادی مسئولان دانشگاه در برپایی اردوهای راهیان نور دانشجویی خاطرنشان کرد: خوشبختانه مسئولان دانشگاه حضرت معصومه (س) هم در سال گذشته و هم در اعزام اخیر، تمامی هزینه های اردو را متقبل شدند. 

یادآور می شود، پیکرهای مطهر دو شهید بی نشان دفاع مقدس روز دوشنبه 16 اسفند در دانشگاه حضرت معصومه (س) تشییع و خاکسپاری شدند. 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

وجود بیش از۷۰ شهید مدافع حرم در دانشگاه‌های کشور

بانک جامع اطلاعات شهدای دانشجوی اصفهان رونمایی می‌شود

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای مازندران خبر داد؛
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری ققنوس

اعزام 150 هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور در سال جاری

شهدا اساتید درس ایثار و شهادت هستند

نظر شما