در حال بارگذاری ...
 • شهدا چراغ راه روشنی بخش همه انسانها هستند


  مدیرکل بنیاد مازندران گفت: شهدا، هدایت کننده و چراغ راه روشنی بخش برای همه انسان ها هستند و مسیر درست زندگانی را باید از شهدا بیاموزیم.

   به گزارش حیات و به نقل از ایثار، جلسه شورای معاونین بنیاد مازندران به منظور هماهنگی و تبادل نظر در خصوص اجرای برنامه های روز بزرگداشت شهدا، صبح امروز شنبه 7 اسفند ماه 95 در دفتر مدیرکل بنیاد مازندران برگزار شد. 

  در این جلسه، «عباسعلی رضایی» ضمن تسلیت ایام سوگواری بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه باید همیشه به یاد شهدا باشیم گفت: شهدا، هدایت کننده و چراغ راه روشنی بخش برای همه انسانها هستند و مسیر درست زندگانی را باید از شهدا بیاموزیم. 

  مدیرکل بنیاد با اشاره به برنامه های محوری بنیاد در روز بزرگداشت شهدا، اظهار داشت: به مناسبت سالروز تأسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و روز بزرگداشت شهدا، برنامه های متعددی در این ایام در استان اجرا می شود.  

  وی افزود: دستورالعمل اجرایی هفته شهید جهت اجرا، به استانداری و تمامی دستگاهها و ادارات تابعه استان ابلاغ شد. 

  رضایی اظهار داشت: به مناسبت هفته شهید، طی آیینی از خانواده های دو شهید، سه شهید و چهار شهید استان تجلیل و از آنان قدردانی به عمل می آید. 

  وی از تهیه و تولید و پخش دو مستند شهدا در شبکه استانی و یک مستند شهید طالبیان در سیمای کشوری خبر داد و عنوان کرد: با هماهنگی صدا و سیمای مرکز مازندران، چندین برنامه رادیویی و تلویزیونی در هفته شهید به صورت تیزر، کلیپ، مصاحبه و غیره پخش خواهد شد. 

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران به تجدید میثاق مسئولین با شهدا اشاره کرد و اظهار داشت: به مناسبت هفته شهید، کلیه پرچم قبور مطهر شهدا در گلزارهای شهدای استان تعویض خواهد شد. 

  رضایی با اشاره به افتتاح ساختمان بنیاد مازندران در هفته شهید گفت: ساختمان جدید بنیاد مازندران در دو حوزه معاونت تعاون و فرهنگی که عملیات ساخت آن در سال 95 آغاز شده بود با حضور مسئولین ارشد استانی در این ایام افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید. 

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران به تبلیغات محیط شهری در هفته شهید اشاره کرد و اظهار داشت: همه دستگاهها باید در پراکنده نمودن عطر ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا در جامعه تلاش کنند. 

  رضایی دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران، افتتاح گلزار شهدا، غرس نهال به یاد ده هزار و 400 شهید، برگزاری مسابقات ورزشی، نواختن زنگ ایثار، تهیه برنامه تاریخ شفاهی والدین شهدا، تئاتر خیابانی مرتبط با شهدا، هماهنگی با ائمه جمعه استان جهت سخنرانی روسای بنیاد قبل از خطبه های نماز جمعه و برگزاری مسابقه انشانویسی با موضوع شهید را از دیگر برنامه های روز شهید ذکر کرد. 

  گفتنی است، مظلومی معاون فرهنگی و پژوهشی بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران، گزارشی از آخرین اقدامات صورت گرفته در خصوص برنامه های اجرایی هفته شهید در استان ارائه نمود. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران