در حال بارگذاری ...
 • شماره 289 نشریه حیات طیبه منتشر شد.


  شماره 289 نشریه حیات طیبه منتشر شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حیات در این شماره از نشریه حیات طیبه، مطالب و گزارش های متنوعی منتشر شده است.

  در تیتر اول این شماره از حیات طیبه نیز سخنان رهبر معظم انقلاب در ششمین کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و در جمع رهبران فلسطینی درج شده است که فرموده اند: همه جریان ها موظفند در خدمت آرمان فلسطین قرار گیرند.
  در این شماره از نشریه حیات طیبه که روزهای جمعه هر هفته منتشر می شود این مطالب نیز دیده می شود : جلوه هایی از منش مبارزاتی علامه شهید شیخ راغب حرب » : در 15 سالگی به مبارزان فلسطینی پیوست ، جستارهایی در حیات مبارزاتی و اخلاقی سردار شهید حاج حسین خرازی : فرماندهی وخط شکنی، درتکریم یاد وخاطره سردار نامدار دفاع مقدس شهید حمید باکری : او که هماره شهادت را می جست.
  در شماره 289 حیات طیبه در مطلبی با عنوان «جلوه هایی از منش سیاسی و فرهنگی آیت ا... عباس واعظ طبسی » درگفت و شنود با دکتر علی اکبر ولایتی به نقل از وی چنین آمده است : اومرید وتابع رهبری بود. . دکتر ولایتی در این گفتگو تاکید کرده است : روزهایی که بر ما می گذرد، تداعی گر سالروز ارتحال عام مجاهد، مرحوم آیت ا... حاج شیخ عباس واعظ طبسی است. دکتر علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در گفت وشنود پیش روی، ویژگی های مدیریتی و شخصیتی آیت ا... واعظ طبسی را تشریح نموده است.
  به گفته وی بی تردید درگذشت مرحوم آیت ا... واعظ طبسی فقدانی غیر قابل جبران است. بزرگ مردی که قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی عمر خود را وقف اعتلای اسلام و انقلاب کرد. مبارزات ضد شاهنشاهی آیت ا... طبسی ایشان را در زمره شاخص ترین افراد مؤثر در پیروزی انقلاب اسلامی قرار داده بود بنحوی که از مؤثرترین افراد به نام در حمایت از حضرت امام خمینی(ره) به شمار می رفتند. سختی ها و لطمات زیادی که در مبارزه با رژیم پهلوی کشیده بودند هرگز ایشان را مجبور نکرد که پرچم انقلاب را در خراسان زمین بگذارد ایشان همواره با تکیه بر رهنمودهای امام خمینی (ره) و اتکا به امدادهای غیبی امام هشتم (ع) همواره پرچم انقلاب را برافراشته نگاه داشتند. مرحوم آیت ا... طبسی با ارادت و نزدیکی خاصی که به مقام معظم رهبری داشتند، همواره با ایشان در یک جبهه قرار داشته و تابع تام ولی فقیه بودند.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران