در حال بارگذاری ...
 • وجود بیش از۷۰ شهید مدافع حرم در دانشگاه‌های کشور


  مسئول فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور،گفت: محور محتوایی اجلاسیه امسال، شهدای مدافع حرم دانشجو هستند و ما بیش از ۷۰ شهید مدافع حرم دانشجو در دانشگاه‌های کشور داریم.

   به گزارش حیات، «وجدانی نیا»، مسئول فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، اظهار داشت: برگزاری کنگره شهدای دانشجو، یکی از اقدامات موثر فرهنگی در فضای آموزش عالی کشور بود که از سال ۹۳ شروع شده است؛ البته برنامه‌های یادواره شهدا و دفاع مقدس سابقه طولانی در دانشگاه‌ها دارد. 

  وی بیان کرد: با اقدام منسجمی که در سال ۹۳ و با مشارکت همه دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با فضای دانشگاه‌ رخ داد، برگزاری اجلاسیه شهدای دانشجو با محوریت وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی و همکاری دیگر دانشگاه‌ها و وزارت بهداشت بود که در دوره گذشته بیش از ۵۰۰ یادواره دانشگاهی، ۱۰۰ یادواره شهرستانی و ۳۱ یادواره استانی برگزار شد، همچنین دبیرخانه دائمی کنگره در همه استان ها فعال شد. 

  مسئول فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور ادامه داد: برگزاری دومین اجلاسیه نیز امسال با مشارکت همه دستکاه‌ها شد و اکنون در مرحله یادواره‌های دانشگاهی و استانی هستیم و بعد از نوروز ۹۶ اجلاسیه مرکزی را برگزار خواهیم کرد. 

  وجدانی نیا ابراز داشت: در دوره دوم برگزاری اجلاسیه شهدای دانشجو بنا را بر مشارکت بیشتر دانشجویان و دستگاه‌ها گذاشتیم که بتوانیم برنامه‌های جذاب و حاوی پیام داشته باشیم. 

  وی گفت: محور محتوایی اجلاسیه امسال شهدای مدافع حرم دانشجو هستند که ما بیش از ۷۰ شهید مدافع حرم دانشجو در دانشگاه‌های کشور داریم. 

  مسئول فرهنگی سازمان بسیج دانشجویی کشور بیان کرد: امسال بر محورهای محتوایی از قبیل سیره پژوهی و تبلیغ سیره شهدا تاکید داریم. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران