فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر سه‌شنبه 3 اسفند 1395 ساعت 9:08 شماره: 132952
  نسخه چاپی RSS
یادداشت:

بوسه ترکش بر گلویی که بوسیده بودم

یادداشت:
بوسه ترکش بر گلویی که بوسیده بودم

شما که مثل خود من هستید، پس بگذارید یک جور دیگر بنویسم که البته برای شما غریبه نیست؛ «آخرین بار، موقع خداحافظی، زیر گلویش را بوسیدم و به خدای حسین سپردمش ... وقتی او را آوردند جای بوسه ام، ترکش خورده بود.

 به گزارش حیات، غلامرضا بنی اسدی - برای من، نام دفاع مقدس مثل روضه است. اسم شهید که می آید چشم و دلم می شود ابر بهاری. کم روضه نشنیدم از شهید. کم گریه نکردم پای نام شهید. 

پای کلیپ هایی که کلید خاطرات اند، شما که مثل خود من هستید، پس بگذارید یک جور دیگر بنویسم که البته برای شما غریبه نیست؛ «آخرین بار، موقع خداحافظی، زیر گلویش را بوسیدم و به خدای حسین سپردمش ... وقتی او را آوردند جای بوسه ام، ترکش خورده بود ... 

اشک از چشمانم جوشید. صورتم را به طرف آسمان گرفتم و گفتم خدایا... رو کردم به سمت کربلا، گفتم یا حسین! یا زینب! حالا می توانم گوشه ای از دردی را که بی بی زینب(س) کشید درک کنم...» 

این ها پیامکی است که از زبان یک مادر شهید، رقم خورده و برای من یک روضه شده است. روضه ای که اگرچه از هزار زبان شنیده ام اما باز هم نامکرر است و باز هم فرمان باران می شود برای چشم ها ... 

دوباره پیامک را می خوانم؛ «آخرین بار، موقع خداحافظی، زیر گلویش را بوسیدم...» و من یاد بی بی زینب می افتم و آخرین وداع با امام شهدا، سیدالشهدای همیشه تاریخ، مولا حسین(ع)، آن جا که بی بی زینب (س) در انجام وصیت بی بی فاطمه (سلام ا... علیها) زیر گلوی برادر را می بوسد و روانه اش می کند. 

دگر باره که برادر را می یابد، از جای آن بوسه، خون می جوشد که قبل از آن حرامیان، سر مولا را به تیغ کین جدا کرده اند... وای... وای... چه کشید زینب (سلام ا... علیها) و باز ادامه پیامک را می خوانم؛ وقتی او را آوردند، جای بوسه ام ترکش خورده بود... 

وای... وای... چه می کشد این مادر و چه پرشکوه گفت: شهید آوینی، که هر کس می خواهد ما را بشناسد، به کربلا نگاه کند. 

آری کربلا، شرح لحظه لحظه ماست. کربلا، ایمان ماست، کربلا درس زندگی ماست. هر کس می خواهد ما را بشناسد به کربلا نگاه کند آخر ما در ادامه کربلا به عاشورای ۸ ساله پا گذاشتیم و این حرف همان شهیدی است که ترکش بر بوسه گاه زیر گلویش نشست که؛ دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید. 

شهید مهدی منصوب را می گویم دانشجوی هنرمندی که با آغاز «آخرین ماه زمستان» در سال ۶۶، در جزیره مجنون به سلام «بهار» رفت تا نشان دهد، به فهم بالاترین هنر رسیده است و شهادت حق اوست... 

و حالا، خدا کند، کسی زیر گلویمان را ببوسد، به یاد بی بی زینب، تا در رزمگاه امروز، به حق فریاد برآوریم، که جهاد امروز، پاسداری از شهادت است و این سخن رهبر فرزانه انقلاب است که امروز ذکر یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و گلوهای متبرک به یاد سیدالشهدا، باید از شهید و شهادت بگویند، و قلم ها باید از شهید بگویند، تا شهادت جاودانه بماند.باید از شهادت بگویند تا حرمت نام شهید تا همیشه حفظ شود، ان شاالله. 
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

10 مرزبان که نماز شهادت خواندند

یادداشت اختصاصی:
ارتش حماسه ها

یادداشت اختصاصی:
شهدا مراقب بیت المال بودند، نامزد ها چطور؟

یادداشت اختصاصی:
خجالت می کشم از شهدا، شما چطور؟

یادداشت اختصاصی:
آن هایی که روز پدر به قاب های عکس پناه می برند

نظر شما