فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 12:43 شماره: 132858
  نسخه چاپی RSS
بانک جامع اطلاعات شهدای دانشجوی اصفهان رونمایی می‌شود

بانک جامع اطلاعات شهدای دانشجوی اصفهان رونمایی می‌شود

رئیس بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: اطلاعات و اسناد شهدای دانشجوی استان اصفهان جمع‌آوری شده و تا یکسال آینده در قالب گنجینه‌ای از بانک جامع اطلاعات شهدای دانشجو استان اصفهان رونمایی می‌شود.

 به گزارش حیات، «رضا غفوری» رییس بسیج دانشجویی استان اصفهان در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: امسال سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان اصفهان برگزار شد که در ستاد اجرایی و دبیرخانه این کنگره، دانشگاه صنعتی به عنوان میزبان این برنامه انتخاب شد. 

وی رویکرد این کنگره را تولید محور و مخاطب محور برشمرد و گفت: مخاطب برنامه‌های این کنگره صرفا دانشجویان دانشگاه‌های استان بودند و محتوای تولیدی نیز توسط دانشجویان استان اصفهان تهیه شده است. 
رئیس بسیج دانشجویی استان اصفهان با اعلام اینکه در دبیرخانه کنگره در 10ماه گذشته 5 کتاب با محوریت شهدای دانشجوی استان تهیه شده است، افزود: کتاب "ماه نشان" و "یاران ماه" برای نخستین بار در کشور خاطرات شهدای دانشجو را به صورت نقاشی آبرنگ کار کرده و در بخش چندرسانه‌ای، موسیقی "راه عاشقی" ویژه شهدای مدافع حرم تولید شد که این موسیقی توسط دانشجویان دانشگاه اصفهان تهیه گردید. 

وی اضافه کرد: پس از فراخوان جشنواره‌ای فرهنگی-هنری در آبان ماه به دانشگاه‌های سراسر استان اصفهان، یک‌هزار اثر به دبیرخانه سومین کنگره شهدای دانشجو ارسال شد که این آثار در 12 رشته داوری و نفرات برتر انتخاب شدند. 

مسئول دبیرخانه سومین کنگره شهدای دانشجوی استان اصفهان تصریح کرد: شعار کنگره امسال "من دانشجوی امروز، ایرانی عزتمند، قدرتمند، ثروتمند، با اقتدار، مستقل خواهم ساخت" انتخاب شد و باتوجه به مضمون این شعار آثار دانشجویان دهه 60 که تولیداتی را داشتند در 8 غرفه با موضوع مهندسی آب، مهندسی دریا، زیردریایی، پهباد، امنیت و رمز و حوزه پژوهشی دوران دفاع مقدس در نمایشگاه حاشیه مراسم به نمایش گذاشته شد و هدف این نمایشگاه رسیدن دانشجویان امروز به خودباوری و درک جمله ما می توانیم است. 

وی با بیان اینکه در بین شهدای مدافع حرم استان اصفهان 6 دانشجوی شهید وجود دارد و به صورت ویژه سیر نمایشگاهی از زندگی این شهدا در حال تولید است، تصریح کرد: دانشگاه‌های استان اصفهان 700 دانشجوی شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم نظام کرده‌اند که 376 شهید اصفهانی بوده و اطلاعات و اسناد این شهدا جمع آوری شده و تا یکسال آینده در قالب گنجینه‌ای از بانک جامع اطلاعات شهدای دانشجو استان اصفهان رونمایی و در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد. 

لازم به ذکر است، سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان اصفهان با سخنرانی معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رونمایی از آثار و تولیدات در خصوص شهدای دانشجو به کار خود پایان داد. 

این دوره از کنگره شهدا به میزبانی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد که در حاشیه آن نمایشگاه بزرگی از کارهای فنی مهندسی که از زمان جنگ آغاز شده و در دوران دفاع مقدس کارگشا بوده و در دانشگاه ادامه دار شده به نمایش گذاشته شد. 

در این کنگره از کتاب محور استکبارسیزی در نگاه شهدای دانشجو، یاران ماه در مورد سبک زندگی شهدای دانشجو، ماه نشان، یک بسیجی ساده با محوریت نخبه دانشجوی شهید حسین مقیمی زاده، وصایای دانشگاه قسمت‌هایی از وصیت نامه شهدای دانشجو، سررسید سال 96 بر اساس سبک زندگی و سیره شهدای دانشجو رونمایی شد. 

همچنین در بخش نرم افزار و چندرسانه ای نرم افزار ویژه تلفن‌های هوشمند و وب سایت اطلاع رسانی شهدای دانشجو با نام "شهیدانه"، موسیقی راه عاشقی با محوریت شهدای دانشجو مدافع حرم، مستند مهمان مامان از زندگی شهید آخوندی، سیر نمایشگاهی شهدای مدافع حرم دانشجو و سبک زندگی شهدای دانشجو از دیگر آثار تولیدی در سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان اصفهان بود. 

در پایان مراسم به صورت نمادین از همسر شهید دوران دفاع مقدس دانشجوی شهید محسن سرمدی و همچنین پدر و مادر دانشجوی شهید مدافع حرم کمیل قربانی تجلیل شد. 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

قبور شهدا، مراکز علمی را با فرهنگ حماسه و ایثار پیوند داده است

وجود بیش از۷۰ شهید مدافع حرم در دانشگاه‌های کشور

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاههای مازندران خبر داد؛
تمدید مهلت ارسال آثار به جشنواره فرهنگی هنری ققنوس

اعزام 150 هزار دانشجو به اردوهای راهیان نور در سال جاری

شهدا اساتید درس ایثار و شهادت هستند

نظر شما