فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر یکشنبه 17 بهمن 1395 ساعت 12:18 شماره: 132684
  نسخه چاپی RSS
17 بهمن 57 روزی که انقلاب به سرانجام نزدیک شد

17 بهمن 57 روزی که انقلاب به سرانجام نزدیک شد

در مسیر وقایع انقلاب اسلامی به روایت 17 بهمن 57 می رسیم و مردمی که از نخست وزیر امام خمینی (ره) استقبال کردند و به تظاهرات گسترده علیه بختیار پرداختند.

 به گزارش حیات و به نقل از آرشیو روزنامه اطلاعات، از بعد از ظهر روز گذشته که روزنامه اطلاعات به عنوان اولین رسانه گروهی در جهان اعلام کرد که مهندس مهدی بازرگان به سمت نخست وزیر حکومت انقلابی برگزیده شده است، اجتماعات گوناگونی در نقاط مختلف تهران برپا شد که مباحثات زیادی به دنبال داشت. 

از نکات قابل توجه دیگر اینکه، صبح امروز به دنبال فرمان امام خمینی در مورد نخست وزیری دولت انقلابی مهندس بازرگان، گروه های بیشماری از مردم به طرف اقامتگاه امام حرکت کردند و شعار« درود بر خمینی، سلام بر بازرگان» سر دادند، ضمن اینکه، در شهر هایی مانند: مشهد، قم، شیراز، اصفهان، اهواز، کرمانشاه و دیگر شهر های ایران نیز، میلیون ها نفر با به راه انداختن تظاهرات خیابانی، در حالی که عکس های بزرگی از حضرت آیت الله العظمی خمینی و مهندس مهدی بازرگان به دست داشتند،خواستار برکناری بختیار شدند. 

از ساعت 10 صبح 17 بهمن ماه 57 نیز، جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر از بهارستان به طرف مجلس حرکت کردند و در حالی که شعار می دادند:« بختیار بختیار منتخب اجنبی است/ بازرگان بازرگان منتخب خمینی است» جلوی مجلس توقف کردند که در این لحظات نزدیک به چهل فروند هلیکوپتر در آسمان به پرواز در آمده و با فاصله کمی از مجلس و جمعیت به چرخیدن مشغول شدند. 

از دیگر اتفاقات این روز به پشتیبانی علمای شیراز نیز می توان، اشاره کرد که آقایان بها الدین محلاتی، سید عبدالحسین دستغیب در شیراز با صدور اعلامیه هایی از دولت مهدی بازرگان طرفداری کردند و بر اساس این اعلامیه، راهپیمایی بزرگی را با شرکت طبقات مختلف مردم برای تایید دولت آقای مهدی بازرگان، برای فردای آن روز برنامه ریزی کردند. 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

خاطرات مادر شهید محمود سورگی
از پسر و همرزمانش در مبازه با نظام ستمشاهی

کنگره شهدای دانشجوی خوزستان برگزار می‌شود

روایت جانبازی ابوالفضل‌های جوان در کربلای والفجر مقدماتی

در گفتگو با حضرت آیت الله العظمی ناصرمکارم شیرازی؛
دائماً این شایعه را پخش می کردند که قرار است ما را اعدام کنند

حضور گسترده خانواده معظم شهدا و ایثارگران در راهپیمایی 22 بهمن

نظر شما