در حال بارگذاری ...
 • پویش کتابخوانی «کتاب شارژ» به مناسبت دهه فجر شروع به کار می‌کند


  مجمع ناشران انقلاب اسلامی همزمان با دهه فجر پویش کتابخوانی «کتاب شارژ» را برگزار می‌کند.

  به گزارش حیات، مجمع ناشران انقلاب اسلامی در نظر دارد به منظور معرفی کتاب‌های خوب و توسعه کتابخوانی در کشور، همزمان با آغاز دهه فجر در سال جاری پویش کتابخوانی «کتاب شارژ» را برگزار می‌کند. 

  قرار است در اولین مرحله از این پویش کتاب «نرگس» نوشته رحیم مخدومی به مخاطبان معرفی می‌شود. از سوی دیگر، وجه تمایز این پویش با دیگر پویش‌هایی که از سوی مجمع برگزار شده، انتخاب مخاطب نوجوان و جوان به عنوان مخاطب هدف است. 

  مخدومی در کتاب «نرگس» به حوادث منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی می‌پردازد. او در رمان«نرگس» ماجرای «اسماعیل» را شرح می‌دهد که خواهرش، «نرگس» به دلیل محجبه بودن از مدرسه اخراج شده است. اسماعیل به هر دری که می‌زند نمی‌تواند خواهرش را به مدرسه بفرستد؛ حتی به سر کار می رود تا بتواند برای نرگس معلم خصوصی بگیرد. اما این تنها دغدغه اسماعیل نیست. 

  شخصیت اصلی این داستان از یک سو دایی روحانی‌ای دارد که مدام در تعقیب و گریز با نیروهای ساواک است و از سوی دیگر، پدر اسماعیل و خود او به دلیل فعالیت‌های انقلابی دستگیر می‌شوند؛ زمانی هم که پدرش به زندان می افتد، تامین معاش خانواده بر دوش اسماعیل می‌افتد. 

  رخ دادن همه این اتفاقات به همراه شهادت دایی و یکی از معلمان مدرسه، اسماعیل را مصمم می‌کند که حتی بیش از گذشته به مبارزه و تلاش برای فرستادن نرگس به مدرسه، بپردازد.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران