فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه تشکلهای ایثارگری سه‌شنبه 5 بهمن 1395 ساعت 14:22 شماره: 132538
  نسخه چاپی RSS
دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در گفت و گوی اختصاصی با حیات:

نمایش 5 فیلم در جشنواره با محوریت دفاع مقدس / فیلم

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در گفت و گوی اختصاصی با حیات:
نمایش 5 فیلم در جشنواره با محوریت دفاع مقدس / فیلم "امپراطوری جهنم" با موضوع مقاومت

محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر با اعلام خبر نمایش 5 فیلم با محوریت انقلاب و دفاع مقدس در بخش چشم انداز سینمای ایران و بخش مسابقه سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، گفت: : فیلم های اشنوگل ، دریاچه ماهی ، ماجرای نیم روز و دو فیلم دیگر به موضوع انقلاب و دفاع مقدس پرداخته اند و متاسفانه فیلم " امپراطوری جهنم" نیز تنها فیلم در حوزه مقاومت ، بنا به تصمیم مجریان این فیلم از گردونه نمایش جشنواره خارج شد.

 محمد حیدری دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری حیات در خصوص فیلم های ارزشی و انقلابی این دوره از جشنواره با محوریت دفاع مقدس گفت: در جشنواره سی و پنجم فجر 5 فیلم با محوریت انقلاب و دفاع مقدس در بخش چشم انداز سینمای ایران و بخش مسابقه وجود دارد. 

وی ادامه داد: فیلم های اشنوگل ، دریاچه ماهی ، ماجرای نیم روز و دو فیلم دیگر مستقیما به انقلاب و دفاع مقدس پرداخته اند و در راستای سیاست های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به مسائل فرهنگی ، اجتماعی و سیاسی و آسیب شناسی حاصل از آن توجه نشان داده اند. 

دبیر سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر در پاسخ به این سوال که به چه دلیل در این دوره از جشنواره فیلمی با محوریت موضوع مقاومت وجود ندارد تصریح کرد: در شرایط کنونی منطقه، رویکردهای اجتماعی، سیاسی و فرهنگی به سمت و سوی مقاومت کشیده شده و همگان واکنش های خاص خود را نشان می دهند. در جشنواره امسال نیز تنها فیلم در این حوزه " امپراطوری جهنم" بود که با توجه به نظر تهیه کننده از گردونه نمایش خارج شد زیرا مجریان این فیلم قصد نمایش آن در بخش چشم انداز را نداشتند و تنها موافق به نمایش آن در بخش مسابقه بودند. 

وی افزود: من معتقدم نمایش این فیلم در شرایط کیفی بهتر می تواند تاثیرگزاری بیشتری داشته باشد و امیدواریم زمینه اکران آن ظرف دو سه ماه آینده فراهم شود. 

حیدری در واکنش به این مساله که درصد موفقیت کدام یک از فیلم های انقلابی این دوره از جشنواره را بیشتر می دانید گفت: تمامی فیلم ها خوب و به لحاظ موضوعی با کیفیت هستند ولی باید منتظر رای هیئت داوران باشیم. مطمئن هستم که این فیلم ها پس از نمایش سرنوشت خوبی خواهند داشت. 

انتهای پیام/ 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

سه‌شنبه 5 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

فیلم‌های جشنواره مقاومت در سیستان و بلوچستان اکران می‌شود

ارسال 2900 اثر به دبیرخانه چهاردهمین جشنواره فیلم مقاومت

جشنواره فتح خرشهر موجب افتخار ماست

دبیر اجرایی جشنواره فیلم عمار:
یکی از بازخوردهای جشنواره عمار،شکل گیری حرکت حمایت از جبهه مقاومت بود

پنجمین فراخوان جشنواره مردمی فیلم عمار منتشر شد

نظر شما