فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه وصیتنامه شهدا دوشنبه 27 دی 1395 ساعت 16:12 شماره: 132412
  نسخه چاپی RSS
عکسی که برای همیشه در تاریخ ماندگار شد

عکسی که برای همیشه در تاریخ ماندگار شد

وقتی به تصویرش نظاره می کنی دنیایی از معنویت و معصومیت در مقابل چشمانت موج می‌زند و حس تازگی به تو دست می‌دهد، گویی تصویر با تو حرف می‌زند.

به گزارش حیات، سرخی خونش زندگی را در رگ‌هایت به جریان می‌اندازد، لب ترک خورده‌اش طوفانی از آرامش به تو هدیه می‌دهد. آرام و خموش در میان دریایی از آتش خفته است و خوب که گوش‌دهی صدای نفس‌هایش را می‌شنوی. 

نگاهمان نمی‌کند، اما نگاهش را حس می‌کنیم، سخنی نمی‌گوید اما رازهایی از مظلومیت بر زبان دارد. 

تصویر شهید «امیر حاج‌امینی» با آن عروج ملکوتی و آرامش در چهره و لبخند ملایم و زیبا را می گویم، آن جوان خوش سیمیایی که بی‌سیم‌چی گردان انصار‌الرسول لشکر 27 محمد رسول‌الله(ص) در زمان جنگ تحمیلی بود. 

در سال 1340 در خانواده ای متدین در روستای علیشار خرقان زرندیه از توابع شهرستان ساوه متولد شد و عاقبت در عملیات کربلای ۵ به بهشت برین رسید. 


وصیت نامه شهید امیر حاج امینی: 
سلام بر خدا و شهیدان خدا و بندگان پاک و مخلص او. بعد از مدت‌ها کشمکش درونی که هنوز هم آزارم می‌دهد، برای رهایی از این زجر، به این نتیجه رسیده‌ام و آن در این جمله خلاصه می‌شود: خدایا! عاشقم کن. 

از این که بنده بد و گنه کار خدایم، سخت شرمنده ام و وقتی یاد گناهانم می افتم، آرزوی مرگ می کنم؛ ولی باز چاره ام نمی شود. به راستی که (ان الانسان لفی خسر) هیچ برگ برنده ای ندارم که رو کنم؛ جز این که دلم را به دو چیز خوش کرده ام؛ 

یکی این که با این همه گناه، دوباره مرا به سرزمین پاک و اخلاص و صفا و محبت باز گرداند؛ پس لابد دوستم دارد و سر به سرم می گذارد؛ هر چند که چشم دلم کور است و نمی بینم و احساسش نمی کنم؛ اگر چنین نبود، پس چرا مرا به این جا آورد؟ 

دوم این که قلبی رئوف و مهربان دارم و با همه بدی هایم، بسیار دلسوزم. لحظه ای حاضر به تحمل هر گونه رنجی می شوم؛ بله به این دو چیز دلم را خوش کرده ام. 

پس ای پروردگار من! اگر دوستم داری که مرا به این جا آورده ای، پس مرا به آرزویم که... برسان و یا به این خاطر که نمی توانم باعث رنجش کسی شوم، پس بیا و مرا مرنجان و خشنودم کن و مرا با خودت... . 

دنیا برای ضعیف نفسان، یک گرداب هلاکت است. اگر لحظه ای به خودمان واگذارده شویم، وای بر ما که دیگر نابودیمان حتمی است. خوشا آن کس که به یاری او، در این گرداب هلاک گردد. 

ای حسین! 
ای مظلوم کربلا! 
ای شفیع لبیک گویان! ندای هل من ناصرت را من نیز لبیک گفتم (به خواست او) شفاعتم کن و مگذار در این گرداب هلاکت هلاک گردم و ای خدا... . 

بسیار بد و ضعیفم و در مقابل گناه، یارای مقاومت ندارم؛ زیرا هنوز نشناختمت و حتی در راه شناختت نیز زحمت نکشیده ام؛ زیرا ضعیف و پایبند به این دنیایم و نمی توانم از خوشی ها و آسایش های محض و پوشالی این دنیا دل بکنم و در راه شناختت سختی کشم؛ سختی ای که پر از شیرینی و لذت است؛ ولی افسوس که این سختی و حلاوت نصیبم نمی گردد. 

خالقا! تو را به خودت قسم، تو را به پیامبران و امامان زجر کشیده و معصومت قسم، بسیار عاشقم کن. 
اگر چنین کنی که از دریای رحمت و کرامتت چیزی کاسته نمی شود و زیانی به تو نمی رسد. 
همه آرزویم این است که ببینم از تو رویی 
چه زیان تو را که من هم، برسم به آرزویی 

اگر چنین کنی، دیگر هیچ نخواهم؛ چون همه چیز دارم. می دانم اگر چنین کنی، از این بند، رهایی یافته و دیگر به سویت پر... . 

خدایا! دل شکسته و مهربانم را مرنجان. 

تو خود گفتی که به دل شکستگان نزدیکم؛ من نیز دل شکسته دارم. 

ای کسانی که این نوشته را یا بهتر بگویم این سوز دلم و این درد دل نمی دانم چه بگویم این تجربه تلخ و یا این وصیت نامه یا این پیام و یا در اصل این خواهش و تقاضای عاجزانه را می خوانید، اگر من به آرزویم رسیدم و دل از این دنیا کندم، بدانید که نالایق ترین بنده ها هم می توانند به خواست او به بالاترین درجات دست یابند؛ البته در این امر شکی نیست؛ ولی بار دیگر به عینه دیده اید که یک بنده گنه کار خدا به آرزویش رسیده است. 

یا رب زِ کرم، بر من درویش نگر 
هر چند نیَم لایق بخشایش تو 
بر حال من خسته دل ریش نگر 

حال که به عینه دیدید، شما را به خدا قسم، عاجزانه التماس و استدعا می کنم بیایید و به خاکش بیفتید؛ زار زار گریه کنید و امیدوار به بخشایش و کرمش باشید و با او آشتی کنید؛ زیرا بیش از حد مهربان و بخشنده است. فقط کافی است یک بار از ته دل صدایش کنید؛ دیگر مال خودتان نیستید و مال او می شوید؛ دیگر هر چه می کند، او می کند و هر کجا می برد، او می برد؛ ولی در این راه، آماده و حاضر به تقبل هر گونه سختی و رنج، همانند مظلوم کربلا حسین و پیامدار او زینب باشید؛ هر چند که سختی و رنج های ما در مقایسه با آنها نمی تواند قطره ای در مقابل دریا باشد. بله، خداگونه شدن، مشقات و مصائب دارد.... 

شنبه 7/4/65 
ساعت 5 بعدازظهر 
بنده مخلص و گنهکار، امیر حاج امینی

انتهای پیام/
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

سرکشی از خانواده شهید «نصرالله حیدرخانی»

یادواره ادبی نخستین «ذبیح لشکر فاطمیون» در مشهدالرضا برگزار می‌شود

«محمدرضا شیبانی مجد» به شهدای مدافع حرم گلستان پیوست

یادواره «شهدای غریب» در تهران برگزار می‌شود

درخواست همسر شهید منتظرقائم

نظر شما