در حال بارگذاری ...
 • روزشمار فتوحات؛

  عملیات ظفر5؛ وقتی ایران راه‌های ارتباطی شهرهای عراق را قطع می‌کند


  عملـیات ایذایـی در عمـق خاک عراق با هدف ضربه زدن به عقبه ارتش آن کشور, یکی از بـرنامه هـای نظامـی جمهـوری اسـلامی اسـت کـه با طراحی و فرماندهی قرارگاه رمضان و همکـاری معارضـان عراقـی انجـام می گیرد که عملیات ظفر5 یکی از همین عملیات های ایذایی است.

   به گزارش حیات؛ به گزارش فرماندهی, در همین راستا, سحرگاه امروز عملیاتی با نام ظفر 5 و با همکاری پیش مرگان حزب دمکرات کردستان عـراق , گردان مستقل شهادت و واحدهایی از تیپ 58 مالک اشتر در جبهه شمال غرب اجرا شـد . 

  بـه گـزارش معاونـت اطلاعـات قرارگاه رمضان, نیروهای خودی در سه محور عمادیه به دیـرلوک , دیرلوک به شیلاویزه , کانی به دیرلوک و شهر دیرلوک از توابع استان دهوک و در عمـق 200 کیلومـتری خـاک عـراق حملـه بـرد که به تصرف کامل شهر و قطع جاده مهم عمادیه به مناطق آزاد شده منجر گردید. 

  طـبق اطلاعـیه رسـمی قـرارگاه خـاتم الانبیا, این عملیات با رمز یا زهرا (س) از سه محور در اسـتان هـای کـرکوک , دهـوک و دیالـه عراق انجام شده است. در این محور از عملیات , نیروهای عمـل کننده موفق شده اند کلیه راه های ارتباطی این شهر را قطع و همة مراکز دولتی و نظامی از جملـه مرکـز استخبارات، مرکز حزب بعث و بخشداری این شهر را منهدم کنند. 

  در این حمله ـ کـه واحدهایـی از ت یـپ 58 "مالک اشتر " قرارگاه "رمضان" نیز شرکت داشته اند ـ چندین پایگاه حفاظتی دشمن بر فراز ارتفاعات "صعب العبور " مشرف به شهر "دیرلوک" و یگان های حفاظتی ایـن شـهر منهدم و تعدادی از نیروهای دشمن کشته یا زخمی شده اند، در این محور از عملیات همچنین 260 تن عراقی به اسارت درآمدهاند که در بین آن ها چند افسر و درجه دار نیز هستند. 

  انتهای پیام/

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران