در حال بارگذاری ...
خواهر شهید مدافع حرم در گفت وگو با حیات:

برادرم نحوه شهادتش را خواب دیده بود


اکرم امیدواری خواهر شهید مدافع حرم حسین امیدواری با بیان اینکه برادرم به دفعات در خصوص نحوه شهادتش خواب هایی دیده بوده گفت : او در خواب دیده بود که در سوریه در کنار گروهی شهید می شود که پیکر برخی از آن ها مثله شده است که در نهایت این خواب تعبیر شده و برادرم با اصابت گلوله به قلبش در کنار پیکرهایی مثله شده در خان طومان به شهادت رسید.

 اکرم امیدواری خواهر شهید مدافع حرم حسین امیدواری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حیات با بیان اینکه برادرم بسیار پایبند به اعتقادات دینی و مذهبی بود گفت: او همیشه می گفت در حال حاضر جنگ اعتقادات میان مسلمانان و کفار است و باید با آنها مقابله کنیم ، یکی از میدان های دفاعی در این راستا جنگ در سوریه است. 

وی افزود: او به دفعات در خصوص نحوه شهادتش خواب هایی دیده بود که در سوریه در کنار گروهی شهید می شود که پیکر برخی از آن ها مثله شده است. 

امیدواری در خصوص شخصیت اخلاقی حسین امیدواری اظهار داشت: یکی از بارزترین خصوصیات برادرم در زندگی صبوری و مهربانی بود که او را در میان دوستان و بستگان محبوب کرده بود، در برخورد با دیگران بسیار خوشرو بود و با همه اطرافیان با احترام برخورد می کرد. 

وی در رابطه با چگونگی رضایت خانواده اش در خصوص اعزام شهید حسین امیدواری به سوریه تصریح کرد: او داوطلبانه ثبت نام کرد و زمانی که مسئله اعزامش به سوریه را در منزل مطرح کرد پدر و مادرم هیچ مخالفتی نکردند و گفتند وظیفه هر مسلمانی است که برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) جان خود را اهدا کند، در نهایت دی ماه 1394 عازم سوریه شد. 

این خواهر شهید مدافع حرم در واکنش به این سوال که در صورت حیات، آیا خانواده شهید امیدواری باز هم با اعزام او به سوریه موافقت می کردند یا خیر اذعان داشت: مادرم 7 فرزند دختر و 5 فرزند پسر دارد، اما با این وجود دلتنگ و بی قرار حسین می شود، هر زمان هم که دلتنگ او می شویم خیلی زود به خوابمان می آید و می گوید به یاد شما هستم. 

وی افزود: مادرم با تمام این دلتنگی ها و مشکلات می گوید فرزندان عزیز تر از اهل بیت (ع) نیستند بنابراین حتی اگر فرزندان دیگرم هم مشتاق رفتن به سوریه باشند مانع آنها نمی شوم و خود آنها را همراهی می کنم. 

گفتنی است شهید مدافع حرم حسین امیدواری در تاریخ 10 اردیبهشت ماه 1365، در تهران به دنیا آمد. پس از اتمام دوران نوجوانی و اخذ مدرک دیپلم به خدمت سربازی رفت و پس از آن به دلیل عشق و علاقه به دفاع از حریم اهل بیت (ع) داوطلبانه ثبت نام و در دی ماه 1394 عازم سوریه شد و پس از مدتی حضور در جبهه های جنگ، 21 دی ماه 1394 در منطقه حلب خان طومان در حین عملیات با گروه تکفیری داعش بر اثر اصابت تیر قناصه تک تیر انداز به قلبش به شهادت می رسد. 

انتهای پیام/

    کانال تلگرام
   کانال اینستاگرامنظرات کاربران