در حال بارگذاری ...
 • همسر شهید مدافع حرم "آژند" در گفت وگو با حیات:

  از همسرم خواستم در قیامت شفیع من باشد


  مرضیه شریف جمعه همسر شهید مدافع حرم پاسدار محمد آژند بیان داشت: روزهای قبل از سفرش به سوریه حال و هوای خاصی داشت؛ بسیار آرام و کم صحبت شده بود، به طوری که دل کندن از ما برایش سخت و دشوار بود. قبل از اعزام به او گفتم همه زندگی من هستی. زمانی که در سوریه به زیارت حضرت زینب (س) مشرف شدی از طرف من به بانو بگو که من تمام زندگی ام را برای دفاع از حرم شما فرستاده ام آن را قبول کنید و حافظ فرزندانم باشید. همچنین از همسرم خواستم اگر شهید شد در روز قیامت شفیع من باشد.

   مرضیه شریف جمعه همسر شهید مدافع حرم پاسدار محمد آژند در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حیات با بیان اینکه محمد سال 1380 عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد گفت: محمد دو سال در تلاش بود که بتواند از فرمانده اش رضایت بگیرد تا بتواند برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) عازم سوریه شود، اما سپاه با رفتن او موافقت نمی کرد. 
  وی افزود: زمانی که موضوع را با من مطرح کرد، گفتم در نبود شما به من و فرزندانمان سخت می گذرد و او گفت من شما و فرزندانم را به حضرت زینب (س) می سپارم. در آن مدت در تلاش بود تا برود من یک بار هم مخالفت نکردم بلکه حتی مادر همسرم را نیز راضی کردم همچنین طی تماس تلفنی با فرمانده اش از او خواستم که با رفتن محمد به سوریه موافقت کند و او هم وقتی متوجه شد که خانواده اش موافق اعزامش هستند رضایت خود را اعلام کرد و او در 13 دی ماه 1394 عازم سوریه شد. 

  این همسر شهید مدافع حرم در خصوص اخلاق مداری شهید محمد آژند تصریح کرد: محمد در زندگی با خانواده اش بسیار با گذشت، فداکار و متواضع بود. پیرو ولایت فقیه و مطیع سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی بود، تاکید می کرد که من هم در زندگی پیرو خط ولایت فقیه باشم. می‌گفت ما از امام حسین (ع) و اهل بیت (ع) که با اسیری و شکنجه در راه پایداری از اسلام شهید شدند کمتر نیستیم. 

  وی در رابطه با احوالات روحی همسر شهیدش در روزهای قبل از اعزامش به سوریه اظهار داشت: روزهای قبل از سفرش به سوریه حال و هوای خاصی داشت؛ بسیار آرام و کم صحبت شده بود، به طوری که دل کندن از ما برایش سخت و دشوار بود. قبل از اعزام به او گفتم همه زندگی من هستی. زمانی که در سوریه به زیارت حضرت زینب (س) مشرف شدی از طرف من به بانو بگو که من تمام زندگی ام را برای دفاع از حرم شما فرستاده ام آن را قبول کنید و حافظ فرزندانم باشید. همچنین از همسرم خواستم اگر شهید شد در روز قیامت شفیع من باشد. 

  شریف جمعه با اشاره به خاطره ای در روز اعزام همسرش گفت: محمد قاری قرآن و مداح اهل بیت (ع) بود. در مراسم عقدمان از او خواستم تا سوره ای از قرآن را باهم تلاوت کنیم زیرا اعتقاد قلبی ام بر این بود که توکل برخدا و قرآن است که زندگی انسان را به درستی می سازد، او هم قبول کرد و سوره ای از قرآن کریم را با هم خواندیم. در زمان اعزامش به سوریه هم از او خواستم با هم سوره ای از قرآن را بخوانیم گفتم شاید این آخرین بار باشد که در کنار هم قرآن می خوانیم. 

  وی در رابطه با واکنش فرزندش نسبت به خبر شهادت پدرش اذعان داشت: محمدمهدی فرزند اولم که در حال حاضر 10 سال دارد در زمان حیات پدرش، رابطه گرم و صمیمی با او داشت، زمانی که خبر شهادت او را به ما دادند محمد مهدی بسیار بی قراری و گریه شدیدی می کرد، در آن لحظه که حال روحی خودم بسیار وخیم بود خودم را کنترل و سعی کردم محمدمهدی را آرام کنم، سالگرد او نزدیک است و محمدمهدی باز هم بی قرار نبود پدرش است، به هیچ عنوان حال روحی خوبی ندارد و مدام گریه می کند. 

  شریف جمعه افزود: با تمام این بی قراری ها قطعا اگر همسرم در قید حیات بود و باز هم علاقه به رفتن داشت با رفتن او موافقت می کردم. از همسرم دو فرزند به نام های محمدمهدی 10 ساله و محمدطاها 2 ساله به یادگار مانده است. فرزندانم را هم طوری تربیت می کنم که در این مسیر قدم بردارند و راه پدر بزرگوارشان را ادامه دهند. فرزندانم پاره تن من هستند هر دوی آن ها را فدای اهل بیت (س) می کنم. 

  در این 10 ماه که همسرم به شهادت رسیده است، من و فرزندانم روزهای بسیار سختی را گذرانده ایم اما دلیل این که تمام دشواری ها را تحمل می کنیم این است که شهادت همسرم، انتخاب خداوند بوده و افتخار می کنیم که جزء خانواده شهدا هستیم زیرا این افتخار به این معنی است که در کنار او ما را انتخاب کرده است. 

  وی در خصوص دیدار خود و فرزندانش با رهبر معظم انقلاب اسلامی در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: در تاریخ 5 تیر ماه 1395 که مصادف بود با 19 ماه مبارک رمضان، طی مراسمی من و فرزندانم به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی رفتیم، پس از اتمام مراسم بسیار بی قرار بودم و از مسئولان در خواست کردم تا بتوانم دیدار خصوصی با ایشان داشته باشم اما قبول نمی کردند در نهایت پس از اصرار و تلاش بسیار قبول کردند که من با رهبر دیدار خصوصی داشته باشم . 

  شریف جمعه در ادامه افزود: در آن دیدار من بسیار گریه کردم و از ایشان خواستم برای آخرت من و فرزندانم دعا کنند، رهبر معظم انقلاب فرمودند که من برای دنیا و آخرت شما دعا می کنم و فرزندانم محمدمهدی و محمد طاها را در آغوش گرفتند و با آنها دیده بوسی کردند و پس از آن دستشان را رو به آسمان گرفتند و برای من و فرزندانم دعا کردند. تا قبل از دیدارم با رهبر بسیار بی قرار و پریشان بودم اما پس از آن دیدار تا به حالا آرامش خاصی را در وجودم احساس می کنم و همین آرامش باعث شده تا بتوانم در نبود همسرم سختی های زندگی و دلتنگی و بی قراری هایم را تحمل کنم. 

  وی در پایان افزود: یکی دیگر از اتفاقاتی که باعث شد من آرامش بیشتری را در خود احساس کنم این بود که سردار قاسم سلیمانی در هفته گذشته مهمان منزل ما بودند، در بین صحبت هایی که با هم کردیم از من پرسیدند از اینکه همسرتان به شهادت رسیده است چه احساسی دارید و من در پاسخ گفتم خوشحالم و افتخار می کنم که همسر شهید هستم زیرا همسرم و شهادت او انتخاب خداوند بوده است. 

  گفتنی است شهید مدافع حرم پاسدار محمد آژند در تاریخ 27 تیر ماه 1359 در تهران متولد شد. وی کارشناسی میریت از دانشگاه علمی کاربردی آموزش شهروندی را داشت. در سال 1380 عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و یک سال پس از آن ازدواج کرد که ثمره این ازدواج دو فرزند پسر به نام های محمدمهدی 10 ساله و محمدطاها 2 ساله است. این پاسدار شهید مدافع حرم به دلیل روحیه مبارزه طلبی و عشق به اهل بیت (س) در 13 دی ماه 1394 عازم سوریه شد و در آنجا فرماندهی دسته را بر عهده داشت که پس از 8 روز مبارزه با مزدوران تکفیری در 21 دی ماه 1394 در منطقه خان طومان سوریه در حین عملیات با کفار داعشی بر اثر اصابت گلوله به دست و سرش به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر پاک این شهید پس از 5 ماه جاویدالاثر بودن به وطن بازگشت.

  انتهای پیام/

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران