فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
شماره 290 هفته‌نامه «حیات …
شماره 289 نشریه حیات طیبه …
شماره 288 نشریه حیات طیبه …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه گزارش چهارشنبه 15 دی 1395 ساعت 12:52 شماره: 132247
  نسخه چاپی RSS
همسر شهیدی که کلیه‌اش را نذر سلامتی شوهرش کرد

همسر شهیدی که کلیه‌اش را نذر سلامتی شوهرش کرد

همسر شهید عارف حسینی از بی قراری هایش می‌گوید؛ از بهت توام با مدهوشی، از اینکه نمی خواسته باور کند همسرش شهید شده است و کلیه اش را نذر کرده است.

به گزارش حیات؛ جمعی از دانشجویان شیراز در اقدامی صمیمانه و ارزشمند به دیدار خانواده شهید مدافع حرم فاطمیون رفتند و با پدر این شهید عزیز دقایقی به گفت‌وگو نشستند. گزارش این دیدار را به قلم یکی از این دانشجوها در ادامه مطلب خواهید خواند. 

از دیدار حاج امان و پدرش، به نیابت از برادر و فرزند شهیدشان تا دیدار امروزمان با خانواده ی شهید کاظمی، یک قصه مشترک است. قاب های روی دیوار و خانه های بدون مبل... زندگی خالی از اشرافیت و غنی از معنویت و اخلاص 

گویی بعد از 1400 سال هنوز هم پابرهنه ها و برزمین نشسته ها و مستضعفان، در خط مقدم جان فشانی برای نهضت حسینی و انقلاب خمینی قرار دارند. 

اما قصه ی عارف کاظمی... 

راستش تا زمان تشییع این شهید بزرگوار، نمی دانستم، چنین بافت های فرسوده ای، در چند قدمی آرامگاه سعدی وجود دارد. یک سال از دیدار قبلی مان می‌گذشت که این بار اما خانواده ی شهید به چند کوچه بالاتر و منزلی اجاره ای نقل مکان کرده بودند. خانه ای که صفا و سادگی و صمیمیت از در و دیوارش به بیرون فوران می کرد 

علیرضا پسر معلول شهید عارف کاظمی با شیطنت ها و بازیگوشی هایش، جمع را تحت تاثیر قرار داده بود. سکوت همسر شهید، فریادی از ناگفته ها بود. بالاخره اصرارها جواب داد و چند کلامی مهمان کلام همسر شهید شدیم. 

از بی قراری هایش شنیدیم؛ از بهت توام با مدهوشی، از اینکه نمی خواسته باور کند همسرش شهید شده است و کلیه اش را نذر کرده است. در آخر طبق رسم معمول و خواهش از بستگان شهید و طلب دعای خیر با اهدای صحیفه ی سجادیه به همسر شهید، از او خواستیم دعایمان کند. نمی دانم چه شد اما بغض فروخورده اش ترکید و با اشک چشم بدرقه مان کرد. 

اما همه ی ماجرا این نیست. این که همسر و فرزند معلولت را در کشوری غریب و در خانه ای اجاره ای تنها بگذاری و برای دفاع از عقیده ات بی چشمداشت نوازش، به شام بروی، فقط از یک عارف بر می آید. 

انتهای پیام/
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 9 فروردین 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

حسرت وداع با همسرم بر دلم ماند

مشهد مقدس میزبان سه شهید لشکر فاطمیون خواهد شد

گفت وگوی حیات با همسر شهید مدافع حرم؛
شهید شهریاری با عشق شهد شیرین شهادت را نوشید

یادواره شهید «سیاح طاهری» برگزار می‌شود

به مناسب سالگرد شهادت شهید سید اسحاق موسوی؛
شهیدی که جنگ با تکفیری ها را از افغانستان شروع کرد

نظر شما