در حال بارگذاری ...
 • به یاد تاسوعای خونین چابهار؛

  روزی که 39 شهید، مقابل مسجد امام حسین (ع) با او پیمان بستند 


  24 آذرماه 1389 در بطن تاسوعای حسینی انفجاری در بین هیات عزاداری که در مقابل مسجد امام حسین (ع) تجمع کرده بودند، روی داد.

  صبح روز چهارشنبه مصادف با 24 آذرماه 1389 و تاسوعای حسینی دو انفجار در شهرستان چابهار در بین هیات عزاداری که در مقابل مسجد امام حسین (ع) تجمع کرده بودند، روی داد و به شهادت و مجروح شدن جمعی از هموطنان‌مان منجر شد. 
  ساعت 10:35 صبح روز تاسوعا دو نفر به قصد انجام عملیات انتحاری برای ورود به مسجد امام حسین (ع) تلاش کردند. تلاش آنان برای ورود بی‌نتیجه ‌ماند. اما لحظاتی بعد یکی از آنان اقدام به انفجار در بین مردم کرد و 39 شهید حاصل این انفجار بود. فرد دیگر اما مهلت نیافت نفرت‌اش را از شیعه عیان کند و همان روز و در همان لحظات مورد اصابت گلوله قرار گرفت. در این میان قربانیان چند تن از عشاق اهل بیت از اهالی سنت بودند. 
  تاسوعای خونین چابهار نشانی بود از عشق مردم این سرزمین به امام شهیدشان. هر بار نفرتی از دشمن به جان این مردم افتاد حضورشان و عشق‌شان پر رنگ‌تر شد. شاید آن 39 نفر در قلبشان از خدا شهادت خواشته بودند. دسته‌جات عزاداری و سینه‌زنی پر است از عشاق اهل بیت و شیفتگان عبا عبد‌الله. مسئولان رد پای این حادثه را در میان وهابیون جستند. 
  اما وهابیون با این اعتقاد که با کشتن شیعیان بهشت برای‌شان تضمین می‌شود! دست به این اقدام وحشیانه زدند. غافل از آن که شیعیان عاشق شهادت در صف سالارشان است. 
  شهدای این رخداد؛ «محمد وطن‌خواه»، «غلامرضا خسروی»، «عزیز اسفند تاج»، «غلامرضا قاسمی»، «گل محمد فرهمند»، «غلامرضا میرزایی»، «رجبعلی بردبار»، «اکبر کوهکن»، «علیرضا خواه»، «عبدالله آرش»، «مسلم تابخیز»، «مسعود منصوری»، «منصور موذن»، «محسن کیخا»، «رضا حسین پور صنعتی»، «محمد رضایی»، «احمد چهار دیواری»، «مصطفی کوهکن»، «عرفان کتری»، و خانم‌ها «ربابه رستمی»، «نسترن خسروی» و «سکینه سندگل» و کودک خردسال «اثنی پردل» 24 آذرماه را برای همیشه در خاطره ایرانیان ثبت کرد. 
  انتهای پیام/ 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  باید بهترین کارها را برای حل مشکلات ایثاگران انجام دهیم

  باید بهترین کارها را برای حل مشکلات ایثاگران انجام دهیم

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه گفت: کار ما برای بهترین مخلوق خداوند متعال است، پس باید با تعامل و برگزاری نشست های متعدد با مسئولین و دستگاه های اداری شهرستان، بهترین کارها را برای رفع مشکلات ایثارگران به انجام رسانیم.

  |

  کتاب شعر «یوسف های شهر» رونمایی می‌شود

  کتاب شعر «یوسف های شهر» رونمایی می‌شود

  مدیر هنری و ادبیات اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان گفت: همزمان با سی و پنجمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و به یاد شهدای گرانقدر مدافع حرم، کتاب شعر «یوسف های شهر» رونمایی و در اختیار علاقه‌مندان حوزه دفاع مقدس قرار می‌گیرد.

  |

  نظرات کاربران