فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
شماره 290 هفته‌نامه «حیات …
شماره 289 نشریه حیات طیبه …
شماره 288 نشریه حیات طیبه …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه گزارش پنج‌شنبه 18 آذر 1395 ساعت 23:41 شماره: 131849
  نسخه چاپی RSS
وزیر دفاع در جمع فرزندان شاهد:

خون شهدا خط قرمز عدم سازش با استکبار را ترسیم کرد

وزیر دفاع در جمع فرزندان شاهد:
خون شهدا خط قرمز عدم سازش با استکبار را ترسیم کرد

وزیر دفاع با تاکید براین که خط قرمز عدم برقراری صلح و سازش میان ایران و نظام سلطه را شهدا با خون خود ترسیم کرده‌اند، تصریح کرد: همیشه در یک طرف نظام سلطه و در طرفی دیگر ملت شریف ایران قرار داشتند و همان‌طور که امام خمینی (ره) می‌فرمایند تا نظام سلطه هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما نیز هستیم.


به گزارش خبرنگار حیات، پانزدهمین نشست ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام با محوریت بزرگداشت شهدای آذرماه دفاع مقدس، ترور و مدافع حرم، بعدازظهر پنج شنبه، 18 آذرماه جاری در سرداب امامزاده صالح (ع) برگزار شد.
در این مراسم که با حضور سردار دهقان وزیر دفاع و سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده شهدا برگزار شد، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، هسته ای، منا و شهدای حله، سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) را نیز تسلیت گفت.
وی با بیان این که من به فرزندان شهدا همانند فرزندان خودم نگاه می کنم، تصریح کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، هیئت فرزندان شهدای اسلام رسالتی بزرگ را برعهده گرفته و در راستای حفظ آرمان ها و بزرگداشت ارواح طیبه پدرانشان این مراسم را ماهانه برگزار می کنند.

وزیر دفاع در خصوص ضرورت تکریم شهدا، جانبازان و ایثارگران خاطرنشان کرد: برگزاری مراسمی این گونه زنده نگه داشتن مجموعه ای از ارزش ها ، آرمان ها و اصول حیات بخشی است که عزت کشور ما را با قدرت هر چه تمام تر رقم زده است و شهدا با اهدای خون خود زمینه این کار را فراهم کردند.
وی افزود: برگزاری هیئت های تکریم ایثارگران و شهدا روحی جدید در کالبد جامعه می دمد و مانع به خواب رفتن و ایجاد یاس در جامعه می شود، شهید همانگونه که زنده است زندگی بخش است و تکرار و توصیف آنها هر روز تازه تر خواهد بود .
سردار دهقان با تاکید بر این که خون شهدای ما از هر طبقه، مذهب و قومیت ملت ایران را یکپارچه و متحد کرد، اظهارداشت: ما اگر به دنبال دلیل دستیابی کشورمان به حیات عزت مند، قدرت، اقتدار، استقلال، امنیت، وحدت، انسجام ملی و یکپارچگی هستیم با وجود گسترده جغرافیایی ایران و حضور قومیت ها و مذاهب گوناگون هستیم، باید پاسدار خون شهدا باشیم که عامل اصلی این موضوع بود.
وی با بیان این که شهدا نمایانگر هویت و ملیت ما هستند، گفت: البته در بحث ملیت، ملی گرایی مطرح نیست بلکه به مجموعه ای از انسان ها گفته می شود که در یک منطقه جغرافیایی مشخص با آرمان ها و اهداف واحدی زندگی می کنند و بر این اساس شهدا، انعکاسی از هویت ملی کشورمان هستند.
سردار دهقان با اشاره به این که شهدا معرف اسلام و مکتب اهل بیت (ع) هستند، خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی ملت ایران با حضور در عرصه مبارزه و شهادت حضور یکپارچه خود را به دنیا نشان داده است.
وی استکبار ستیزی را یکی از ویژگی های ملت ایران دانست و گفت: نظام سلطه همیشه در تلاش بوده که کشورها را تحت سلطه خود در بیاورد، ولی این مسیر شیطانی است و نتیجه آن جز خواری و تباهی نیست، ملت ایران هم همیشه در مواجهه با نظام سلطه کوشیده و این استکبار ستیزی موجب شده که ما همواره در چالش و درگیری جدی با نظام سلطه باشیم.
وزیر دفاع با تاکید براین که خط فاصل و قرمز عدم برقراری صلح و آَشتی میان ایران و نظام سلطه را شهدا با خون خود ترسیم کرده اند، تصریح کرد: همیشه در یک طرف نظام سلطه و در طرفی دیگر ملت شریف ایران قرار داشتند و همانطور که امام خمینی (ره) می فرمایند تا نظام سلطه هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما نیز هستیم.

وی ادامه داد : همانطور که امام راحل فرمودند قرن، قرن سقوط ابرقدرت ها است و همانطور که در گذشته پیش بینی کردند و به وقوع پیوست که نظام سوسیالیستی و شوروی سابق فرو می ریزد و باید صدای شکستن استخوان های آنها را در موزه ها بشنویم، اکنون نیز قطعا آمریکا فرو می پاشد و امروز نیز به روشنی فروریزی تمدن غرب مشاهده می شود.
وی با اشاره به مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، گفت: این کشورها ارزش های خود را متعالی می دانند و بر این باورند که فرهنگشان اینقدر باارزش است که می خواهند حتی از طریق تجاوز و اشغال کشور ها آن را منتقل نمایند و خود را محق رهبری دنیا می دانند، در این مناظره ها پایه های فکری، اعتقادی شان از راه فحشا، تجاوز به حقوق دیگران آشکار و مشخص شد که درون این نظام ضد بشری و ضد ارزشی اخلاق و انسانیت نیست.

سردار دهقان ویژگی دوم ملت ایران را ظلم ستیزی و مقابله با استبداد دانست و اظهارداشت: تاریخ ملت ایران مملو از تجلیات ظلم ستیزی است که نمونه آن 28 مرداد 1332 و یا انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک اقدام سیاسی و اجتماعی بزرگ در طول تاریخ بود.
وی افزود: اقدامات گذشته ملت ایران در راستای برقراری عدالت و آزادی بود و در این انقلاب نه تنها نفی استکبار شد بلکه نفی تاریخ سیاه ستم شاهی نیز صورت گرفت ولی آیا با استقرار نظام رسالت ملت نیز تمام می شود ؟ خیر حفظ نظام از تکالیف اصلی ملت است و ما پیرو شهدا و میراث داران آنها هستیم و زنده نگه داشتن یاد آنها از رسالت های ما است.
وزیر دفاع عدالت خواهی، دفاع از مظلوم و دفاع از حریم اهل بیت و اسلام را نیز از جمله ویژگی های ملت ایران دانست و گفت: اکنون ملت ایران در دفاع از ملت مظلوم عراق، سوریه و یمن تلاش می کند و هر جا مظلومی باشد خود را در کنار آنها می بیند و در عرصه جهاد و جهادگری و درگیری با نظام سلطه در کنار ملت های مسلمان و غیرمسلمان های آزادی خواه قرار می گیرد .
وی افزود: اکنون خون فرزندان ملت ایران با خون فرزندان کشورهای مظلوم دنیا در هم آمیخته و استکبار را رسوا خواهد کرد و دلیل اصلی حیات ملت ما همین حس مسئولیت نسبت به جامعه اسلامی است، ما در هیچ کشوری مداخله نظامی نکرده و نمی کنیم اما ملت های مظلوم را نیز تنها نمی گذاریم.

سردار دهقان با تاکید بر ضرورت تبعیت ملت از ولایت فقیه گفت: اگر می خواهیم کشور و ملتی قدرتمند و یکپارچه داشته باشیم و توطئه های دشمنان را در نطفه خفه کنیم باید تحت رهبری ولی امر مسلمین متحد با یکدیگر حرکت کنیم، استقلال و عزت کشور ما در گرو تبعیت از ولایت فقیه است.
وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی کشورهای عربی مرتجع منطقه اظهارداشت: ملت های مسلمان امروز در معرض کشتار نیروهای متجاوزی هستند که از سوی کشورهای عربی مرتجع منطقه پشتیبانی می شوند، این کشورها در مقابل اقدامات ضد بشری سکوت می کنند و جنایتکاران جنگی را اداره می نمایند ولی تاریخ در دل خود این ها را ضبط می کند و انشاالله ملت های مسلمان تحت رهبری ولایت فقیه با اتحاد و هم بستگی این جنایتکاران را محاکمه و به سزای اعمال خود برسانند.
وی با بیان این که فرزندان شهدا سیاسی نبوده و عضو گروه های سیاسی نیز نیستند، گفت: برای این که امنیت داخلی حفظ شده و وحدت و انسجام در درون کشور پایدار باشد نباید هر خطایی توسط هر کسی رخ می دهد به پای خطای نظام گذاشته شود، هر کسی مسوول اعمال خود است و کارنامه نظام نباید با مطرح کردن این مسائل خدشه دار شود، کشور ما قانون و مرجع رسیدگی دارد و قوا استقلال تام دارند که مشروعیت خود را از ولی فقیه اخذ کرده اند بنابراین نباید اجازه داد امواجی در جهت مخدوش کردن نظام الهی جمهوری اسلامی ایران شکل گیرد.
وزیر دفاع ادامه داد: نباید خطای فردی را به حساب نظام و اسلام گذاشت، امروز اسلام بر جامعه ما حاکم است و باید همگان به شکلی رفتار کنند که اسلام و انقلاب از میان نرود، قطعا هر جایی ناخالصی وجود داشته باشد و فردی قصد نفوذ داشته باشد ملت خود به خود او را پس می زنند، در شرایط خاص جوهره هر فردی بروز می کند و ملت ما ثابت کرده که در مسیر خود ثابت قدم و استوار است.
سردار دهقان همچنین در مورد طرح تمدید تحریم های ده ساله علیه کشورمان و نقض برجام خاطرنشان کرد: همه مسوولین و در راس آن رهبر معظم انقلاب و روسای قوا یکپارچه بیان می کنند که آمریکا اگر برجام را نقض کند ملت ما اقدامی صورت می دهد که آنها را از عملکردشان پشیمان می کند .
وی افزود: کنگره آمریکا این طرح را به تصویب رسانده و تا دوشنبه آینده نیز رییس جمهوری آمریکا آن را امضا می کند که این از نظر ما نقض برجام است و هیچ توضیح و توجهی بر آن مترتب نیست و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه هر اقدامی را که مشابه تحریم های هسته ای باشد و توسط آمریکا انجام شود محکوم کرده و نقض برجام اعلام کرده اند .
وزیر دفاع با بیان این که جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی های خاصی را برای مقابله با اقدام آمریکا به میزان تخلف در برجام دارد اظهارداشت : ما اقداماتی را در دستور کار داریم که و در زمان خود اجرایی خواهیم کرد و دلیلی ندارد که اعلام کنیم .وی در پایان سخنان خود با تاکید بر این که شهدای ما مالکان اصلی کشور هستند گفت : برای حفظ و انسجام کشور و اتحاد ملت باید رهبر معظم انقلاب در راست باشند و این مسئله در گرو این است که ملت ایران همیشه در صحنه حاضر بوده و در مسیر منویات ایشان گام بردارند .

گفتنی است در پایان این مراسم توسط سردار دهقان وزیر دفاع و سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران از جانبازان عباس طایفه، حاج علی اکبر نوجوان و خانواده های شهیدان خلبان کشوری، علیرضا عسگری، علیرضا خدادادی، سردار کاوه، جعفری اناری، زمردی، فروغی، بهمنی و سیاوشی با اهدای طاق شال تقدیر شد و سپس وزیر دفاع از سرداب امام زاده صالح (ع) زیارت نمود.
انتهای پیام
   
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 9 فروردین 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

درگردهمایی بسیجیان عنوان شد؛
وزیر دفاع: بسیج رمز پیروزی ما در جنگ تحمیلی بود

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یک تکلیف است

وزیر دفاع از پدر شهیدان امینی‌نور عیادت کرد

وزیر دفاع با خانواده شهیدان بسطامی در زنجان دیدار کرد

ادای احترام وزیر دفاع به مقام شهدا در زنجان

نظر شما