در حال بارگذاری ...
 • وزیر دفاع در جمع فرزندان شاهد:

  خون شهدا خط قرمز عدم سازش با استکبار را ترسیم کرد


  وزیر دفاع با تاکید براین که خط قرمز عدم برقراری صلح و سازش میان ایران و نظام سلطه را شهدا با خون خود ترسیم کرده‌اند، تصریح کرد: همیشه در یک طرف نظام سلطه و در طرفی دیگر ملت شریف ایران قرار داشتند و همان‌طور که امام خمینی (ره) می‌فرمایند تا نظام سلطه هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست، ما نیز هستیم.


  به گزارش خبرنگار حیات، پانزدهمین نشست ماهانه هیئت فرزندان شهدای اسلام با محوریت بزرگداشت شهدای آذرماه دفاع مقدس، ترور و مدافع حرم، بعدازظهر پنج شنبه، 18 آذرماه جاری در سرداب امامزاده صالح (ع) برگزار شد.
  در این مراسم که با حضور سردار دهقان وزیر دفاع و سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از خانواده شهدا برگزار شد، سردار حسین دهقان، وزیر دفاع با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس، هسته ای، منا و شهدای حله، سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) را نیز تسلیت گفت.
  وی با بیان این که من به فرزندان شهدا همانند فرزندان خودم نگاه می کنم، تصریح کرد: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، هیئت فرزندان شهدای اسلام رسالتی بزرگ را برعهده گرفته و در راستای حفظ آرمان ها و بزرگداشت ارواح طیبه پدرانشان این مراسم را ماهانه برگزار می کنند.
  101547_3090362064.jpg

  وزیر دفاع در خصوص ضرورت تکریم شهدا، جانبازان و ایثارگران خاطرنشان کرد: برگزاری مراسمی این گونه زنده نگه داشتن مجموعه ای از ارزش ها ، آرمان ها و اصول حیات بخشی است که عزت کشور ما را با قدرت هر چه تمام تر رقم زده است و شهدا با اهدای خون خود زمینه این کار را فراهم کردند.
  وی افزود: برگزاری هیئت های تکریم ایثارگران و شهدا روحی جدید در کالبد جامعه می دمد و مانع به خواب رفتن و ایجاد یاس در جامعه می شود، شهید همانگونه که زنده است زندگی بخش است و تکرار و توصیف آنها هر روز تازه تر خواهد بود .
  سردار دهقان با تاکید بر این که خون شهدای ما از هر طبقه، مذهب و قومیت ملت ایران را یکپارچه و متحد کرد، اظهارداشت: ما اگر به دنبال دلیل دستیابی کشورمان به حیات عزت مند، قدرت، اقتدار، استقلال، امنیت، وحدت، انسجام ملی و یکپارچگی هستیم با وجود گسترده جغرافیایی ایران و حضور قومیت ها و مذاهب گوناگون هستیم، باید پاسدار خون شهدا باشیم که عامل اصلی این موضوع بود.
  وی با بیان این که شهدا نمایانگر هویت و ملیت ما هستند، گفت: البته در بحث ملیت، ملی گرایی مطرح نیست بلکه به مجموعه ای از انسان ها گفته می شود که در یک منطقه جغرافیایی مشخص با آرمان ها و اهداف واحدی زندگی می کنند و بر این اساس شهدا، انعکاسی از هویت ملی کشورمان هستند.
  سردار دهقان با اشاره به این که شهدا معرف اسلام و مکتب اهل بیت (ع) هستند، خاطرنشان کرد: در این برهه زمانی ملت ایران با حضور در عرصه مبارزه و شهادت حضور یکپارچه خود را به دنیا نشان داده است.
  وی استکبار ستیزی را یکی از ویژگی های ملت ایران دانست و گفت: نظام سلطه همیشه در تلاش بوده که کشورها را تحت سلطه خود در بیاورد، ولی این مسیر شیطانی است و نتیجه آن جز خواری و تباهی نیست، ملت ایران هم همیشه در مواجهه با نظام سلطه کوشیده و این استکبار ستیزی موجب شده که ما همواره در چالش و درگیری جدی با نظام سلطه باشیم.
  وزیر دفاع با تاکید براین که خط فاصل و قرمز عدم برقراری صلح و آَشتی میان ایران و نظام سلطه را شهدا با خون خود ترسیم کرده اند، تصریح کرد: همیشه در یک طرف نظام سلطه و در طرفی دیگر ملت شریف ایران قرار داشتند و همانطور که امام خمینی (ره) می فرمایند تا نظام سلطه هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما نیز هستیم.

  101546_4283030196.jpg
  وی ادامه داد : همانطور که امام راحل فرمودند قرن، قرن سقوط ابرقدرت ها است و همانطور که در گذشته پیش بینی کردند و به وقوع پیوست که نظام سوسیالیستی و شوروی سابق فرو می ریزد و باید صدای شکستن استخوان های آنها را در موزه ها بشنویم، اکنون نیز قطعا آمریکا فرو می پاشد و امروز نیز به روشنی فروریزی تمدن غرب مشاهده می شود.
  وی با اشاره به مناظره کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا، گفت: این کشورها ارزش های خود را متعالی می دانند و بر این باورند که فرهنگشان اینقدر باارزش است که می خواهند حتی از طریق تجاوز و اشغال کشور ها آن را منتقل نمایند و خود را محق رهبری دنیا می دانند، در این مناظره ها پایه های فکری، اعتقادی شان از راه فحشا، تجاوز به حقوق دیگران آشکار و مشخص شد که درون این نظام ضد بشری و ضد ارزشی اخلاق و انسانیت نیست.
  101545_1930108184.jpg

  سردار دهقان ویژگی دوم ملت ایران را ظلم ستیزی و مقابله با استبداد دانست و اظهارداشت: تاریخ ملت ایران مملو از تجلیات ظلم ستیزی است که نمونه آن 28 مرداد 1332 و یا انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک اقدام سیاسی و اجتماعی بزرگ در طول تاریخ بود.
  وی افزود: اقدامات گذشته ملت ایران در راستای برقراری عدالت و آزادی بود و در این انقلاب نه تنها نفی استکبار شد بلکه نفی تاریخ سیاه ستم شاهی نیز صورت گرفت ولی آیا با استقرار نظام رسالت ملت نیز تمام می شود ؟ خیر حفظ نظام از تکالیف اصلی ملت است و ما پیرو شهدا و میراث داران آنها هستیم و زنده نگه داشتن یاد آنها از رسالت های ما است.
  وزیر دفاع عدالت خواهی، دفاع از مظلوم و دفاع از حریم اهل بیت و اسلام را نیز از جمله ویژگی های ملت ایران دانست و گفت: اکنون ملت ایران در دفاع از ملت مظلوم عراق، سوریه و یمن تلاش می کند و هر جا مظلومی باشد خود را در کنار آنها می بیند و در عرصه جهاد و جهادگری و درگیری با نظام سلطه در کنار ملت های مسلمان و غیرمسلمان های آزادی خواه قرار می گیرد .
  وی افزود: اکنون خون فرزندان ملت ایران با خون فرزندان کشورهای مظلوم دنیا در هم آمیخته و استکبار را رسوا خواهد کرد و دلیل اصلی حیات ملت ما همین حس مسئولیت نسبت به جامعه اسلامی است، ما در هیچ کشوری مداخله نظامی نکرده و نمی کنیم اما ملت های مظلوم را نیز تنها نمی گذاریم.
  101544_1175861926.jpg

  سردار دهقان با تاکید بر ضرورت تبعیت ملت از ولایت فقیه گفت: اگر می خواهیم کشور و ملتی قدرتمند و یکپارچه داشته باشیم و توطئه های دشمنان را در نطفه خفه کنیم باید تحت رهبری ولی امر مسلمین متحد با یکدیگر حرکت کنیم، استقلال و عزت کشور ما در گرو تبعیت از ولایت فقیه است.
  وی با اشاره به حمایت و پشتیبانی کشورهای عربی مرتجع منطقه اظهارداشت: ملت های مسلمان امروز در معرض کشتار نیروهای متجاوزی هستند که از سوی کشورهای عربی مرتجع منطقه پشتیبانی می شوند، این کشورها در مقابل اقدامات ضد بشری سکوت می کنند و جنایتکاران جنگی را اداره می نمایند ولی تاریخ در دل خود این ها را ضبط می کند و انشاالله ملت های مسلمان تحت رهبری ولایت فقیه با اتحاد و هم بستگی این جنایتکاران را محاکمه و به سزای اعمال خود برسانند.
  وی با بیان این که فرزندان شهدا سیاسی نبوده و عضو گروه های سیاسی نیز نیستند، گفت: برای این که امنیت داخلی حفظ شده و وحدت و انسجام در درون کشور پایدار باشد نباید هر خطایی توسط هر کسی رخ می دهد به پای خطای نظام گذاشته شود، هر کسی مسوول اعمال خود است و کارنامه نظام نباید با مطرح کردن این مسائل خدشه دار شود، کشور ما قانون و مرجع رسیدگی دارد و قوا استقلال تام دارند که مشروعیت خود را از ولی فقیه اخذ کرده اند بنابراین نباید اجازه داد امواجی در جهت مخدوش کردن نظام الهی جمهوری اسلامی ایران شکل گیرد.
  وزیر دفاع ادامه داد: نباید خطای فردی را به حساب نظام و اسلام گذاشت، امروز اسلام بر جامعه ما حاکم است و باید همگان به شکلی رفتار کنند که اسلام و انقلاب از میان نرود، قطعا هر جایی ناخالصی وجود داشته باشد و فردی قصد نفوذ داشته باشد ملت خود به خود او را پس می زنند، در شرایط خاص جوهره هر فردی بروز می کند و ملت ما ثابت کرده که در مسیر خود ثابت قدم و استوار است.
  سردار دهقان همچنین در مورد طرح تمدید تحریم های ده ساله علیه کشورمان و نقض برجام خاطرنشان کرد: همه مسوولین و در راس آن رهبر معظم انقلاب و روسای قوا یکپارچه بیان می کنند که آمریکا اگر برجام را نقض کند ملت ما اقدامی صورت می دهد که آنها را از عملکردشان پشیمان می کند .
  وی افزود: کنگره آمریکا این طرح را به تصویب رسانده و تا دوشنبه آینده نیز رییس جمهوری آمریکا آن را امضا می کند که این از نظر ما نقض برجام است و هیچ توضیح و توجهی بر آن مترتب نیست و رهبر معظم انقلاب نیز در این زمینه هر اقدامی را که مشابه تحریم های هسته ای باشد و توسط آمریکا انجام شود محکوم کرده و نقض برجام اعلام کرده اند .
  وزیر دفاع با بیان این که جمهوری اسلامی ایران برنامه ریزی های خاصی را برای مقابله با اقدام آمریکا به میزان تخلف در برجام دارد اظهارداشت : ما اقداماتی را در دستور کار داریم که و در زمان خود اجرایی خواهیم کرد و دلیلی ندارد که اعلام کنیم .

  101542_2796665058.jpg

  وی در پایان سخنان خود با تاکید بر این که شهدای ما مالکان اصلی کشور هستند گفت : برای حفظ و انسجام کشور و اتحاد ملت باید رهبر معظم انقلاب در راست باشند و این مسئله در گرو این است که ملت ایران همیشه در صحنه حاضر بوده و در مسیر منویات ایشان گام بردارند .
  101543_1358562424.jpg

  گفتنی است در پایان این مراسم توسط سردار دهقان وزیر دفاع و سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران از جانبازان عباس طایفه، حاج علی اکبر نوجوان و خانواده های شهیدان خلبان کشوری، علیرضا عسگری، علیرضا خدادادی، سردار کاوه، جعفری اناری، زمردی، فروغی، بهمنی و سیاوشی با اهدای طاق شال تقدیر شد و سپس وزیر دفاع از سرداب امام زاده صالح (ع) زیارت نمود.
  101542_2796665058.jpg
  انتهای پیام
     
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  گفتگو با فرزند شهید آیت الله دستغیب؛

عالم عاملی که امام (ره) ساعتها پس از شهادتش گریست
  گفتگو با فرزند شهید آیت الله دستغیب؛

  عالم عاملی که امام (ره) ساعتها پس از شهادتش گریست

  آیت الله سید عبدالحسین دستغیب شهید راه محراب، عالم عاملی بود که بنا به گفته سید احمد خمینی هنگامی که موضوع شهادت وی را به امام (ره) گفتند ایشان برای چند ساعت به اتاق رفتند و کسی را راه ندادند و فقط اشک می‌ریختند.

  |

  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خبر داد: 

تلاش دولت برای تصویب دائمی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران
  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور خبر داد:

  تلاش دولت برای تصویب دائمی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور گفت: دولت تلاش می‌کند تا با ارائه لایحه ای جدید به مجلس شورای اسلامی قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به‌طور دائمی به تصویب برسد.

  |

  در دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی معلولین و جانبازان انجام گرفت؛ 

عرضه دست آوردهای مرکز ضایعات نخاعی جانبازان بنیاد شهید و امور ایثارگران
  در دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی معلولین و جانبازان انجام گرفت؛

  عرضه دست آوردهای مرکز ضایعات نخاعی جانبازان بنیاد شهید و امور ایثارگران

  مرکز ضایعات نخاعی جانبازان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در دومین نمایشگاه بین المللی تخصصی خدمات توانبخشی معلولین و جانبازان محصولات و دست آوردهای خود را در حوزه توانبخشی در معرض دید علاقمندان قرار داد.

  |

  نظرات کاربران