در حال بارگذاری ...
 • در ششمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران :

  11 فرزند شاهد، ایثارگر و مدافع حرم تقدیر شدند


  در ششمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به مناسبت 16 آذرماه از 9فرزند دانشجوی شاهد و ایثارگر و خانواده دو شهید مدافع حرم تقدیر و به آنها تندیس اهدا شد.

   

  به گزارش خبرگزاری حیات، ششمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به مناسبت 16 آذرماه روز دانشجو با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدیان نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها، طیبی رییس جهاد دانشگاهی، حجت الاسلام موذنی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از دانشجویان و هنرمندان در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد . 
  محوریت برگزاری این همایش اعطای تندیس و تقدیر از دانشجویان فعال در عرصه های مختلف حضور در جبهه های دفاع مقدس، دفاع از کشور، انقلاب و حریم اهل بیت (ع )، امدادرسانی داوطلبانه به انسان های نیازمند در زمینه حوادث طبیعی، فعالیت های بشردوستانه، اهدای خون، اهدای عضو و ....، فعالیت های داوطلبانه جهت پیشگیری و مهار حوادث و سوانح و آسیب های اجتماعی، فعالیت های داوطلبانه در کانون‌ها، موسسات و نهادهای خیریه، فعالیت داوطلبانه در آبادانی کشوربه ویژه مناطق محروم و فعالیت داوطلبانه و موثر در نجات طبیعت و حفاظت از محیط زیست است. 
  اسکندر یارنسب مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با خبرنگار حیات در خصوص نهادهای برگزار کننده این همایش گفت : این آیین با همیاری سازمان‌ها و نهادهای مختلف سازمان هلال احمر، کمیته امداد، بنیاد شهید و امور ایثارگران، وزارت کشور و ... برگزار شد که با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدیان نماینده ولی فقیه در دانشگاه‌ها، طیبی رییس جهاد دانشگاهی، حجت الاسلام موذنی معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تندیس فداکاری در ششمین دوره از این آیین به دانشجویان برتر اهدا شد. 
  وی ادامه داد : فلسفه اهدای تندیس فداکاری، نهادینه کردن فرهنگ گذشت و ایثار در جامعه از طریق افرادی است که در عرصه های گوناگون نمایشگر از خودگذشتگی بودند ولی قطعا برگزیدگان از میان دانشجویان هستند به عنوان مثال معلمی که در زابل از جان خود گذشت که تا دانش آموزان را نجات دهد یا آتش نشانان و افرادی که در سیل و زلزله و ... فداکاری کردند ودر همین راستا تقدیر از ایثارگران به معنای اکمل و نقطه اوج ایثار از جان در دستور کار این مراسم قرار دارد . 
  مدیر کل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان این که در ششمین دوره از آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به 9فرزند دانشجوی شاهد و ایثارگر و خانواده دو شهید مدافع حرم تندیس اهدا کردیم تصریح کرد : در این دوره از همایش از سه نفر از فرزندان شهدا، سه نفر فرزند جانباز و سه نفر فرزند آزاده تقدیر و به آنها تندیس فداکاری اعطا می شود . 
  وی افزود : متولی ششمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران جهاد دانشگاهی با مشارکت بنیاد شهید است که این برنامه یک اقدام ترویجی و تبلیغی غیر مستقیم محسوب می شود، به عنوان نمونه ما در این همایش ملی دهقان فداکار را در کنار پدر شهید فهمیده دعوت کردیم تا مخاطبان دانشگاه قیاسی غیر مستقیم انجام دهند و در لایه های مختلف زندگی اجتماعی مردم را بررسی کنند . 
  گفتنی است محسن رجایی پناه دکتری جامعه شناسی فرزند شهید، سید رضی نبوی دکتری مدیریت منابع انسانی فرزند آزاده، عبدالمجید رحمانیان دکتری حقوق عمومی فرزند جانباز 50 درصد، علیرضا محمدی دکتری معارف فرزند آزاده، عباس شنکایی دکتری زبان و ادبیات فارسی فرزند جانباز 70 درصد، اسماعیل خیرآبادی دکتری زبان و ادبیات فارسی فرزند شهید، قاسم گیلانی فر دکتری الهیات فرزند جانباز 50 درصد، فواد هاشمی دکتری حسابداری فرزند شهید، مهدی منصوری دانشجوی دکتری کامپیوتر و فرزند شهید، فرزندان دانشجوی شهدای مدافع حرم ا ستان فارس مسلم نصر و قلی پور از برگزیدگانی بودند که در ششمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران مورد تقدیر قرار گرفته و تندیس فداکاری به آنها اعطا شد.  

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران