در حال بارگذاری ...
 • سردار سلامی در همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی:

  بسیج، عینیت جهاد، شهادت، ایثار، و جوانمردی است


  جانشین فرمانده کل سپاه، با اشاره به گفت: بسیج، عینیت جهاد، شهادت، ایثار، و جوانمردی است.  به گزارش خبرگزاری حیات، چهارمین همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی صبح امروز در مجتمع فرهنگی ورزشی ۵ آذر برگزار شد. در بخشی از این مراسم سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه اظهارداشت: « بسیج ثمره اعجاز ذهنی، الهام الهی، شهود حقیقی و باطنی بر وجود شریف امام راحل بود که بدون این‌که تفکر خود را بر پایه هیچ تجربه‌ای در گذشته قرار دهد، با یک ابتکار عمل شگفت انگیز و تاریخ ساز شجره طیبه‌ای را در ایران و جهان اسلام کاشت و رهبر عزیزمان آن را به زیبایی گسترش داده و در عرصه‌های مختلف جامعه توسعه داده اند.»
  سردار سلامی افزود: امروز این درخت تناور ریشه‌های عمیقی در سرتاسر جهان اسلام پیدا کرده و به الگویی برای نجات جوامع اسلامی از سیاست‌های استکباری نظام سلطه تبدیل شده است.
  وی تصریح کرد:« بسیج، مجمع مردان و زنان صالح و مومنی است که با ایمان و عمل صالح حیات طیبه را برای بشریت به ارمغان آورده اند.»
  جانشین فرمانده کل سپاه بسیج را پناهگاه امن محرومان و مستضعفان و یاور مظلومان و ستمدیدگان برشمرد و گفت: «بسیج، عینیت یافته جهاد، شهادت، فداکاری، ایثار، گذشت، فتوت، جوانمردی، شرف و کرامت است بسیج ستاره ای است که جامعه می تواند به وسیله آن هدایت شود.»
  سردار سلامی بسیج را مروج گفتمان ولایت فقیه در جامعه ما دانست و خاطرنشان کرد: «بسیج در عرصه اقدام و عمل، پیشگام و بیرق دار و نهادی است که هرگز نفوذ دشمن در آن ممکن نمی شود.»
  جانشین فرمانده کل سپاه؛ بسیج را جلوه گاه درخشان اندیشه انقلاب و باور انقلابی بر جامعه ما عنوان کرد و گفت: «بسیج راه حلی همه جانبه، عمیق و پایدار برای حل همه بحران هایی است که ممکن است جوامع اسلامی گرفتار آن شوند. تاریخ نشان داد؛ آمریکا و متحدانش نبردی همه جانبه را در ابعاد نظامی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی علیه انقلاب آغاز کرده و آن را بی وقف در طول زمان مدیریت می کنند.»
  جانشین فرمانده کل سپاه ادامه داد: « این جنگی حقیقی برای شکست انقلاب و حذف این نظام از جغرافیای سیاسی جهان و هدفی بود که دشمن در ابتدای پیروزی انقلاب آن را در دسترس می دید. تحریم اقتصادی به عنوان یک راهبرد کارآمد سنتی نظام سلطه در کشورهای بزرگ و کوچکی اعمال شده و در حال اعمال است.»
  سردار سلامی در ادامه تصریح کرد: «تحمیل انزوا و فشار سیاسی به دولت‌هایی که مخالف سیاست‌های آمریکا و نظام سلطه عمل می‌کنند هم یک راهبرد جدی و واقعی است.»
  جانشین فرمانده کل سپاه اعمال ارعاب، تهدید نظامی و عملیات روانی گسترده را جزو راهبردهای مسلم آمریکا علیه دولت‌هایی که با او همسو نیستند. عنوان کرد و افزود: «باید الگوی دفاع همه جانبه را در مقابل دشمن به کار گرفت. این دشمن سرسخت در تقابل وسیع و همه جانبه نتوانست هدف‌های سیاسی بزرگ خود را محقق کند و ما متوجه شدیم بدون استقلال اقتصادی، استقلال سیاسی ممکن نیست. اقتصاد برای دشمن یک ابزار جنگی است. بین استقلال اقتصادی و هویت فرهنگی رابطه عمیقی وجود دارد، وقتی دشمن نفوذ اقتصادی در یک جامعه ایجاد کند، نفوذ فرهنگی نیز ایجاد می‌شود.»
  جانشین فرمانده کل سپاه اقتصاد را یک هویت سیاسی و فرهنگی دانست و گفت: «بدون استقلال اقتصادی نمی توان در مقابل دشمن ایستاد، از لحاظ اقتصادی به دشمن تکیه کرد و در میدان جهاد با او جنگید. دشمنی که ما می شناسیم وقتی به قدرت اقتصادی می‌رسد؛ بی پروا حتی علیه متحدان قدیمی خود عمل می‌کند. هنگامی که مشارکت عربستان سعودی به عنوان وابسته و نزدیک ترین شریک آمریکا در همه جنایات منطقه، در گزارش ۱۱ سپتامبر مشخص شد، علیه‌اش جنگ حقوقی راه انداخته شد.»
  جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه آمریکا امروز از اقتصاد به عنوان مولد حرکات و اعمال فشارهای سیاسی استفاده می کند، ادامه داد: «موضوع نبرد ما با آمریکا علاوه بر اینکه در عرصه جنگ های نیابتی منطقه قرار دارد بلکه در سطوح فرهنگی، سیاسی و به ویژه اقتصادی یک واقعیت است. تحریم و محاصره اقتصادی برای شکست ملت ایران و نه فقط نظام جمهوری اسلامی است. امروز ما از دیوار بلند تحریم‌های جهانی دشمن عبور کرده‌ایم و تصویری که از ملت ایران می‌بینید با تصویر خیالی که در سناریوی دشمن ترسیم شده بود، تفاوت دارد و این به برکت هدایت های ولی فقیه است. »
  سردار سلامی در ادامه گفت: «امروز ما همان طور که رهبر انقلاب گفتند دو راه بیشتر نداریم؛ یا باید قدرتمند و قوی شویم و اراده دشمن را تسلیم صبر و جهاد خود کنیم و یا اینکه تسلیم شویم. راه سومی وجود ندارد.»
  جانشین فرمانده کل سپاه تنها راه برداشتن تحریم ها را تقویت بنیه اقتصاد ملی و بی اثرسازی تحریم ها دانست و گفت: «نمی‌توان بدون پشتوانه‌های قدرت، در میدان سیاست، موازنه را با دشمن برقرار کرد. دیپلماسی وقتی کارآمد است که ما قوی باشیم و راه‌های انتخاب استراتژیک دشمن علیه خود را مسدود کنیم؛ نه این‌که گزینه‌های ممکن دیگری را فراروی او قرار دهیم.»
  وی ادامه داد: «ما چگونه در عرصه دفاع توانستیم به بازدارندگی متکی به ظرفیت درونی خود برسیم، آیا می‌توانستیم با سلاح‌های خریداری شده از دشمن بازدارندگی ایجاد کنیم؟ خیر. وقتی موشک ها از درون ذهن جوانان ما پرواز کردند ما موفق شدیم به بازدارندگی برسیم.»
  سردار سلامی در پایان با بیان این‌که قدرت ما از درون ذهن‌های ما عبور می کند و ساخته می‌شود، ادامه داد:«آیا دشمن با توافقنامه‌ای به نام برجام دشمنی خود علیه ما را به دوستی تبدیل می‌کند؟ چرا تصور کنیم فضای تقابل استکبار علیه انقلاب اسلامی به فضای تعامل و دوستی تبدیل شده است؟ ما تغییر واقعیت یا هویت داده ایم یا دشمن؟ آیا ما از دین خود دست برداشته ایم که دشمن از فشار، تقابل و تهاجم دست بردارد یا او از خوی استکباری و تجاوز طلبی دست کشیده ؟ هیچ کدام از این‌ها اتفاق نیفتاده! بنابراین نمی‌توان به نسخه‌ای به نام برجام به عنوان نقطه اتصال دو دشمن دارای تضاد ماهیت با یکدیگر نگاه کرد. حتی اگر دشمن تحریم ها را بردارد؛ تازه جنگ اقتصادی علیه ما آغاز می شود.» 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران