در حال بارگذاری ...
 • دفاع مقدس متاثر از حماسه حسینی بود


  جانباز روشن دل محمد ملایری سرتیپ دوم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هشت سال دفاع مقدس که سرلوحه آن در بر گرفته از عاشورای حسینی بود، در جامعه کنونی تاثیر به سزایی گذاشته است گفت: امروزه جوانان ما با این ایده و اعتقادی که دارند به عنوان یک سرباز کوچک برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) و در سوریه حضور پیدا می کنند.

  به گزارش خبرگزاری حیات، جانباز روشن دل محمد ملایری سرتیپ دوم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران روز گذشته در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها با بیان اینکه از 17 سالگی درهشت سال دفاع مقدس حضور داشتم گفت: سال 1361 به صورت بسیجی در فتح بستان حضور پیدا کردم و از سال 1362 عضو ارتش جمهوری اسلامی ایران شدم.

  وی در ادامه افزود: پس از طی کردن دوره های آموزشی مقدماتی و تخصصی به نوار مرزی پیوستم و در هشت دفاع مقدس در عملیات بدر درجنوب، پاکسازی های غرب و کموله ها و دموکرات ها، نوار مرزی شمال غرب و در عملیات قادر فعالیت داشتم و در حال حاضر جانباز 70 درصد و همچنین مدیر آموزش معارفه جنگ، مدیر منابع انسانی و عضو گروه راهبردی آجا هستم.

  وی در خصوص اهداف خود نسبت به حضورش در جبهه های هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: دیدگاه ما نسبت به جبهه و حضور در آنجا دیدگاهی اعتقادی بود و اینکه کشور ما کشوری ولایت مدار بود زمانی که امام خمینی (ره) در سخنرانی هایشان اشاره کردند که جبهه ها نیازمند شما جوانان هستند ما دیگر دست از پا نشناختیم و سعی کردیم به هر نحوی خودمان را به جبهه های حق علیه باطل برسانیم.

  ملایری سرتیپ دوم نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در خصوص نحوه جانبازی خود در جنگ تحمیلی تصریح کرد: اولین بار در عملیات بدر ترکش خوردم که سطحی بود و دومین بار در عملیات قادر در شمال غرب از ناحیه دو چشم، دست چپ و گوش راست و ترکش های فراوان در بدنم توفیق جانبازی را پیدا کردم.

  وی در ادامه این مصاحبه افزود: خانواده های شهدا، جانبازان دیدگاهشان نسبت به جنگ تحمیلی در وادی اعتقادی بوده است و این راه برای آنها شناخته شده بود که قدم در آن مسیر گذاشتند و تا پای جان جنگیدند و از این نظرنیازمند بنیاد شهید و امور ایثاگران نیستند، امروز بنیاد شهید باید از لحاظ فکری به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران نظر ویژه ای داشته باشند که برای مشیت خود مشکلی نداشته باشند، بحث درمان آنها هم جزء مسائل مهمی است که متاسفانه در بین خانواده جانبازان مشکلاتی را به وجود آورده است.

  این جانباز دفاع مقدس در پاسخ به این سوال که اگر فرزندانتان بخواهند راه شما را ادامه دهند و جزء مدافعین حرم زینبی شوند موافقت می کنید یا خیر اذعان داشت: امروز ما می توانیم به این مسئله اشاره کنیم که هشت سال دفاع مقدس که سرلوحه آن در بر گرفته از عاشورای حسینی بود، در جامعه کنونی تاثیر به سزایی گذاشته است که امروزه جوانان ما و حتی جوانان جامعه بین المللی و کشورهایی همچون افغانستان، پاکستان وعراق با این ایده و اعتقادی که دارند به عنوان یک سرباز کوچک برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) و در سوریه حضور پیدا می کنند.

  لازم به ذکر است بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها از تاریخ 14 لغایت بیست و یکم آبان ماه در مصلی بزرگ تهران برگزار می شود.

  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران