فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
شماره 290 هفته‌نامه «حیات …
شماره 289 نشریه حیات طیبه …
شماره 288 نشریه حیات طیبه …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر یکشنبه 9 آبان 1395 ساعت 8:42 شماره: 131266
  نسخه چاپی RSS
شهدای محرم حرم؛

شهیدی که قاسم سلیمانی انگشتر رهبری را به او هدیه داد

شهدای محرم حرم؛
شهیدی که قاسم سلیمانی انگشتر رهبری را به او هدیه داد

همسر شهید مدافع حرم حسین رضایی با بیان این که همسرم در شلیک موشک کرنت تخصص داشت گفت: در عملیاتی که با حضور سردار سلیمانی اجرا شد، حسین به دلیل عملکرد خوب از سوی سردار مورد تقدیر قرار گرفت و سردار سلیمانی در آنجا انگشتر هدیه رهبر معظم انقلاب را به شهید حسین رضایی تقدیم می کند.

زهرا حاجی کریم همسر شهید مدافع حرم حسین رضایی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری حیات با بیان اینکه حسین سال 1372 عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد گفت: او 2 سال در تلاش بود تا عازم سوریه شود اما با در خواست او موافقت نمی کردند، زیرا مسئولیت آموزش تمام بسیجیانی که به سوریه می رفتند بر عهده حسین بود و در اینجا به او بیشتر احتیاج داشتند به همین دلیل سپاه با رفتن او موافقت نمی کرد.

وی در ادامه افزود: او همیشه تاکید داشت اینکه ما زنده باشیم و برای دفاع از حرم حضرت زینب (س) اقدامی نکنیم بی توجهی به اهل بیت (ع) است. همسرم هنگامی که می دید تمام بسیجیان و پاسداران به دست خود آموزش دیده و به سوریه می روند و به درجه رفیع شهادت نائل می آیند، تحت تاثیر قرار می گرفت و مدام در تلاش بود تا بتواند عازم سوریه شود که در نهایت اجازه دادند برای سرکشی به بسیجیان تحت آموزش خود به مدت 10 روز به سوریه برود.

وی در رابطه با واکنش خود نسبت به سفر همسرش به سوریه اظهار داشت: هنگامی که موضوع سفر 10 روزه اش به سوریه را با من مطرح کرد با رفتن او هیچ مخالفتی نکردم زیرا به چشم می دیدم که حسین عاشق مبارزه با صهیونیست ها و گروه های  تکفیری داعش است و با چه عشقی به بسیجیان و پاسداران آموزش می دهد. اعتقادم بر این بود که اگر خداوند نخواهد یک برگ هم از درخت نمی افتد و هرچه صلاح خدا باشد همان برای او رقم خواهد خورد.

این همسر شهید مدافع حرم در ادامه افزود: حسین در شلیک موشک کرنت تخصص داشت، در مدتی که به سوریه رفته بود در عملیاتی که سردار سلیمانی هم در آن حضور داشت مسئولیت شلیک موشک کرنت را بر عهده می گیرد و عملیات را به خوبی به پایان می رساند و سردار سلیمانی از این کار او بسیار خوشحال شده و انگشتر فیروزه اش را که رهبر معظم انقلاب اسلامی به ایشان هدیه داده بوده به شهید حسین رضایی تقدیم می کند، همین امر باعث شد تا حسین طی نامه ای به فرمانده سپاه گفت که در سوریه می ماند زیرا به حضور او در آنجا بیشتر احتیاج دارند و به مدت 3 ماه در سوریه حضور و فعالیت چشم گیری داشت.

حاجی کریم در خصوص سیره رفتاری شهید مدافع حرم حسین رضایی تصریح کرد: همسرم در زندگی احترام فراوانی به خانواده اش خصوصا پدر و مادرهایمان می گذاشت و خدمت به آنها جزء اولویت های زندگی او بود. حسین برای من تنها همسر نبود بلکه در زندگی معلم و الگوی من به حساب می آمد. او همیشه دائم الوضو بود و هیچ گاه نماز اول وقت او ترک نمی شد و در امر پیروی از ولایت فقیه بسیار مقید بود.

این همسر شهید مدافع حرم در پاسخ به این سوال که اگر فرزندانتان بخواهند راه پدر گرامیشان را ادامه دهند موافقت می کنید یا خیر اذعان داشت: از همسرم دو فرزند پسر به نام های حامد 24 ساله و علی 16 ساله به یادگار مانده است که اگر آنها هم بخواهند راه پدرشان را ادامه دهند با جان و دل آنها را همراهی می کنم، همسرم که هیچ خودم و فرزندانم هم فدای بانوی مظلوم سوریه.

گفتنی است، شهید مدافع حریم اهل بیت (ع) حسین رضایی در تاریخ 16 اردیبهشت 1349، در شهرکرد به دنیا آمد. او کارشناسی ارشد رشته مدیریت از دانشگاه مالک اشتر تهران و کارشناسی ارشد آی تی از دانشگاه امام علی اصفهان را داشت. در سال 1372 عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد و در همان سال ازدواج کرد ، او 17 مهر ماه 1394 عازم سوریه می شود و پس از چهار ماه فعالیت چشم گیرانه در آنجا، در 14 بهمن 1394 در سوریه در حین عملیات با گروه تکفیری داعش بر اثر اصابت شلیک تیر تک تیر انداز داعشی به قلبش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 9 فروردین 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

شهادت سه ایرانی مدافع حرم در سوریه

شهید حرم آل الله نحوه شهادتش را خواب دیده بود

شهیدی که قرائت زیارت عاشورا به نیت او گره گشاست

شهدای محرم حرم؛
خادم اهل بیت (ع)، تاسوعا یار مظلوم سالار شهیدان شد

امنیت امروز کشور مرهون خون شهدای مدافع حرم است

نظر شما