در حال بارگذاری ...
 • انتشار 30 عنوان کتاب دفاع مقدس در آذربایجان‌شرقی


  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان آذربایجان‌شرقی از چاپ و انتشار بیش از 30 عنوان کتاب در سال جاری در حوزه جنگ تحمیلی خبر داد و گفت: این رقم تا پایان سال جاری به 50 عنوان کتاب خواهد رسید چون کتاب یکی از مؤثرترین راه‌های انتقال فرهنگ دفاع مقدس است.

  به گزارش خبرگزاری حیات، عزت‌الله جعفری، در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز با بیان این مطلب که پیش‌بینی می‌شد، امسال نیز کتب حوزه دفاع مقدس با استقبال مخاطبان و بازدیدکنندگان مواجه شد توضیح داد: کتاب و کتابخوانی یکی از مؤثرترین راه‌های انتقال فرهنگ دفاع مقدس است. هم اکنون در آرشیو بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس استان بیش از ۱۲۰۰ ساعت خاطره و تاریخ شفاهی رزمندگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس آرشیو شده است، که در آینده تبدیل به کتاب خواهند شد.

  وی از چاپ و انتشار بیش از 30 عنوان کتاب در سال جاری در حوزه جنگ تحمیلی خبر داد و گفت: این رقم تا پایان سال جاری به 50 عنوان کتاب خواهد رسید این در حالی است که منابع مالی بنیاد جهت انتشار گسترده این کتب محدود است. از راهکارهای اساسی انتقال فرهنگ شهدا و ایثارگری رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس انتشار کتاب است. البته کتاب‌هایی که بتوانند نسل جوان را با جذابیت‌های خاص با فرهنگ دفاع مقدس آشنا کند.

  وی افزود: تاریخ، تمدن و فرهنگ گذشتگان به وسیله کتاب به نسل حاضر منتقل شده است. در حوزه دفاع مقدس کتاب‌های زیادی به چاپ رسیده که اساس این کتب خاطرات رزمندگان اسلام بوده است. خاطراتی که می‌تواند راهگشای جوانان امروز باشد. اگر خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس به جوانان امروز آن‌گونه که بوده است، منتقل شود، قطعا شاهد استقبال جوانان از این فرهنگ غنی خواهیم بود، چراکه شهدا به خاطر عشق الهی، ماندگاری اسلام و کشور جان خود را فدا کردند.

  جعفری با بیان این‌که دفاع مقدس برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی است، گفت: فرهنگ دفاع مقدس نجات‌بخش جامعه از معضلات اجتماعی و اخلاقی است، وظیفه اصلی امروز اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه انتقال این فرهنگ انسان‌ساز به جامعه است.

  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران