در حال بارگذاری ...
 • پیکر مطهر سردار آزادی و سه شهید دیگر در مشهد مقدس تشییع شد


  پیکر مطهر سردار آزادی و سه شهید دیگر ظهر امروز در مشهد مقدس تشییع شد.

  به گزارش خبرگزاری حیات، در هشتمین روز از ماه محرم ماه عزای سید و سالار شهیدان مراسم تشییع پیکر پاک و مطهر سردار دلاور تیپ 21 امام رضا پاسدار شهید حسن آزادی و شهیدان سید مرتضی طباطبایی، علی اکبر کرمانی و نجیب الله معصومی با حضور جمعی از مسئولین استانی، فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی، یادگاران و پیشکسوتان دفاع مقدس و خانواده معظم شهدا برگزار شد.

  این مراسم با قرائت زیارت عاشورا در مهدیه مشهد آغاز شد و در ادامه سردار قاآنی جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه و حسن رحیم پور ازغدی از یادگاران دفاع مقدس سخنانی را ایراد کردند.

  در ادامه نیز، پیکر مطهر این شهدا طی تشریفات نظامی تا حرم مطهر رضوی بدرقه شدند و حاضرین در این مراسم با سردادن شعار حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست باردیگر با آرمانهای انقلاب اسلامی و شهدا تجدید میثاق کردند.

  بعد از طواف پیکر مطهر شهدا و اقامه نماز توسط آیت الله علم الهدی شهیدان آزادی، کرمانی و طباطبایی جهت خاکسپاری به بهشت رضا انتقال یافتند و پیکر مطهر شهید نجیب الله معصومی جهت خاکسپاری در روستای زادگاهش به تربت حیدریه انتقال یافت.

  علی رضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی در حاشیه ی این مراسم اظهار داشت: دستاوردهای امروز ایران اسلامی در عرصه های مختلف، مرهون از خودگذشتگی جوانانی است که برای تحقق آرمان های اصیل اسلام و انقلا ب از جان خود گذشتند.

  وی با بیان این که شهدا مایه ی افتخار و آبروی ما هستند؛ افزود: ما به عنوان میراث داران آنان باید با تبعیت محض از ولایت، راه نورانی آنان را ادامه دهیم.

  استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در راستای نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: باید نسبت به انتقال این فرهنگ در بدنه جامعه به ویژه نسل جوان تلاش شود.

  رشیدیان افزود: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی، رهبری دینی و استفاده از ظرفیتهای مردمی با تأسی به فرهنگ ایثار و شهادت است.

  انتهای پیام/
    

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران