در حال بارگذاری ...
 • دفاع مقدس با الهام از عاشورای حسینی رقم خورد


  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی گفت: هشت سال دفاع مقدس با الهام از معارف نهفته در عاشورای حسینی رقم خورد.

  به گزارش خبرگزاری حیات، سعید قربان‌نژاد با بیان اینکه رزمندگان اسلام با الهام از معارف نهفته در عاشورای حسینی به میدان‌های حق علیه باطل شتافتند و هشت سال دفاع مقدس را رقم زدند، گفت: معارف و ارزش‌های نهفته در عاشورای حسینی همواره باید در کانون توجه نسل جوان ایران اسلامی و مسلمانان مناطق مختلف جهان قرار گیرد.

  قربان‌نژاد افزود: در نخستین سال‌های پیروزی رسیدن انقلاب با جنگ روبه‌رو شدیم به طوری که ارتش با همه توان مقابل دشمن ایستادگی می‌کرد، سپاه و بسیج به تازگی تشکیل شده بودند بنابراین شرایط خطیری در کشورمان حکمفرما بود.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی با اظهار اینکه در آن زمان از نظر امنیتی شرایط خاصی بر کشور حاکم شده بود، ادامه داد: علاوه بر رژیم متجاوز عراق با گروهک‌های تروریستی در کردستان، عراق، سیستان‌ بلوچستان و آذربایجان غربی روبه‌رو بودیم.

  *به محض حضور نیروهای مردمی سرنوشت جنگ تغییر کرد
  وی با اظهار اینکه بنی‌صدر به عنوان یک لیبرال فرماندهی کل قوا را بر عهده داشت، که سرانجام آن و فرار مفتضحانه‌اش را از کشور همه مطلع هستند، یادآوری کرد: در آن مقطعی که مسئولیت این حوزه را بر عهده داشت به مردم اجازه ورود به میدان نبرد را نمی‌داد با این بهانه که تاکتیک‌های جنگ را نمی‌دانند.

  قربان‌نژاد با بیان اینکه در کشور ما شهید باکری‌ها شهید امینی‌ها و ... وجود داشت، ادامه داد: به طوری که شهید باکری از سال 1353 مبارزات خود علیه رژیم ستم‌شاهی را آغاز کرده بود و دانشجوی مهندسی مکانیک در دانشگاه تبریز بود ولی به رزمندگان اسلام پیوست و زمان شهادت فقط 30 سال داشت.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی با اظهار اینکه لطمه‌هایی که بنی صدر به کشور و مردم زد در تاریخ ثبت شده است، بیان داشت: فرماندهان جنگ در آن زمان فریاد می‌کردند مسئولان به ما کمک کنید، آنها فقط چند آرپیجی و امکانات محدود می‌خواستند ولی به خاطر خیانت‌های بنی‌صدر دریغ می‌شد به طوری که اگر مساعدت صورت می‌گرفت هرگز خرمشهر سقوط نمی‌کرد.

  وی با اظهار اینکه در نهایت با تحولات صورت گرفته و اعلام فراخوان عمومی برای حضور جوانان در جبهه‌های حق علیه باطل سرنوشت جنگ تغییر پیدا کرد، گفت: چنانچه ساعت به ساعت و روزهای جنگ را مطالعه و بررسی کنید خواهید دید تا 26 آبان ماه سال 59 فقط پیشروی رخ داده است.

  *ملت تا فرهنگ عاشورایی دارد دشمن به آن تجاوز نخواهد کرد
  قربان‌نژاد اضافه کرد: هر جنگ از چندین مرحله مبنی بر پیش از جنگ، پیش‌روی دشمن، متوقف کردن متخاصم، پاکسازی دشمن و تنبیه متجاوز برخوردار است، که همه این مراحل با حضور مردم جان بر کف پشت سر گذاشته شد.

  وی با اظهار اینکه در نخستین سال‌ها و روزها باید جلوی پیش‌روی دشمنان گرفته می‌شود به طوری که سیاست ما در آن مقطع جلوگیری از پیش‌روی و متوقف کردن دشمن بود، بیان داشت: به طوری که این موضوع جامه عمل پوشید و بعد نیز از لوث وجود دشمن خاک کشور پاکسازی شد.

  مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان غربی اضافه کرد: تا زمانی که ملت بزرگ ایران اسلامی از فرهنگ عاشورایی و نهضت حسینی فاصله نگرفته‌اند به راحتی هر گونه تهدید را از طرف دشمنان خود می‌توانند دفع کنند.

  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران