در حال بارگذاری ...
 •  برگزاری کنگره فجرآفرینان و رهبران آزادی خواه جهان اسلام در دهه فجر 


  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: از جمله برنامه های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در مشهد 2017 برگزاری کنگره فجرآفرینان و رهبران آزادی خواه جهان اسلام در دهه فجر سال جاری است. 

  به گزارش خبرگزاری حیات مشهد مقدس، سید محسن صادقی روز گذشته در نشست کارگروه تخصصی بانوان و خانواده استان که در سالن شهید هاشمی نژاد بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی برگزار شد ضمن تبریک سالروز ورود آزادگان و هفته دولت اظهار کرد: برنامه ششم توسعه سومین برنامه پنج ساله است که در راستای اهداف چشم انداز 20 ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تدوین شده است. 

  وی افزود: متاسفانه در دو برنامه پنج ساله قبلی نتوانستیم به اهداف تعیین شده دست پیدا کنیم و تنها 27 درصد اهداف محقق شد؛ برنامه های پنج ساله در واقع عصاره دانایی و توانایی جامعه کارشناس کشور است. 

  رئیس کارگروه تخصصی بانوان و خانواده خراسان رضوی ادامه داد: مفاد این برنامه شامل دو بخش لایحه احکام و سند برنامه است؛ امسال برای نخستین بار موضوع فرهنگی و بانوان در سرفصل های برنامه ریزی این برنامه پنج ساله قرار گرفته است. 

  وی گفت: در برنامه ششم اهدافی در حوزه بانوان و خانواده ترسیم کردیم که از جمله آنها می توان به استحکام خانواده به عنوان نخستین هسته اجتماعی است که زن نیز به عنوان صیانت کننده آن مورد توجه جدی قرار گرفته است. 

  صادقی تصریح کرد: همچنین افزایش سطح سواد زنان، شایسته سالاری در مدیریت و اداره امور، افزایش فرصت های شغلی متناسب با بازار کار، ارتقا سطح سلامت و بهداشت زنان و توانمند سازی زنان آسیب دیده و در معرض آسیب از دیگر اهداف برنامه ششم است. 

  وی تاکید کرد: پس از برنامه ریزی باید نظارت لازم بر نحوه اجرای برنامه ها و بازخوردگیری مستمر از آن و ثمر بخشی برنامه ها را انجام دهیم. 

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی با اشاره به مشهد 2017 و اهمیت فرهنگی آن به عنوان یک رخداد بزرگ جهانی توضیح داد: این فرصت از انجا که می توان به عنوان بستری جهت ترویج اندیشه های ناب اسلام استفاده کرد بی نظیر است چرا که آیسسکو تا سال 2024 کشورها را اتنخاب کرده است و دیگر این فرصت برای ایران تا هشت سال دیگر تکرار نمی شود. 

  وی با بیان اینکه 52 هفته فرصت داریم تا برنامه های فراملی خود را برای جهان اسلام به نمایش بگذاریم، افزود: نزدیک به 200 برنامه فرهنگی در این سال برنامه ریزی شده است که از جمله برنامه های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان در این سال می توان به برگزاری کنگره فجرآفرینان و رهبران آزادی خواه جهان اسلام در دهه فجر، کنگره شهدای اسلام و مدافع حرم و جشنواره جانبازان جهان اسلام اشاره کرد. 

  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران