در حال بارگذاری ...
 •  خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت با جامعه ایثارگری ارتباط مستمری داشته باشند 


  رونامه نگار روزنامه خراسان گفت: وظیفه اصلی خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت پیوند با جامعه ایثارگری به عنوان راویان زنده هشت سال دفاع مقدس و انتشار ایثار و گذشت آنان است. 

  غلامرضا بنی اسدی، رونامه نگار روزنامه خراسان در گفتگو با خبرنگار حیات مشهد مقدس با اشاره به سابقه فعالیت های رسانه ای خود اظهار کرد: من همزمان با هفته دفاع مقدس در سال 71 فعالیت رسانه ای را در حوزه ایثار و شهادت آغاز کردم. 

  وی افزود: نزدیک به پنج سال است که به صورت تخصصی تر در این حوزه فعالیت می کنم و تاکنون بیش از 10 ویژه نامه با نام های سند برادری، سند عزت، پلاک عزت، هدیه یار، رازهای سوسنگرد، شاگردان مکتب شمس و ارتش نماد غیرت ایرانی به چاپ رسیده است. 

  بنی اسدی ادامه داد: تمامی این ویژه نامه ها با هدف اثر گذاری و جریان سازی به مبحث جانبازان مظلوم اعصاب و روان، شهدای اهل سنت، شهدای افغانستان و پاکستان در جبهه ایران و پرداخت ویژه به آزادی سوسنگرد توجه شده است. 

  وی با اشاره به ویژگی های خبرنگار ایثار و شهادت تاکید کرد: خبرنگاری که این حوزه را برای قلم زدن انتخاب می کند باید مانند یک مترجم مطالب را به زبان مبدا و مقصد پیوند دهد؛ همچنین اگر بخواهد کار حرفه ای انجام دهد باید در این زمینه آموزش های حرفه ای رسانه را نیز ببیند. 

  روزنامه نگار روزنامه خراسان تصریح کرد: خبرنگار حوزه ایثار و شهادت باید مفهوم و فلسفه ایثار و شهادت را بشناسد تا هر لحظه بتواند دریافت های تازه ای از این حوزه به دست آورد. 

  وی اضافه کرد: یکی از عوامل موفقیت خبرنگار حوزه ایثار و شهادت ارتباط گیری مناسب و به موقع با جانبازان، ایثارگران و خانواده های معزز شهدا است که راویان زنده آن دوران هستند و آن سال ها را با تمام وجود درک کرده اند. 

  بنی اسدی عنوان کرد: سپس باید خاطرات و روایت های آنها را به زبان خبر تنظیم کند آنطور که هر خواننده ای بتواند به راحتی فضای آن دوران را درک و احساس کند. 

  جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس در خصوص علت انتخاب حوزه ایثار و شهادت ابراز کرد: انتخاب این حوزه بر حسب وظیفه ای بود که بر دوش ما بازماندگان آن دوران است؛ در زمان جنگ با رزمنده ها قرار گذاشتیم آنهایی که زنده ماندند راه شهدا را تا زمان حیات ادامه دهند و بر مدار آنان حرکت کنند.

  گفتنی است، غلامرضا بنی اسدی روزنامه نگار و جانباز هشت سال دفاع مقدس تاکنون در پنج جشنواره توانسته مقام های کشوری و استانی کسب کند،مردادامسال(18مرداد95) نیز موفق به کسب رتبه نخست بخش یادداشت در دومین جشنواره سراسری تجلیل از رسانه ها و خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت شده است. 

  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام



  نظرات کاربران