در حال بارگذاری ...
 • معرفی سبک زندگی شهدا از مهمترین رسالت های خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت است 


  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثاگران خراسان رضوی گفت: از جمله رسالت های خبرنگاران جمع آوری خاطرات و وصایای شهدا است تا در قالب سبک زندگی به جامعه معرفی شود. 

  به گزارش خبرگزاری حیات مشهد مقدس، قاسم ملکدار در نشست صمیمانه با رابطین خبر شهرستان های خراسان رضوی ضمن تبریک ایام دهه کرامت و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار از جمله شهید صارمی، شهید آوینی و شهید انصاری اظهار کرد: نامگذاری 17 مرداد با هدف بزرگداشت شهادت شهید «محمود صارمی» است که سال 77 در کشور افغانستان به دست عوامل طالبان به مقام رفیع شهادت نائل آمدند. 

  وی افزود: یکی از رسالت های مهم خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت پرداختن به سبک زندگی ایرانی اسلامی، سبک و سیره زندگی معنوی شهدا و با توجه به نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی گفتمان سازی در این حوزه ها است. 

  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثاگران خراسان رضوی با اشاره به نقش خبرنگاران در هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: این حماسه نگاران در مدت جنگ پا به پای رزمندگان حضور داشتند که در کنار آماده کردن فضای عمومی با تبلیغات منفی دشمن مقابله می کردند. 

  وی با بیان اینکه دولت عراق در طول جنگ تحمیلی نزدیک به پنج میلیارد دلار را در بخش تبلیغات هزینه کرد، تصریح کرد: یکی از مهمترین عملکردهای خبرنگاران در دوره دفاع مقدس اعتماد سازی بی نظیری بود که در هیچ دوره دیگری قابل مشاهده نبوده است. 

  ملکدار دوران هشت سال دفاع مقدس را طلایی ترین دوران تاریخ انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: با این وجود خبرنگاران و عکاسان دفاع مقدس مظلوم ترین قشر دفاع بودند؛ یاد و خاطره این عزیزان را گرامی می داریم و پاک ترین سلام ها را تقدیم روح بلند معنوی و ملکوتی آنان می کنیم. 

  وی گفت: خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت سفیران آگاهی و دانایی در این حوزه هستند که باید در خصوص اطلاع رسانی، آگاهی و در نهایت توانمندسازی جامعه از جمله مدیران اقدامات لازم را انجام دهند. 

  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثاگران خراسان رضوی عنوان کرد: انتظاراتی که از جامعه خبری حوزه ایثار و شهادت وجود دارد شامل گفتمان سازی در حوزه اقتصاد مقاومتی و درخواست عملکرد مدیران در این حوزه، احصا سبک زندگی معنوی شهدا و مطالعه وصیت نامه شهدا که می تواند بستر ساز انتقال فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشد و شناخت دقیق فضای مجازی است. 

  وی خبرنگاران حوزه ایثار و شهادت را افسران جبهه جنگ نرم دانست و گفت: امروز نبرد و جنگ ما در بخش نرم و فضای مجازی است که شما باید در این زمینه به شناخت کافی و کاملی دست پیدا کنید، البته اگر چه ما به فضای مجازی تهدید محور نگاه می کنیم اما باید با فرصت محور از آن استفاده کنیم. 

  ملکدار گفت: با توجه به اینکه در عصر ارتباطات و فن آوری قرار داریم رسالت خطیر و سترگ آگاهی بخشی به مردم بر عهده خبرنگاران است؛ فعالان رسانه ای باید بدانند که حوزه خبر جذاب و پر مخاطره و در عین حال متنوع است. 

  وی عنوان کرد: خبرنگاران باید روحیه مقاومت را در خود افزایش دهند؛ چرا که حوزه خبر و رسانه پر مسئولیت و پر مخاطره است. 

  قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثاگران خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نقش ارتباطی مدیران و کارکنان به ویژه خبرنگاران با جامعه شاهد و ایثارگر بسیار حائز اهمیت است که با توجه به مهارت ارتباطی که ویژگی خبرنگاران است باید این ارتباط تقویت شود. 

  وی با اشاره به شاخص های خبرنگاری اذعان کرد: از جمله مهارت هایی که باید یک خبرنگار داشته باشد می توان به مهارت گوش دادن، پرسشگری، جمع آوری سریع اخبار و پردازش آن، چیره گی بر احساسات، مهارت تحقیق و جستجو، مهارت فناوری و اطلاعات و بداهه گویی است. 
  انتهای پیام/
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  نظرات کاربران