فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر یکشنبه 17 مرداد 1395 ساعت 14:54 شماره: 128876
  نسخه چاپی RSS
شورای راهبری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد

شورای راهبری کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن تشریح عملکرد کمیسیون‌های پزشکی بنیاد، اعضای شورای راهبری این کمیسیون را معرفی کرد و به تشریح وظایف این شورا پرداخت.

به گزارش خبرگزاری حیات، حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در دیدار با اعضای شورای راهبری کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به عملکرد این کمیسیون‌ها در خصوص تعیین درصد جانبازی، گفت: تعیین درصد جانبازی یک مسئله سلیقه‌ای نیست و بر اساس آیین نامه و ضوابط مشخص انجام می‌شود و پزشکان متخصص بر اساس مدارک و مستندات و انطباق آن با قوانین مرتبط نسبت به تعیین درصد جانبازی متقاضیان اقدام می‌کنند ضمن اینکه نظارت کافی و کاملی نیز بر عملکرد این کمیسیون‌ها انجام می‌شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به پیچیدگی‌های کار کمیسیون‌های پزشکی ادامه داد: با توجه به مراجعات بسیار زیاد به کمیسیون‌های پزشکی بررسی مستنداتی که از برخی آن‌ها حدود 30 سال می‌گذرد مشکل و پیچیده است که بعضاً باعث کندی بررسی تخصصی می‌شود لذا افزایش سرعت عمل کمیسیون‌ها باید در دستور کار شورای راهبری کمیسیون پزشکی قرار گیرد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به لزوم اخلاق خوب در برخورد با مراجعین به کمیسیون‌ها تصریح کرد: مسائل قابل طرح در کمیسیون باید با جامع نگری و دقت فراوان بررسی شود و البته طبیعی است که هرکسی به کمیسیون مراجعه می‌کند ممکن است نظراتی بیان کند و توقع تعلق درصد بیشتری داشته باشد که با توجه به مستندات و قوانین و آیین‌نامه‌ها امکان برآورده شدن همه این خواسته‌ها فراهم نشود.

معاون رییس جمهوری با بیان اینکه نمی‌توان هیچ نهاد و مجموعه‌ای را عاری از ضعف دانست، خاطرنشان کرد: عملکرد کمیسیون‌های پزشکی بنیاد در مجموع رضایت بخش بوده، هرچند هنوز به نقطه ایده آل نرسیده‌ایم و توقع بنده ارتقای مستمر عملکرد و بهبود فرایندهای کمیسیون است زیرا کمیسیون پزشکی از موضوعاتی است که بسیار مورد توجه است و حدود 50 درصد موضوعات ارجاع شده در سفرهای استانی به بنیاد به این کمیسیون مربوط می‌شود.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر ضرورت بررسی و رفع برخی اشکالات در کمیسیون‌های پزشکی، افزود: لازم است شورای راهبری کمیسیون برای ایجاد راه حل‌های جدید و خلاقانه اقدام کند و این شورا باید با ایجاد تحول مثبت در جهت رضایتمندی مراجعان، ارتقای فعالیت‌ها در ماه های آینده را مدنظر داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه این نشست احکام انتصاب اعضای شورای راهبری کمیسیون‌های پزشکی بنیاد را به دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد به عنوان عضو و رییس شورای راهبری، دکتر غلامرضا طائبی رییس دبیرخانه کمیسیون های پزشکی بنیاد به عنوان عضو و دبیر شورا، دکتر محمدرضا سروش به عنوان عضو شورا، دکتر حمیدرضا حبیب اللهی به عنوان عضو شورا و دکتر محمدرضا یوسفی به عنوان عضو شورای راهبری اعطا کرد.

گفتنی است، در ابتدای این نشست دکتر غلامرضا طائبی رییس دبیرخانه کمیسیون های پزشکی بنیاد با اشاره به فعالیت‌های کمیسیون‌های پزشکی بنیاد تصریح کرد: در سال 1393، 32 هزار پرونده و در سال 1394، 52 هزار پرونده پزشکی در کمیسیون‌های پزشکی بررسی شده ضمن اینکه روند فعالیت‌ها نسبت به گذشته بهبود یافته است و تشکیل شورای راهبری نیز می‌تواند به بهبود فرایندها، سرعت تحولات و افزایش رضایت مندی جامعه ایثارگری کمک شایانی نماید.

دکتر عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد نیز ضمن تاکید بر ضرورت تشکیل شورای راهبری بنیاد گفت: هر چند سرعت عمل در پاسخگویی به همراه دقت در بررسی پرونده ها در سه سال گذشته افزایش یافته است اما باید تلاش بیشتری با راهکارهای شورای راهبری انجام شود.

وی افزود: با افزایش زمان فعالیت کمیسیون‌ها و افزایش پزشکان متخصص و تیم های اعزامی به استان ها سرعت عمل بررسی کمیسیون پزشکی متقاضیان نیز افزایش چشم گیری خواهد داشت.

انتهای پیام/
 
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

جمعه 8 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
تصاویر مرتبط
شهیدی
مرتبط

حاصل دفاع مقدس برای کشورمان ایجاد مدیریت جهادی بود

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی:
با توجه به ماهیت بیماری‌های ناشی از مصدومیت شیمیایی، افزایش اعزام تیم‌های پزشکی متخصص و درمان در محل امری ضروری است

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به‌عنوان یک نهاد پژوهش‌محور شناخته شود

تشکل‌های ایثارگری از تأثیرگذارترین تشکل‌های کشور هستند

اشتغال مولد و پایدار از اولویت های بنیاد شهید و امور ایثارگران است

نظر شما