فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
شماره 290 هفته‌نامه «حیات …
شماره 289 نشریه حیات طیبه …
شماره 288 نشریه حیات طیبه …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه استان ها چهارشنبه 13 مرداد 1395 ساعت 10:02 شماره: 128762
  نسخه چاپی RSS
بهره مند شدن همسران شاهد و ایثارگر از ظرفیت خدام افتخاری 

بهره مند شدن همسران شاهد و ایثارگر از ظرفیت خدام افتخاری 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی خواستار ارتقا سطح تعاملات معاونت های بنیاد با آستان قدس رضوی و بهره مند شدن همسران شاهد و ایثارگر از ظرفیت خدام افتخاری شد. 

به گزارش خبرگزاری حیات مشهد مقدس، عابدین عابدی مقدم در نشست مشترک با قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر ارتقا تعاملات این دو نهاد اظهار کرد: در نشستی که با تولیت آستان قدس رضوی داشتیم، مقرر شد تا ساختاری تحت عنوان امور ایثارگران در آستان مبارک امام رضا(ع) تشکبل شود. 

وی افزود: در همین راستا برای انجام تخصصی تر شدن امور و اقدامات نیازمند تشکیل اتاق فکری هستیم تا بتوانیم با شناخت ظرفیت های هر دو دستگاه با برنامه ریزی های مدون و منسجم همکاری بنیاد استان و آستان قدس رضوی را در خصوص امور ایثارگران تدوین کنیم. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ادامه داد: همچنین باید در این خصوص معاونت های تخصصی بنیاد استان و آستان قدس رضوی با یکدیگر وارد تعامل شده و تفاهم نامه هایی را جهت انجام ماموریت های فرهنگی و تکریمی خود منعقد کنند تا از ظرفیت های این دو نهاد به نحو مطلوبی استفاده شود. 

وی ادامه داد: پرداخت به بحث ترویج سبک زندگی و سیره شهدا نیز باید نسبت به ترجمه آنها به دیگر زبان های زنده دنیا اقدام شود تا تمامی زائرین داخلی و خارجی بتوانند از آن استفاده کنند. 

عابدی مقدم بیان کرد: از سرفصل های اساسی و مشترک بنیاد استان با آستان قدس ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم و تعظیم خانواده های شهدا و ایثارگر به ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر سایر استان ها است که در این زمینه نیز باید فعالیت های خوبی در دستور کار قرار بگیرد به ویژه تکریم خانواده معزز شاهد و ایثارگر که از مشهد مقدس هستند. 

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت خانواده های شاهد و ایثارگر در بخش خدام افتخاری حرم مطهر گفت: همسران شهدا و همسران جانبازان متوفی با توجه به شرایط روحی و روانی خاصی که دارند ظرفیت خوبی برای استفاده در خدمت رسانی به زائرین هستند که برای خود آنها نیز شرایط روانی بهتری را رقم خواهد زد. 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی ابراز کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تکریم مستضعفین و فقرا؛ آستان قدس رضوی اگر می خواهد در این زمینه خدمتی ارائه کند بخشی از ایثارگران که درآمدی ندارد به ویژه جانبازان زیر 25 درصد و فرزندان شاهد و ایثارگر بدون معیشت مورد توجه قرار گیرند. 

انتهای پیام/ 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 9 فروردین 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

صندوق شاهد گره‌گشای مشکلات مالی ایثارگران است

مهمترین خاصیت شهادت حماسه آفرینی است

خانواده های معظم شهدا و ایثارگران پشتوانه های نظام هستند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس:
ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردمی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

تعویض سنگ قبور شهدای گمنام اصفهان تا پیش از نوروز 96

نظر شما