در حال بارگذاری ...
 • ارتقای بنیه علمی دانش آموزان و دانشجویان شاهد و ایثارگر از آغاز سال تحصیلی جدید


  معاون فرهنگی و امور اجتماعی خراسان رضوی از ارتقا بنیه علمی فرزندان جامعه ایثارگر خبر داد و گفت: براساس برنامه ریزی های انجام شده تلاش می شود که تمامی دانش آموزان و دانشجویان و شاهد و ایثارگر نسبت به سال تحصیلی گذشته در مقطع تحصیلی خود پیشرفت علمی داشته باشند.

  سید مجیدحسینی در گفتگو با خبرنگار حیات مشهد مقدس اظهار کرد: در حوزه آموزش سه برنامه اصلی به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای ارتقا سطح علمی جامعه ایثارگر برنامه ریزی شده است که این برنامه ها همزمان باهم در حال اجرا می باشد.

  وی در رابطه با برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت ادامه داد: این برنامه ها متاثر از برنامه های حوزه آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگر کل کشور است.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از فعالیت ها در برنامه کوتاه مدت، بازدید از تمامی مدارس شاهد سطح استان است، افزود : در کل سطح استان 105 مدرسه شاهد وجود دارد که در طول دو ماه و به واسطه 8 تیم به صورت میدانی از تمامی مدارس بازدید شده، نقاط ضعف و قدرت مدارس شاهد توسط کارشناسان آموزش بنیاد و مدیران آموزش پرورش شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته است.

  وی با اشاره به اینکه در برنامه کوتاه مدت توجه ویژه به سطح علمی دانش آموزان درتمامی مقاطع شده است، ابراز کرد: در حال حاضر کمیته کیفیت بخشی در اداره آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی تشکیل شده که مبنای این گروه انعقاد قرارداد با رؤسای آموزش پرورش و مدیران مدارس شاهد سطح استان می باشد.

  حسینی گفت: یکی از تعهدات مدیران مدارس ارتقا و افزایش سطح علمی دانش آموزان نسب به سال تحصیلی گذشته است که اگر مدرسه ای نتواند به تعهدات خویش عمل کند به واسطه این کمیته مدیر مدرسه تغییر خواهد کرد .

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در خصوص برنامه ریزی میان مدت اعلام کرد: یکی از اهداف برنامه های میان مدت، تقویت بنیه علمی مقطع دوره متوسطه دوم برای ورود به عرصه کنکور و در مرحله بعد ورود به دانشگاه های روزانه (دولتی) است به بیان دیگر مقرر شده تا نقاط ضعف و قوت دانش آموزان شاهد مقطع دوره دبیرستان شناسایی و مناسب با استعداد آنان کلاس های تقویتی برگزار شود تا دانش آموزان آمادگی لازم برای ورود به دانشگاه های روزانه را داشته باشند.

  وی ادامه داد: امیدواریم با افزایش و تقویت بنیه علمی، دانش آموزان شاهد ایثارگر بیشتر به سمت دانشگاه های روزانه هدایت شوند و در مرحله بعد به سمت دانشگاه های شهریه پرداز مراجعه کنند.

  حسینی در مورد برنامه بلند مدت اشاره کرد: از آغاز سال تحصیلی جدید به واسطه مشاوران تحصیلی تمامی امورتحصیلی دانش آموزان و دانشجویان باید به صورت جدی رصد شود و موانع پیشرفت تحصیلی جامعه هدف شناسایی و موردبررسی قرار گیرد؛ همچنین در صورت نیاز و شناسایی مورد خاص دانش آموزان و دانشجویان باید به مددکاران مراجعه کنند.

  وی اضافه کرد: به واسطه تبصره 2ماده 67 لایجه جامع در دانشگاه ها تمامی ستاد های شاهد مستقر در دانشگاه ها موظف هستند تمامی مشکلات دانش جویان را مورد بررسی قرار دهند وتوجه بیشتری به نخبه گان داشته باشند.

  وی عنوان کرد: تعداد دانشجویان نخبه درجامعه ایثارگری کم نیست اما باید روند به صورت افزایش نخبگان توانمند سازی دانشجویان باشد.

  معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی درخصوص دانشگاه های شهریه پرداز بیان کرد: از آغاز سال تحصیلی جدید مقرر شده است با برگزاری کلاس ها ی تقویتی ویژه دانشجویان در جهت افزایش میانگین نمرات نسبت به سال تحصیلی قبل و کاهش تعداد مشروطی در دانشگاه ها را داشته باشیم.

  وی در خصوص شهریه های دانشجویان بیان کرد: ممکن است در برنامه ششم توسعه، پرداخت شهریه دانشگاه ها هدفمند سازی شود یعنی به واسطه تراز علمی و معدل، شهریه 100درصد پرداخت خواهد شد.

  انتهای پیام/

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران