فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه عملیاتها شنبه 29 خرداد 1395 ساعت 14:38 شماره: 127549
  نسخه چاپی RSS
جوانان با کسب علم روز باید از مرزهای کشور دفاع کنند

جوانان با کسب علم روز باید از مرزهای کشور دفاع کنند

عضو معتمدین معین بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: امروز جوانان وظیفه دارند در جبهه علمی خود را تجهیز کنند و به دفاع از کشور بپردازند.

فاطمه افلاک، مادر شهید «عبدالله افلاکی» و عضو معتمدین معین بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار حیات مشهد مقدس در حاشیه مراسم محفل انس با بسیجیان جامعه پزشکی اظهار کرد: همه مسئولین باید نقشی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت داشته باشند.

وی با اشاره به نقش رسانه ها و مسئولین در معرفی اتفاقات دوران دفاع مقدس به نسل جوانان افزود: جوانان نیز می توانند با مطالعه کتاب ها و وصیت نامه های شهدا از وقایع دوران جنگ اطلاع و آگاهی کسب کنند.

عضو معتمدین معین مشهد مقدس خطاب به همه معتمدین معین بیان کرد: معتمدین معین از بدنه جامعه ایثارگری هستند، راویان این اعضا نقش بسزایی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می توانند داشته باشند، البته این امر مستلزم هماهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران با سازمان ها و نهاد ها برای سخنرانی راویان است .
فرمانده بسیج پایگاه حضرت خدیجه (س) مشهدمقدس بیان کرد: تعداد زیادی از شهدای هشت سال دفاع مقدس بسیجی هستند و یکی از برنامه های بسیج آشنا کردن جوانان با خانواده شهدا است.

وی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اعلام کرد: بسیج تاکنون گام های موثری جهت ترویج این فرهنگ برداشته است که از جمله آن می توان به معرفی سالانه یک شهید شاخص در پایگاه بسیج اشاره کرد که تمامی اعضای بسیج این پایگاه ها باید زندگینامه و وصیت نامه این شهید را مطالعه کنند، همچنین حلقه های صالحین با نام شهدای محله در پایگاه های بسیج برگزار می شود تا جوانان شهدای محله های خود را کامل بشناسند.

وی خطاب به جوانان بیان کرد: جوانان به پاس قدردانی از شهدا وظیفه دارند با درس خواندن تمام تلاش خود را به کارگیرند تا با ابزارهای علمی نوین از میهن اسلامی به نحو احسن دفاع کنند.

افلاک بیان کرد: کتاب های بسیاری در راستای ترویج فرهنگ شهادت مهیا شده است که باید در اختیار نسل جوان گذاشته شود تا آنان با مطالعه این کتاب ها ارزش این انقلاب اسلامی را بدانند.

مادر شهید مفقودالاثر «عبدالله افلاکی» بیان کرد: فرزندم با 14 سال سن در عملیات بدر با سن کمی که داشت جان خود را فدای میهن اسلامی و دفاع از کشور ش کرد و به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

انتهای پیام/
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

مادر شهیدی که مشوق حضور فرزندش در جبهه بود

مادر شهیدان «مافی» به دیدار حق شتافت

مادر شهیدان «صادقی» درگذشت

دفاع فرزندم از حرم دیوانگی نبود

مادر شهید «ناصر ملا نوری» دعوت حق را لبیک گفت

نظر شما