در حال بارگذاری ...
 • رونمایی زندگینامه 11 شهید دانشجوی نوشهر


  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نوشهر گفت: زندگینامه 11 شهید دانشجوی شهرستان نوشهر به صورت کتاب چاپ و رونمایی شد.

  به گزارش خبرگزاری حیات، علی کیالاشکی در آیین رونمایی از کتاب شهدای دانشجویی این شهرستان که به‌مناسبت نیمه شعبان، سالروز فتح خرمشهر و روز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی برگزار شد، اظهارداشت: سوم خرداد ماه که مصادف با سالروز فتح خرمشهر است، یادآور رشاد‌ت‌های رزمندگانی بود که با میل و اشتیاق به‌ندای رهبر خویش لبیک گفتند.

  وی با بیان اینکه جوانان و رزمندگان ما در خرمشهر از همه چیز خود گذشتند و وارد میدان مبارزه شدند، افزود: بنا به فرمایشات امام راحل، "فتح خرمشهر فتح خاک نیست، بلکه فتح ارزش‌ها است"، و به راستی نیز چنین بود.

  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد نوشهر با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن رونمایی از کتاب ویژه 11 تن از شهدای دانشجوی شهرستان نوشهر در این‌روز ، اظهارداشت: این مراسم به بهانه ماندگاری تصویری که رویدادهای سال‌های دفاع در تاریخ ایران اسلامی گذاشت اجرا می‌شود.

  کیالاشکی خاطر‌نشان کرد: اگر چه همه ما وظیفه داریم که این یادگار عظیم را حفظ کنیم اما این اهمیت در کشور در حال فراموشی و کم‌رنگ شدن است.

  وی با انتقاد از گم شدن راه شهدا بیان کرد: شاید بسیاری از شهدا از نظر کالبد و جسم فیزیکی گمنام شدند اما راه بسیاری از آنان، قلم و قدم آنها به فراموشی سپرده شده است.

  وی با ابراز گلایه از اینکه فراموشی شهدا حتی در میان برخی نزدیک‌ترین افراد خانواده این شهدا نیز مشهود است، گفت: اکنون که تنها 30 سال از آن دوران می‌گذرد و این جریان در ذهن ما کمرنگ شده است پس چه انتظاری می‌توان از نسل‌های آینده در این‌باره داشت که به طور کامل همه چیز را به یاد داشته باشند.

  همه ما در مقابل شهدا باید به اندازه سهم خود از این الگوها و ارزش‌ها تبعیت کنیم و راه آنان را ادامه دهیم.

  وی اضافه کرد: اینکه امروز 30 تن از جوانان مازندران به‌عنوان شهدای مدافع حرم معرفی می‌شوند به‌واسطه الگوپذیری آنان از ارزش‌های شهدای دفاع مقدس بود که قدم در همان راه نهادند.

  وی در پایان به 31 اردیبهشت‌ماه سالروز تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در کشور اشاره کرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان یکی از نهادهای مولود انقلاب است که بعد از هشت سال دفاع مقدس، یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

  به گزارش ایسنا، علی شادمان فرماندار نوشهر نیز ضمن گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر ،اظهار کرد: جمع‌آوری و تهیه کتاب شهدای دانشجویی نوشهر توسط دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان کاری بسیار ستودنی بود.

  وی با اشاره به دفاع مقدس و ایثار گری رزمندگان ، افزود: هر الگوی زمانی می‌تواند با خود الگوهای جدیدی را خلق کرده و تأثیرات خود را در طول تاریخ به‌صورت ماندگار به‌جای بگذارد.

  فرماندار شهرستان نوشهر با اشاره به اینکه در حادثه کربلا یک الگوی عظیم معنوی، انقلابی و حماسی به تحقق پیوست، تصریح کرد: این الگو در طول تاریخ از راه و روش‌های مختلفی حرکت کرد و پیام بلندی که در دل خود داشت سبب شد تا ظهور و بروزش در پیروزی انقلاب اسلامی و در طول 8 سال دفاع مقدس دیده شود.

  انتهای پیام/

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران