فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر یکشنبه 29 فروردین 1395 ساعت 16:11 شماره: 125885
  نسخه چاپی RSS
خاطرات امیران ارتش در مازندران جمع آوری و تدوین می شود

خاطرات امیران ارتش در مازندران جمع آوری و تدوین می شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با تاکید بر معرفی پیشکسوتان حوزه ارتش، گفت: خاطرات امیران ارتش مازندران کتاب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری حیات، عبدالله ملکی بعد از ظهر امروز در نخستین همایش امیران و افسران ارتش مازندران در باشگاه برق ساری، اظهار داشت: خاطرات رزمندگان و امیران ارتش در دوران دفاع مقدس بسیار فراوان بوده ولی کمتر در کتب درج شده است.

وی افزود: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران تلاش جدی دارد تا خاطرات امیران ارتش در مازندران را جمع آوری و در قالب کتاب تدوین کند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران با اشاره به اینکه بزرگان ارتش در دوران دفاع مقدس کمتر برای آحاد جامعه معرفی شدند، تصریح کرد: سه هزار و 300 ساعت از خاطرات امیران و فرماندهان ارتش باید گردآوری که تاکنون 273 از خاطرات این اسطوره‌های دفاع مقدس تدوین شده است.
ملکی با بیان اینکه قهرمانان واقعی دفاع مقدس از قرآن، عترت و تمامیت ارضی جامعه دفاع کردند، افزود: این مراسم به منظور تکریم و دیدار با امیران و پیشکسوتان ارتش طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه نقش مازندران در دوران دفاع مقدس در قالب 20 سرفصل قرار است به صورت کتاب شود، گفت: 100عنوان کتاب از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس نیز تدوین خواهد شد.

معرفی بیشتر نقش ارتش در دوران دفاع مقدس
سرتیپ دوم ستاد محمد گلمایی، فرمانده سابق تیپ دو لشکر 30 پیاده گرگان نیز در این نشست با تقدیر از اقدام شایسته بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس مازندران برای گردهمایی امیران و پیشکسوتان ارتش، گفت: امیران ارتش مازندران پس از 20 سال گردهم آمده و باید خاطرات دوران جنگ خود را بازگو تا برای آیندگان در قالب کتاب به رشته تحریر درآید.

وی با بیان اینکه خاطرات امیران ارتش نوعی تاریخ شفاهی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس است، افزود: سال گذشته تعداد کثیری از خاطرات امیران ارتش در مازندران جمع آوری شده است.

سرتیپ دوم پاسدار مسعود جعفری نسب، فرمانده انتظامی مازندران نیز در این نشست با تاکید بر اینکه تجلیل از پیشکسوتان حوزه دفاع مقدس امری شایسته و موثر برای جامعه است، افزود: امروز تفکر ولایت پذیری و تبعیت محض از ولایت فقیه در نهاد تک تک نیروهای مسلح ایران تراوش کرده است.

وی با اشاره به اینکه حفظ دستاوردهای انقلاب وظیفه اصلی نیروهای مسلح است، افزود: باید یاد و خاطره شهدای ارتش در جامعه بیشتر گرامی داشته شود.

در این مراسم از کتاب هبوط در بهشت که در قالب مجموعه خاطرات شهدای نیروی هوایی و شهدای هوانیروز استان بوده رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور آیت الله عبدالله نظری خادم الشریعه از علمای برجسته مازندران متبرک شده بود، از کتاب آسمان من حاوی خاطرات خلبان کیکاوس گزوف نیز رونمایی شد.
 
 
+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
تصاویر مرتبط
رزمندگان رزمندگان
مرتبط

مازنداران به سوسنگرد می‌رود

چاپ 150 عنوان کتاب خاطرات رزمندگان مازندران

رونمایی از 9 عنوان کتاب خاطرات رزمندگان مازندرانی

انتشار 40 عنوان کتاب نقش مازندران در دوران دفاع مقدس

مراکز فرهنگی دفاع مقدس در شهرهای مازندران ایجاد می‌شود

نظر شما