در حال بارگذاری ...
 • استاندار مازندران استاندار برتر در طرح سپاس ایثارگران شناخته شد


  استاندار مازندران به عنوان استاندار برتر کشور در طرح سپاس بنیاد شهید و امور ایثارگران شناخته شده است .

  به گزارش خبرگزاری حیات، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان در ساری با اعلام این خبر گفت: بزودی با برگزاری همایشی در تهران از ' ربیع فلاح ' و استاندار کرمانشاه به عنوان استانداران برتر کشور در طرح سپاس از ایثارگران قدردانی می شود.

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران افزود: استاندار دولت تدبیر و امید در سال جاری رکورد دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران را در استان به نام خود ثبت کرده است .این در حالیست که در استان های دیگر و پیش از این در مازندران بیشترین دیدار با خانواده های شهدا و ایثارگران در قالب طرح سپاس مربوط به مدیران کل دستگاههای اجرایی بود.

  عباسعلی رضایی تعداد شهدای هشت سال دفاع مقدس این استان را حدود 10 هزار و 400 نفر اعلام کرد و اظهار داشت: خانواده های شهدای مفقودالجسد نیز تحت پوشش این نهاد قرار دارند و از خدمات این نهاد استفاده می کنند.

  مدیرکل بنیاد شهید و ایثارگران مازندران در ادامه از مفقود بودن پیکر 400 تن از شهدای دوران دفاع مقدس خبر داد وخاطرنشان کرد: مدارک شناسایی شهدای هشت سال دفاع مقدس در اختیار ستاد تحقیق و تفحص کشور قرار دارد و چنانچه در جست و جوها اجساد این شهداء شناسایی شود، پیکرشان به استان انتقال داده می شود.

  رضایی با اشاره به نامگذاری 22 اسفند به نام روز شهید، از تجلیل خانواده شهدای هشت سال دفاع مقدس استان مازندران در این روز خبر داد و تصریح کرد: به دلیل همزمانی روز شهید امسال با شهادت دخت بنی مکرم اسلام (ص) آئین تجلیل از دختران، همسران و مادران شهدا در استان برگزار می شود.

  سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری چراغ راه فعالیت شورای ترویج فرهنگ ایثار وشهادت است
  استاندار مازندران در این جلسه بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت : نهادینه کردن و ماندگاری فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه وظیفه همه است.

  ربیع فلاح با بیان این که مازندران در برگزاری یادواره های شهدا ، زبانزد کشور است ، افزود: همه باید نسبت به تداوم این کار بزرگ و موثر در جامعه اهتمام کنند.

  وی سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری در این زمینه را چراغ راه فعالیت شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دانست و خاطرنشان کرد: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید به گونه ای در بخش های مختلف این حوزه برنامه ریزی کند که از موازی کاری ممانعت به عمل آید و هم افزایی بیش از پیش به وجود آید.

  فلاح افزود : باید کارگروه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شود و مسایل محوری این بخش را برای طرح و تصمیم سازی در شورا بررسی و احصا نماید.

  گفتنی است پیکرهای شهدای مازندران در یکهزار و 594 گلزار شهری و روستایی دفن است .
  مازندران 32 هزار و 903 جانباز و دو هزار و 365 آزاده هم در هشت سال دفاع مقدس تقدیم نظام اسلامی کرد.


   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  باید بهترین کارها را برای حل مشکلات ایثاگران انجام دهیم

  باید بهترین کارها را برای حل مشکلات ایثاگران انجام دهیم

  مدیرکل بنیاد کرمانشاه گفت: کار ما برای بهترین مخلوق خداوند متعال است، پس باید با تعامل و برگزاری نشست های متعدد با مسئولین و دستگاه های اداری شهرستان، بهترین کارها را برای رفع مشکلات ایثارگران به انجام رسانیم.

  |

  کتاب شعر «یوسف های شهر» رونمایی می‌شود

  کتاب شعر «یوسف های شهر» رونمایی می‌شود

  مدیر هنری و ادبیات اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس گیلان گفت: همزمان با سی و پنجمین سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر و به یاد شهدای گرانقدر مدافع حرم، کتاب شعر «یوسف های شهر» رونمایی و در اختیار علاقه‌مندان حوزه دفاع مقدس قرار می‌گیرد.

  |

  نظرات کاربران