در حال بارگذاری ...
 • رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی خبر داد؛

  آغاز تدوین کتاب خاطرات شهدای ارامنه استان


  پروژه تدوین کتاب شهدای ارامنه استان به همت دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری آذربایجان شرقی و به‌وسیله اعضای کارگروه تاریخ شفاهی کلید خورده است.

  حسینی/ به گزارش خبرگزاری حیات، حسن میلانی رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی از آغاز تدوین کتاب شهدای ارامنه استان خبر داد. 

  رئیس حوزه هنری استان آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب، گفت: پروژه تدوین کتاب شهدای ارامنه استان به همت دفتر مطالعات و ادبیات پایداری حوزه هنری آذربایجان شرقی و به‌وسیله اعضای کارگروه تاریخ شفاهی کلید خورده است. 

  وی با اشاره به تعداد شهدای ارامنه استان گفت: در استان آذربایجان شرقی 13 شهید ارامنه وجود دارد، که در مرحله اول، خاطرات 3 شهید از این 13 شهید ارامنه به‌صورت کتاب خاطرات تدوین می‌شود. 
  میلانی در ادامه با اشاره به زمان آغاز پروژه تدوین این کتاب گفت: شهید قایچان داوتیان، شهید ویلیام آورند و شهید هراچ هامپارسون یانس، سه شهید هستند که قرار است خاطرات آنها در قالب کتاب گردآوری گردد و با شروع مصاحبه از برادر شهید فایچان داوتیان پروژه تدوین کتاب شهدای ارامنه استان رسماً کلید خورد. 

  وی در ادامه اظهارداشت: شهید قایچان داوتیان در سال 1362 در منطقه خوی- سلماس توسط عوامل دمکرات به شهادت رسید. 

  میلانی با اشاره به اینکه در میان شهیدان جنگ تحمیلی، جوانانی از اقلیت‌های مذهبی کشور نیز شانه‌به‌شانۀ برادران مسلمان خود در خطوط مقدم جبهه‌های نبرد جنگیدند، افزود: بسیاری از این عزیزان به خیل عظیم شهیدان پیوسته و یا سال‌ها در اسارت دشمن به سر بردند. 
   

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران